Hurrraaa pierwszy raz w Tatrach

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

aknoimak

Hurrraaa pierwszy raz w Tatrach

Post autor: aknoimak » 14 sierpnia 2008, 10:30

Jednak zamiast za 3 lata pojechać w Tatry pojechaliśmy z żoną i dzieckiem w tym roku w sierpniu 10-13. W końcu zobaczyłem piękno tych wspaniałych gór i dolin. Udało mi się to co zakładałem tzn.: zdobycie Grzesia, Rakonia, Wołowca z córką i żoną. Jakoś udało mi się wnieść córe pomogło mi to że do połowy drogi na Wołowiec ona spała. Niestety następnego dnia rankiem na żółtym szlaku na przełęcz Kondratową wiał bardzo silny wiatr i córka się bała(2,5 lata), zaczęła płakać a byliśmy już praktycznie tuż przed przełęczą Kondratową a na końcu Głazistego Żlebu. Zdecydowałem że wracamy. Inni dziwili się czemu jesteśmy tak blisko Giewontu a wracamy ale dla mnie ważniejsze jest bezpieczeństwo córki. Nie mogłem też nigdzie zostawić zony i córki bo wszędzie silno wiało a poza tym nie chciałem ich zostawiać samych żeby czekały na mnie około 1 godziny aż zdobędę Giewont i wrócę. Oj bolało zawrócenie, ze szlaku ale córka dla mnie ważniejsza niż szczyty. Za to w ten sam dzień wyniosłem ją z Doliny Małej Łąki przez Grzybowiecką Dolinę na Strążyską Polanę i dalej na Sarnią Skałę. Jakież było moje zdumienie jak śliczny jest ten niewielki szczyt. Potem zeszliśmy Doliną Strążyską do drogi pod reglami z dalej na Krzeptówki. Z dolin które widziałem najbardziej podobała mi się Chochołowska gdzie świetnie jechało się na rowerze. Kościeliska jest okropnie zaludniona przez zwiedzających turystów.
Jak wywołam rawy to postaram się wkleić kilka fotek.
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2008, 14:11 przez aknoimak, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirek

hurra pierwszy raz w tatrach

Post autor: Mirek » 14 sierpnia 2008, 11:58

akinomaniak czekamy!!!!!!!!!! :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2008, 12:21

Gratuluję wycieczki!!! :) i zdrowego rozsądku przy okazji ;) wiadomo góry nie zając - nie uciekną a po co córeczkę stresować - jeszcze się urazu do gór nabawi (nie daj Boże) :)
P.S. Nie chce być upierdliwy ale czy to nie powinna być Dolina Strążyska a nie Strążyńska? (nie chce tu nikomu nic zarzucać po prostu całe życie wydawało mi się, że jest strążyska - a teraz zaczynam się wahać ;) )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2008, 13:43

No bo jest dolina strążyska, dawniej strążysk. To były chyba jakieś zagrody dla łowiecek, w których je dojono. Tak mi się zdaje, nie wiem czy dobrze spamiętałem.
Brawo za słuszną decyzję z tym powrotem
aknoimak

Post autor: aknoimak » 14 sierpnia 2008, 14:04

Tak macie racje z tym nazewnictwem. Wybaczcie mi ale to euforia przyćmiła mi zrdowy rozsądek i poza tym pisałem te nazwy z pamięci :). Na zdjęciach są: córka ze mną i córka z żoną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2008, 14:31

aknoimak śliczne zdjęcia, zwłaszcza to z córą :) jak ją zarazisz górami, to za trzydzieści lat będzie się tym zdjęciem na takim forum, jak to chwaliła :) Gratuluję wycieczki! Ładny tatrzański debiut o rodzinnym charakterze :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2008, 14:53

No to teraz jeszcze raz gratuluję - zdjęcia fajowe - zwłaszcza to ostatnie 9jak słusznie zauważyła Mooliczek) - oby tylko córeczka łyknęła bakcyla górskiego :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2008, 16:20

Aknoimak - świetne zdjęcia! Relacja również fajna. Córeczka miała wspaniały debiut Tatrzański! Gratuluję!
aknoimak

Post autor: aknoimak » 14 sierpnia 2008, 17:46

Dzięki Turystykon.
Poniżej jeszcze kilka fotkek z wyprawy. Pozdrawiam was wszystkich :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 14 sierpnia 2008, 18:02

aknoimak pisze:Inni dziwili się czemu jesteśmy tak blisko Giewontu a wracamy ale dla mnie ważniejsze jest bezpieczeństwo córki
aknoimak pisze:bolało zawrócenie, ze szlaku ale córka dla mnie ważniejsza niż szczyty
I to jest najpiękniejsze.
Chylę czoła.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
aknoimak

Post autor: aknoimak » 14 sierpnia 2008, 18:02

I jeszcze jedno : wchodząc żółtym szlakiem w kierunku Przełęczy Kondratowej ujrzałem prześliczną ogromną kopułę w oddali. To chyba była Babia Góra ale nie jestem pewien. W każdym razie patrząc na ten ogromny górski masyw poczułem dreszcze na ciele-wielka, potężna królowa Beskidów :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2008, 19:55

Gratuluje wycieczki świetne fotki
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 15 sierpnia 2008, 19:57

Piknie :spoko:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2008, 22:13

Swietna wyprawa. Ah zazdroszcze tego uczucia, które człowiek czuje, kiedy widzi Tatry po raz pierwszy! Gratuluje wyprawy i zdrowego rozsadku. Przy okazji powiem, że spotkałem się kilka razy z sytuacją , gdzie rodzicie zabierali swoje pociechy w bardzo trudny teren. Takie usilne wpojenie dzieciom Tatr, może tak naprawde wywołać u nich tylko niechęć do Gór. Np. Widziałem jak dwóch starszych facetów usilnie próbowali "wepchać" na Świnice chłopca, ktory nie miał więcej niż 9-10 lat. Chłopiec szedł z płaczem, widać było, że strasznie się boi. Co chwila potykał się na łańcuchach, a tamtych dwóch wtedy na niego krzyczeli :/
Tak więc nie martw się, że musiałeś zawrócić. Rodzina jest najważniesza.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 sierpnia 2008, 23:41

Gratulacje......widać że córeczka zadowolona.....super. :)
ODPOWIEDZ