Orla Perć

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Orla Perć

Post autor: tknp » 20 lipca 2009, 22:09

Tak jak już wcześniej wspomniał Tatromaniak w temacie zjazdów klubowych cyt: teraz Bikmen i tknp walczą na Orlej , rzecz stała się faktem. Po gościnnym przyjęciu w piątek wieczorem (u Tatromaniaka) w sobotę rano z Czarnego Dunajca ruszyliśmy do Kuźnic , a stamtąd prosto do Murowańca do kolejki za noclegiem, o godzinie 10,oo rano punktualnie rzucamy się do okienka i załatwiamy spanie , coby nie tracić czasu szybkie przepakowanie i ruszamy na Zawrat , no tu się oddycha, a dalej to już jak z płatka szarpiemy łańcuchy , łazimy po drabinach i tak aż do samego pierwszego Granatu , i tu ze względu na brak czasu ( wyszliśmy za późno ze schroniska - kolejka) musimy zejść do schroniska , to co się udało ,, urobić,, to nasze , drugą część odłożyliśmy na niedzielę , niestety pogoda pokrzyżowała plany kto już był na Orlej to wie że w czasie deszczu jest nie wesoło i tak ze został nam tylko powrót przez Kasprowy do Kuźnic i do Czarnego Dunajca.
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2009, 9:35 przez tknp, łącznie zmieniany 1 raz.
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 20 lipca 2009, 22:20

Super że wam się tyle udało zrobić. A jak warunki na szlaku bo będę tam już za 12 dni. Jest jeszcze jakiś śnieg do przejścia czy już jest czysto?
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 20 lipca 2009, 22:25

tom-pi4 pisze:Super że wam się tyle udało zrobić. A jak warunki na szlaku bo będę tam już za 12 dni. Jest jeszcze jakiś śnieg do przejścia czy już jest czysto?
Mirek wstawi jutro zdjęcia to zobaczysz warunki , a śniegiem się nie przejmuj miejscami tylko płaty , ale bez znaczenia.
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2009, 22:30

Dużo ludzi na szlaku? bo niedługo i ja się wybieram... ;]
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2009, 22:56

Wtorek pisze:Dużo ludzi na szlaku? bo niedługo i ja się wybieram... ;]

Ogólnie teraz na Orlej jest mało ludzi,warunki niezbyt,ale łaziliśmy normalnie w zeszły czwartek.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2009, 9:49

Czekam na zdjęcia z "magicznej" Orlej. Powiedzcie, czy tam jest naprawdę tak bardzo trudno? Bo ja ciągle nie tracę nadziei, że kiedyś jednak tam pójdę.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 21 lipca 2009, 9:59

czekam na dokumentację w formie zdjęć, 29 lipca ma zamiar iść na OP
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 21 lipca 2009, 13:18

janek.n.p.m pisze:czekam na dokumentację w formie zdjęć, 29 lipca ma zamiar iść na OP
A nie możesz się wstrzymać dwa dni bo ja z Colorado ruszamy 31.07 z Gąsienicowej :?: Może jednak dasz radę i pójdziemy razem :?:
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 21 lipca 2009, 13:19

Gratuluje:)
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2009, 13:56

Super :) mieliście atrakcyjny weekend!
Awatar użytkownika
bikmen
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 106
Rejestracja: 10 lipca 2008, 10:02

Post autor: bikmen » 21 lipca 2009, 16:34

kavala pisze:czy tam jest naprawdę tak bardzo trudno?
Witam
Szlak nie jest specjalnie trudny, lecz wymaga pewnego zacięcia w chodzeniu po "ekspozycyjnych" odcinkach. Osoby z lękiem wysokości powinny zastanowić się przed wyruszeniem na Perć. Dopbrym sprawdzianem jest przejście przez Przełęcz Zawrat z DPS do Gąsienicowej.
My trafiliśmy na super pogodę, widoki zapierają dech, niestety ja miałem słaby dzień i nie udało nam się przejść przez Granaty, a tam jest jeden z ciekawszych fragmentów trasy. kilka fotek polecam na str. http://picasaweb.google.com/bikmen60/OrlaPerc#
Do zobaczenia na szlku
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 lipca 2009, 17:19

Ale mieliście pogodę... łohoho :)
Muszę się wreszcie wybrać w Wysokie w tym roku :)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 21 lipca 2009, 17:45

bikmen  coś mało zdjęć, ale pewnie dużo wspomnień;)
tom-pi4 pisze:A nie możesz się wstrzymać dwa dni bo ja z Colorado ruszamy 31.07 z Gąsienicowej Może jednak dasz radę i pójdziemy razem
do 31 mam rezerwację chyba że uda mi się przedłużyć pobyt do 1go to wtedy mógłby iść z wami
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 21 lipca 2009, 19:47

janek.n.p.m pisze:chyba że uda mi się przedłużyć pobyt do 1go to wtedy mógłby iść z wami
To byłoby super. Pokombinuj i jak coś to możemy się zawsze spotkać. Im więcej osób tym weselej :D
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 21 lipca 2009, 20:48

Gratuluję udanej wycieczki :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
ODPOWIEDZ