12.10.2008 - Cud pieniński

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

12.10.2008 - Cud pieniński

Post autor: Anonymous » 12 października 2008, 19:56

Dzisiaj w niedzielę udało mi się wreszcie wyrwać na wycieczkę. Celem były szczyty w Pieninach: Wysoka i Trzy Korony.
Na Wysoką zacząłem wchodzić od Wąwozu Homole. Tu rzuciły mi się w oczy nowe, metalowe mostki, które przedtem były drewniane. No cóż, takie czasy...
Pogoda na wycieczkę była wspaniała, udało mi się nawet trochę opalić.
Zarówno na szlaku na Wysoką jak i Trzy Korony podziwiałem uroki jesieni, czyli te niesamowite kolorowe drzewa, które widzicie na zdjęciach.
A na Trzech Koronach do wejścia na szczyt kolejka na 40 minut - tyle stałem, zanim wszedłem na platformę widokową.
To tyle przynudzania :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 października 2008, 20:02

Waldek, piękna wycieczka. Pieniny jesienią są szalenie urokliwe. Co do mostków na Wysokiej - były już w ubiegłym roku o tej porze.
Anonymous

Ciekawostka.

Post autor: Anonymous » 12 października 2008, 20:04

Na Przełęczy Snozka stoi sobie pomnik wybudowany w 1966 roku. Za Wikipedią ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Prze%C5%82%C4%99cz_Snozka ):
"W pobliżu znajduje się kontrowersyjny 13–metrowej wysokości pomnik–rzeźba autorstwa Władysława Hasiora Poległym o utrwalenie władzy ludowej na Podhalu (Organy) (...)".

Ze względu na czysto komunistyczne pochodzenie pomnik ulega dewastacji. M. in. zwróćcie uwagę na napisy.
Niezamierzoną jego cechą jest to, że przy odpowiednim wietrze wydaje jakiś dźwięk. Niestety, dzisiaj mimo wiatru, nic nie było słychać. Widocznie nie był to ten wiatr. Ale może kiedyś...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Anonymous

Medal.

Post autor: Anonymous » 12 października 2008, 20:11

W przypływie nagłej rozrzutności :D postanowiłem kupić sobie taki oto medal (8 PLN):

Obrazek

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 października 2008, 20:13

Czy przedostatni obrazek z pierwszego posta jest na serio?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 października 2008, 20:18

Mazio pisze:Czy przedostatni obrazek z pierwszego posta jest na serio?
Ta tabliczka przydrutowana jest do wielkiego krzyża zaraz za Krościenkiem na szlaku. Myślę, że tak.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 października 2008, 20:20

Nie chcę urazić Twoich uczuć, ale dla mnie, jako dla niewierzącego to nie jest na miejscu. Przepraszam i pozdrawiam. Piękna wycieczka.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 października 2008, 20:37

Takim tokiem rozumowania to i Kościoły i Meczety itd wszystko to powinno być również dla Ciebie nie na miejscu. Dla każdego kto ma inne poglądy wszystko inne jest od razu nie na miejscu...

Chyba nie o to chodzi.

Poza tym co jest złego (nie na miejscu) w dziękowaniu? Nie wierzysz w Boga - podziękuj mamie, tacie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 października 2008, 20:41

Mazio pisze:Nie chcę urazić Twoich uczuć, ale dla mnie, jako dla niewierzącego to nie jest na miejscu. Przepraszam i pozdrawiam. Piękna wycieczka.
Nic się nie stało. Twoja wola i zdanie - szanuję je.
Również pozdrawiam.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 października 2008, 20:45

GoAway pisze:Takim tokiem rozumowania to i Kościoły i Meczety itd wszystko to powinno być również dla Ciebie nie na miejscu. Dla każdego kto ma inne poglądy wszystko inne jest od razu nie na miejscu...

Chyba nie o to chodzi.

Poza tym co jest złego (nie na miejscu) w dziękowaniu? Nie wierzysz w Boga - podziękuj mamie, tacie.
Jestem już przyzwyczajony. :)
Dziękuję mamie, tacie i cioci ewolucji. Nie chciałem zaczynać tej dyskusji. To zdjęcie mnie jednak lekko zszokowało. Powinienem był nie komentować.

Na prawdę koniec tego. Piękne miejsca, dobre zdjęcia i moje serdeczne pozdrowienia dla każdego, kto się nie obraził.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 października 2008, 20:57

Ładna wycieczka, ładne zdjęcia. :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 12 października 2008, 21:08

Piękne hasło na tym przed ostatnim zdjęciu :spoko:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 12 października 2008, 21:11

Waldek, rewelacja!! Przepiękna jesień w Pieninach.

Co do tej tabliczki (podziękuj, że masz oczy) hmm.
Też kiedyś byłam zaskoczona - ale w sensie - zaciekawiona, bo często zdarza się że Krzyże + podziękowania pojawiają się w miejscach szczególnych (ocalenie od wypadku etc...).

Waldek tymi fotkami w kierunku Bieszczad mnie rozmarzyłeś (i to bardzo) :D
Ostatnio zmieniony 12 października 2008, 22:28 przez Beti, łącznie zmieniany 1 raz.
Alf

Post autor: Alf » 12 października 2008, 21:32

Na początku Wielkie gratulacje, latem również szedłem tymi ścieżkami (Wysoka, Trzy K i Sokolica), piękne góry
Mazio pisze:Jestem już przyzwyczajony. :)
Dziękuję mamie, tacie i cioci ewolucji. Nie chciałem zaczynać tej dyskusji. To zdjęcie mnie jednak lekko zszokowało. Powinienem był nie komentować..
Może i nie powinieneś komentować, ale jak już to zrobiłeś to przeczytaj moje zdanie.
A mi jest wstyd za takich ludzi jak Ty, rozumiem, że jak ktoś jest zdrowy to tego nie docenia, ponieważ uważa "to" za normalne i naturalne, ale postaw się na miejscu Tych co widzą uszami, postaw się na miejscu Tych dla których wejście na pagórek jest zdobyciem szczytu, a To czy dziękują Bogu , czy cioci ewolucji czy też małpie to ich sprawa
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 października 2008, 21:43

Nie pisz do mnie tym tonem, nie wstydź się za mnie. Nie musisz. Widzący uszami nie przeczytają tej tabliczki. Przeczytaj ją niewidomemu, a zrobisz mu przykrość.

Beti - dałaś mi do myślenia. Nie odebrałem tego w ten sposób. Dziękuję.
ODPOWIEDZ