18 X 2009.Javorovy-relacja.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Mirek

18 X 2009.Javorovy-relacja.

Post autor: Mirek » 20 października 2009, 15:05

Nasza wyprawa na Javorovy zapowiadała się mokro,czarne chmury kłębiły się za oknem i w myślach.Ale zostało postanowione że jedziemy mimo wszystko.Skład ekipy;Doris,Mirek,Tknp,Ninik,Sounecznik.Wypad na Ostry zaczyna się z półgodzinnym poślizgiem(tych poślizgów będzie więcej,kolejowych i prawdziwych),powód to spóźniony pociąg.Ale wreszcie spotykamy się na dworcu w Trzyńcu,powitanie i wyruszamy.Na miejscu kłopoty z parkowaniem( msza w kościele),parkujemy pod knajpką(nie wstępujemy).Ubieramy stuptuty i ruszamy na szlak.Szybko pokonujemy asfaltówkę,wchodzimy w las depcząc po mokrym śniegu i połamanych gałęziach.Z każdym krokiem śniegu coraz więcej i tempo marszu spada.Tknp dzielnie przeciera szlak,często podziwiamy śnieg barwiony na żółto.Ostrzegam aby tego barwionego śniegu nie konsumować.Tempo nadal wolne,podziwiamy pięknie oszronione drzewa i przez ten szron gubimy szlak.Dzięki indiańskiemu instynktowi Tknp, wracamy na szlak i ja obliczając tempo marszu mam watpliwości czy dojdziemy też na Ostry.Tknp podziela me obawy,Po 2,15 minutach w gęstej mgle dochodzimy do schroniska.Pozujemy przed kamerą i wchodzimy do środka.Ja oczywiśćce zamawiam Tmavy Kozel(pamiętacie z Severki) i zgodnie zamawiamy czesneczkę.Po bojowej naradzie rezygnujemy z planu dotarcia na Ostry,brak czasu,złe warunki.Wreszcie wychodzimy,pojedynkuję się z Tknp na kijki,padam pokonany,ale Doris mnie pomściła.Wracamy tą (prawie) trasą.Wykonujemy marsz na przełaj,co chwilę wywracając się i grzęznąc w powalonych krzakach.Wreszcie wracamy do cywilizacji,Sounecznik częstuje plackiem.Doris wyciąga rodzynki w rumie.Jak na złość wychodzi chwilami słońce,i towarzystwo odstawia mnie na dworzec w Trzyńcu.Ogólnie wyprawa udana,mam pewne przygody z powrotem do domu ,ale to już inna sprawa.No bractwo,dawać fotki.
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 20 października 2009, 15:08

:spoko:
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 20 października 2009, 15:11

Dobrze, że Wam się udało to wejście. Zazdroszczę wycieczki no i oczywiście zupki czosnkowej :D

:spoko: :spoko: :spoko: :spoko: :spoko:
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 20 października 2009, 15:14

aaa, to już wiem, co to czesneczka :D no to też zazdroszczę :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 20 października 2009, 15:20

Super, a gdzie fotki?
:)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 20 października 2009, 15:28

Elizz pisze:aaa, to już wiem, co to czesneczka :D no to też zazdroszczę :)
Mógłbym nią żyć chyba cały czas :hura:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 października 2009, 15:43

česneková polévka i kapustnica ale ponad wszystko
bryndzové halušky :3:
Mirek

Post autor: Mirek » 20 października 2009, 15:59

PiotrekP pisze:Super, a gdzie fotki?
:)
Będą,pogońcie Ninika i Sounecznika,mój aparat nie jest dobry. :(
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 20 października 2009, 17:13

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Mirek

Post autor: Mirek » 20 października 2009, 17:27

Świetne foty,przeżyłem to jeszcze raz. :hura:
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 20 października 2009, 17:28

mirek pisze:Wypad na Ostry zaczyna się z półgodzinnym poślizgiem
tu chyba drobny błąd.. :lol:
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 20 października 2009, 17:57

ninik pisze:tu chyba drobny błąd
dobrze że drobny co by było gdybyśmy Ostry pomylili z Rysami , ale i tak liczy się tylko góra i dobrze spędzony czas , a co do pojedynku Mirek przyjmuje rewanż na Ostrym , podnieś rękawice.
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 października 2009, 20:29

Doris

Post autor: Doris » 20 października 2009, 21:24

no ,fajno bylo..
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 20 października 2009, 22:23

ale mieliście fajnie.......śnieżnie i śmiesznie-co to były za zawody w szermierce?? ja już kupuje buty więc pewnie sie gdzieś wybiorę ale skoro Wam,takim ORŁOM,Javorovy dał popalić to ja na Czantorii poprzestanę a i tak to będzie sukces.Gratuluję wszystkim pięciu uczestnikom!
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
ODPOWIEDZ