Zadni Granat, Tatry Wysokie - 04.04.2009

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Zadni Granat, Tatry Wysokie - 04.04.2009

Post autor: Anonymous » 06 kwietnia 2009, 21:31

Długo wyczekiwane okno pogodowe w Tatrach. Celów było kilka, ale ostatecznie padło na Zadni Granat, jeden z punktów na szlaku Orla Perć.

Trasa: Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Czarny Staw Gąsienicowy - Zmarzły Staw - Kozia Dolinka - Zadni Granat. Powrót tą samą trasą.

Podejście na Zadni początkowo wytyczonym letnim szlakiem (zielony), mniej więcej w połowie drogi odbiliśmy w lewo i grzędą doszliśmy na wierzchołek. Zejście mniej więcej podobnie (schodząc odbiliśmy w lewo, omijając miejsce, gdzie grunt był "grząski"), a potem na Halę i do Kuźnic.

Warunki początkowo fantastyczne: śnieg jak zmrożony beton. Niestety, upał szybko dał się we znaki (już do Murowańca szłam w krótkim rękawku), nad Czarnym Stawem (który jeszcze jest zamarznięty) zrobiła się patelnia, która towarzyszyła nam już do końca.

Podejście od Koziej Dolinki na Zadni Granat bez większych, technicznych trudności, jednakże warunki śniegowe o tej porze dnia (południe) były nieciekawe. Śnieg sypki, usuwał się spod nóg, zapadał pod nami, cięzko było formować sobie stopnie, wszystko się sypało.

Sama dolinka wygląda jak pobojowisko po ostatniej lawinowej "4". Przy podchodzeniu co chwila słyszeliśmy spadające lawiny (aczkolwiek ja nie przuważyłam żadnej - ale ze wzrokiem i spostrzegawczością u mnie kiepsko).

Natomiast ślady upału są, w postaci dwóch buraczanie czerwonych ryjków ;) W pracy patrzą na mnie, jakby zasnęła na solarium ;) W okularkach :D

Kilka fotek, chronologicznie, z trasy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2009, 22:49 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 kwietnia 2009, 21:42

ogrom sniegu, piekne widoki, chyba zacisne pasa i stypendium przeznacze na zakup rakow :D
gratulacje, super trip !
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 06 kwietnia 2009, 21:51

ale super!
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 06 kwietnia 2009, 22:07

też mi się bardzo podoba, może w maju tam zawitam
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 kwietnia 2009, 22:46

Mniam! te widoki :)
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 06 kwietnia 2009, 23:38

Ale pogoda sie wam trafiła :). Pogratulować wycieczki :). Ciekawe jak wyglada orla widziana z zadniego Granatu zima?
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 07 kwietnia 2009, 8:36

Ile jeszcze do wymarzonego betonu potrzeba? Bo tu już widać, że całkiem niewiele...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 kwietnia 2009, 9:10

RafalS pisze:Ciekawe jak wyglada orla widziana z zadniego Granatu zima?
Wygląda bardzo ładnie, ale wymagająco. Od wczoraj walczę z panoramką z Zadniego. Tylko póki co okazuje się, że mam sprzęt za słaby, bo mi to mieli i mieli i skleić nie chce. Jak się uda, to ją wrzucę tutaj, będzie można rzucić okiem zwłaszcza na odcinek od Małego Koziego, przez Zamarłą, Kozią i Kozi, aż do Granatów :) Dla mnie to na razie wyższa szkoła jazdy zimą ;)
jck pisze:Ile jeszcze do wymarzonego betonu potrzeba? Bo tu już widać, że całkiem niewiele...
Jak wyruszyliśmy rano (nie wiem, która była... 7ma lub 8ma?), warunki były całkiem miodne. Myślałam, że to "już ten czas"... Ale popołudnie szybko to przekonanie zweryfikowało. Cały ten tydzień ma być lampa, więc sporo pewnie wytopi i osiądzie... Rano bywa chłodno, więc jeżeli by cokolwiek zaatakować w środku nocy, to przed południem można spokojnie jeszcze po twardym śmigać. Potem robi się kicha :(
Mirek

Post autor: Mirek » 07 kwietnia 2009, 10:36

O bajabongo. :hura:
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 07 kwietnia 2009, 23:15

Pięknie, gratuluję udanego wyjazdu i czekam na więcej zdjęć :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 kwietnia 2009, 7:05

Fragment Orlej z Zadniego Granatu. Od prawej: masyw Świnicy, Zawrat, Mały Kozi Wierch, Zmarzła Przełęcz, Zmarzłe Czuby, Zamarła Turnia, Kozia Przełęcz, Kozie Czuby, Kozi Wierch... i bliżej: Buczynowa Strażnica i Czarne Ściany, aż po Zadni Granat, na którym stoimy.
Obrazek

Panorama 360 stopni (linearna)
Obrazek

A tutaj 360 stopni by Igi, jeżeli ktoś ma zainstalowany DevalVR (przytrzymując prawy klawisz myszki można obracać panoramę)
http://www.soft-trans.com.pl/grupa/pano/zadni/
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 08 kwietnia 2009, 11:34

tylko gratulować :)
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 08 kwietnia 2009, 13:07

Dzieki Aniu :)
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 kwietnia 2009, 13:17

ZJAWA pisze:tylko gratulować
Dzięki, ale sądzę, że naprawdę nie ma czego. Zakwasy jak cholera (jednak dwumiesięczna przerwa robi swoje), twarz jak u trędowatej ;) Ot, tyle z tego pozostało.
RafalS pisze:Dzieki Aniu
No problem, Raf, mam nadzieję, że Ci się przydadzą :kukacz: :kukacz: :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 kwietnia 2009, 20:57

panoramy git majonez, gra gitara! :spoko: :brawo:
Gratulejszyn kolejnego łojenia :)
ODPOWIEDZ