17.05.2009 - Beskid Mały - Leskowiec

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

17.05.2009 - Beskid Mały - Leskowiec

Post autor: Anonymous » 19 maja 2009, 12:16

Piękny niedzielny poranek 17 maja. Słońce raczy nas swoimi promieniami, a ptaszyny swymi pięknymi melodiami.
Na wypadzik w Beskid Mały wyruszyliśmy ostatecznie w cztery osoby: Doris, Jola, Tknp i ja.
Punkt zbiorczy ustaliliśmy pod wadowickim Lidlem. Tknp dotarł pierwszy. Ja dotarłem przed 8:00. Przy pogawędkach i przeglądaniu mapki Beskidu Małego oczekiwaliśmy na Współtowarzyszki naszej wędrówki.
Po dotarciu wszystkich na miejsce przepakowaliśmy się do samochodu Tknp i pomknęliśmy w kierunku Krzeszowa podziwiając po drodze przepiękne okolice. Ostatecznie dotarliśmy do Targoszowa, gdzie chcąc po drodze zapytać o zielony szlak załapaliśmy się na parking przy domu pewnego uprzejmego gospodarza :). I tak oto ustalił nam się punkt wyjścia na szlak.
Po zaparkowaniu samochodu podążyliśmy boczną drogą w kierunku zielonego szlaku. Pokonując kolejne metry asfaltowej drogi z każdym krokiem ukazywały się nam coraz to piękniejsze widoczki na okolice Beskidu Małego łącznie z widokiem na Babią Górę. Dodatkowo pochłonięci pogaduszkami na różne tematy przegapiliśmy skręt na zielony szlak i musiliśmy śmigać w jego kierunku inna trasą ;). Zmysły Tknp nie zawiodły nas jednak i już po chwili byliśmy na właściwej drodze.
W otoczeniu beskidzkich lasów i połaci krzaków jagodowych minęliśmy Czarną Górę docierając na Smrekowicę. Tam, na rozstaju szlaków, urządziliśmy sobie mały postój racząc swoje podniebienia różnymi smakołykami :). Wokół cisza, spokój. Tylko my i natura. Na szlaku zaczęli pojawiać się pojedynczy turyści. Po skończonej uczcie spakowaliśmy manatki i odbiliśmy na szlak czerwony w kierunku Leskowca. Na trasie coraz więcej turystów przemierzających szlak w pojedynkę lub też w zwartych grupach. A my w otoczeniu pięknych mieszanych lasów kierowaliśmy się spokojnie w kierunku naszego punktu docelowego - schroniska na Leskowcu. Po drodze minęliśmy kilka ciekawych form skalnych (np. jedna przypominała twarze :)), gdzie nie obyło się bez naciskana spustów migawki ;).
Po kilkunastu minutach dotarliśmy na polanę, gdzie rozłożyliśmy się na trawce i leniwie wylegiwaliśmy w promieniach południowego słońca. Przed nami rozpościerała się panorama Beskidu Żywieckiego z górującą ponad wszystko Babią Górą. Podziwiając okolicę dostrzegliśmy, że nawet Taterki uraczyły nas swoimi białymi jeszcze szczytami.
Po paru minutach leżakowania spakowaliśmy się i udaliśmy się w kierunku schroniska, do którego dotarliśmy po paru chwilach. Na miejscu przerwa na kawkę, obiadzik, itp. Po skonsumowaniu udaliśmy się do kaplicy za schronisko, gdzie usiedliśmy na moment oddając się modlitwom i zadumie.
Na trawie przed kaplicą podelektowaliśmy się jeszcze chwilę widokiem na Beskidzkie okolice i niestety trzeba było wracać.
Jako drogę powrotną obraliśmy żółty szlak, który zaprowadził nas wprost pod nasze miejsce parkingowe. Po drodze podziwialiśmy mrowisko i krzątające się wokół niego robotnice oraz delektowaliśmy się zapachami polnych ziół.
I tak oto po tych kilku godzinach wspólnej wędrówki w otoczeniu pięknych okolic Beskidu Małego dotarliśmy do naszych wozów. Niestety niedzielny spacer dobiegł końca i musięliśmy wracać. Tak więc pożegnaliśmy się i udali do naszych domów.

Dziękuję wszystkim za mile spędzone chwile i do zobaczenia na szlaku :)

Obrazek

Obrazek
Idymy

Obrazek
Beskidzka Królowa

Obrazek
"Popierniczona" uczta ;)

Obrazek
Skalny foto-lans

Obrazek
"Twarzowa" skała

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 19 maja 2009, 12:34

No proszę jaki sympatyczny niedzielny spacer. Pogoda jak marzenie, chociaż u nas w niedzielę rano nic tego nie zapowiadało, dlatego stchórzyliśmy i zamiast górek wyszła wycieczka w dolinkę... Eliaszówki :) Musimy się wreszcie wybrać na ten Leskowiec! Mogę zadać jedno głupie pytanie: dlaczego te młode choineczki w górach mają takie białe czubki, jakby czymś pomalowane (zdjęcie 11)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 19 maja 2009, 13:06

Gratuluje pieknej wycieczki. Zdjęcia super. Laskowiec jest w Koronie Gór Polski i mnie też taka wycieczka czeka.
Pozdrawiam
Piotrek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 19 maja 2009, 14:30

Piotrek, zmieniło się coś w Koronie...? Najwyższy w Beskidzie Małym jest chyba Czupel :oczynoela:
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 maja 2009, 15:30

malgosiadg pisze:Musimy się wreszcie wybrać na ten Leskowiec!
Polecam. Piękne okolice :)
malgosiadg pisze:Mogę zadać jedno głupie pytanie: dlaczego te młode choineczki w górach mają takie białe czubki, jakby czymś pomalowane
Nie znam się na tym, ale myślę, że to jakieś soki.
Może jest jakiś fachowiec na forum?
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 19 maja 2009, 15:39

A widziałeś z Policy Ci machałem :)
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 19 maja 2009, 17:09

Małgosiu mi się pomyliło Mały z Niskim.
Piotrek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 19 maja 2009, 20:42

ale fajnie mieliście! nadrobię to na pewno, bo tam nie byłam
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 19 maja 2009, 20:53

Suonecznik ale ,, napisałeś bracie mowę ,, jak na jeden dzień to kupa tego widać zastępcę Michała.
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 maja 2009, 22:02

Ładna pogoda Wam się trafiła. Bosz, jak ja tęsknię za górami... Zazdroszczę tej sielanki, wyglądacie tam na bardzo zadowolonych :) Fajnie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 maja 2009, 22:34

tknp pisze:Suonecznik ale ,, napisałeś bracie mowę ,, jak na jeden dzień to kupa tego widać zastępcę Michała
E tam, tak mi się skrobnęło ;)
Mooliczek pisze:wyglądacie tam na bardzo zadowolonych
Tak też było :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 maja 2009, 7:21

Gratuluję udanej wyprawy i równie udanej pogody.
Doris

Post autor: Doris » 20 maja 2009, 19:15

ta Sounecznik, przemówienie to żeś ladne napisał:) :6:
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 21 maja 2009, 10:22

przy tej pogodzie i tych Waszych zadowolonych minach to aż miło popatrzeć :D
jak nic, z każdej fotki 'wyziera' sielskość :brawo:
ODPOWIEDZ