Wyprawa w Sudety 2007 cześć piąta - Kowadło

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Gaclan

Wyprawa w Sudety 2007 cześć piąta - Kowadło

Post autor: Gaclan » 19 lipca 2007, 8:20

Kowadło (989 m n.p.m.) - 16 co do wysokości szczyt w KGP.
Naszą wyprawę rozpoczynamy zielonym szlakiem we wsi Bielice.
Droga na szczyt prowadzi najpierw przez polany, a tam mamy naprawdę super widoki. Potem dwa dość ostre podejścia przez las. Po około 45 minutach dotarliśmy a szczyt.
Wrażenie ze zdobycia Kowadła, są jak najbardziej pozytywne, szlak oczywiście dość przeciętnie oznaczony, natknęliśmy się na dwie żmije. Przy spotkaniu z Martą, zarówno jedna (mowa o Marcie) jak i druga "uciekły" w przeciwnych kierunkach:).
Co do widoków, są po prostu super i warte są trudu zdobycia tego szczytu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lipca 2007, 17:16

Super. To już piąty cykl z serii "Sudety 2007" i równie pięny co pozostała czwórka. Gratuluję idanych zdjęć i wspaniałych przeżyć na szlakach.
Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 lipca 2007, 17:59

W istocie Kowadło jest bardzo mało znaną górą, istnieje jednak kilka powodów aby zdobyc ten szczyt. Pomijając fakt że należy do KGP to można ją zdobyć w 45 minut w miare spokojnym tempem. A te podejscia przez polany przypominają bardzo wiele beskidzkich szlaków.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 lipca 2007, 19:19

Pięknie!!!
Gdybyś nie napisał gdzie to jest to kojarzyłbym te widoki właśnie z Beskidami. Zaskoczenie zupełne....a miejsce przecudne :)
Sara

Post autor: Sara » 19 lipca 2007, 19:41

Nir no niemożliwe że to Sudety :D. A tak przypominają nasze Beskidy. Piękne zestawinie Beskidów i Sudet dzięki tej wyprawie udało Ci się zrobić :D. Super!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2007, 11:25

gaclan Bielice na końcu świata, ostatni raz tam bylem kupę lat temu podczas stanu wojennego zanim tam dotarliśmy to 3 razy nas wylegitymowali bo pora nie była turystyczna, jakiś zbieg okoliczności ale był 13 grudnia. W nocy przyszła zima i zasypała wszystko 30cm warstwą śniegu, było wręcz bosko. Do dziś mam odznakę S.S.T Bielice. Czasami wracam tam wspomnieniami. Właśnie wybieram się w tamte strony może zajadę tam zerknąć.

Gaclan wielkie dzięki
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2007, 14:13

Super wyprawa - w tym roku już nie mam szans na złote góry ale w przyszłym roku muszę już to zaliczyć bo nigdy mnie tam nie było a widoki super widzę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2007, 14:24

To zdanie o żmijach jest najlepsze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 15 sierpnia 2007, 19:47

No też bym się skłaniał że to Beskidy, gdybym wdział tylko zdjęcia...
Ale robisz gaclan apetyt mi na te Sudety...
Gaclan

Post autor: Gaclan » 15 sierpnia 2007, 20:50

Dzisiaj bylem na Skalniku i Chełmcu. Zaraz umieszczę relacje.
Gaclan

Post autor: Gaclan » 17 sierpnia 2007, 11:17

Termit pisze:gaclan Bielice na końcu świata, ostatni raz tam bylem kupę lat temu podczas stanu wojennego zanim tam dotarliśmy to 3 razy nas wylegitymowali bo pora nie była turystyczna, jakiś zbieg okoliczności ale był 13 grudnia. W nocy przyszła zima i zasypała wszystko 30cm warstwą śniegu, było wręcz bosko. Do dziś mam odznakę S.S.T Bielice. Czasami wracam tam wspomnieniami. Właśnie wybieram się w tamte strony może zajadę tam zerknąć.

Gaclan wielkie dzięki
Nie ma sprawy. Zależy mi na odkrywaniu miejsc mało znanych, ale za to jakże fascynujących.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 sierpnia 2007, 16:11

Nie zahaczyłem o Bielice ponieważ zeszło mam trochę czasu przy pozyskiwaniu fluorytów. Ale nic straconego jeszcze tam wrócę :)))))))

Obrazek

Obrazek


więcej zorbie na swoim temacie :wink:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 sierpnia 2007, 22:46

Piękne te fluoryty, a co to dokładnie jest?
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 21 sierpnia 2007, 10:34

gozer pisze:Piękne te fluoryty, a co to dokładnie jest?
Służę pomocą:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fluoryt

http://www.pgi.gov.pl/surowce_mineralne ... luoryt.htm

http://pecten.w.interia.pl/fluoryt.html

Pozdro,
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 sierpnia 2007, 5:46

Piękne te kamienie. Tym bardziej Sudety mnie przyciągną :wink:
ODPOWIEDZ