31.VII-6.VIII.2011 - Słoweńska opowieść

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

dorokusai

Post autor: dorokusai » 27 lipca 2012, 18:44

boże jak tam pięknie :) widoki aż zapraszają do zdobycia tego szczytu , może kiedyś tam wyrusze , brawo za zrobienie pięknych zdjęć :brawo:
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 29 lipca 2012, 13:43

Zdjęcia (szczególnie z dnia trzeciego) powalają! :spoko:
Dobromił pisze: Może te zdjęcia przekonają tego i tamtego ?
Mi od ponad miesiąca chodzą po głowie Alpy Julijskie, a Twoja relacja tylko potwierdza, że muszę się tam wybrać (może za rok).
W wolnych chwilach przeglądałem troszkę mapę (Kompassu 1:25 000) tamtych rejonów. Nocleg planuję nad Jeziorem Bled. W górach 2-3 dni. Jako, że byłeś już tam kilka razy, pozwolę sobie zapytać o kilka rzeczy.

Jaka jest najłatwiejsza (turystyczna) trasa na Triglav (bez szpeju)? Najlepiej żeby była to pętla (wyjście bardzo wcześnie ranem, powrót przed zmrokiem). Auto chciałbym zostawić przy Aljazev dom (chyba jest stamtąd najbliżej na Triglav). Może przez Triglavski Dom, Mały Triglav, a potem zejść przez Luknjapass?
Byłeś może kiedyś w Julijskich na przełomie czewca/lipca? Bo obawiam się wtedy zalegającego śniegu...
Jakie szczyty/trasy polecałbyś najbardziej poza Triglavem? Jalovec? Trasy oczywiście bez szpeju, ale ekspozycja mile widziana :)
Ostatnie pytanie: co to za obiekty, takie jak Bivak pod Lukjno?

Uff... Chyba wszystko narazie.
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2012, 9:03

Tomek.P pisze:Jaka jest najłatwiejsza (turystyczna) trasa na Triglav (bez szpeju)? Najlepiej żeby była to pętla (wyjście bardzo wcześnie ranem, powrót przed zmrokiem). Auto chciałbym zostawić przy Aljazev dom (chyba jest stamtąd najbliżej na Triglav). Może przez Triglavski Dom, Mały Triglav,
Ani razu nie uzyłem lonży idąc na Triglav. Owszem, na innych słoweńskich górach, tak ale nie na Triglav.

Taka pętla to z 10 godzin jak nic. Z Aljazev macie do wyboru dwie trasy, które połączą się około 30 minut od Triglavskiego Domu. Taka trasa to z 5 godzin. Ze schroniska na szczyt to około 80 - 90 minut. Oczywiście przez Mały Triglav. Wrócicie do Triglavskiego Domu i jazda do Aljazev inną niz weszliście trasą.

Tomek.P pisze:Byłeś może kiedyś w Julijskich na przełomie czewca/lipca?
Byłem na Triglavie 7 czerwca. To typowe wyjście zimowe.

Tomek.P pisze:Jakie szczyty/trasy polecałbyś najbardziej poza Triglavem?
Rjavina. Po prostu cud.
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 30 lipca 2012, 10:23

Wtrącę ze dwa szczyty: Mangart i Wielki Kanin również spokojnie bez szpeju.
Ponoć ciekawy widokowo jest też Krn.
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 31 lipca 2012, 0:42

Dobromił pisze: Byłem na Triglavie 7 czerwca. To typowe wyjście zimowe.
Czyli trzeba będzie jechać conajmniej w połowie lipca.

Panowie, dzięki bardzo za pomoc i wskazówki! Coś czuję, że (jeśli pogoda dopisze) nie skończy się na 2-3 dniach w Julijskich... :)

P.S
Maciej Twoja relacja i zdjęcia także zachęcają :spoko:
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
ODPOWIEDZ