Stany Zjednoczone - Relacja

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Mirek

stany zjednoczone

Post autor: Mirek » 02 lipca 2008, 23:49

Mosorczyk może lepiej nie pytajcie?po co zrywać sojusz!!!!!!!!!!!!! :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 lipca 2008, 15:43

Michał być w Stanach to "...fajowa jazda zjednoczony łopot flag...". To jest właśnie patriotyzm ludzi stanów. Dla nas jest dziwne wszystko co jest w USA bo jest m.in. duże, ale dla nich to norma...najdziwniejsze jednak jest to iż nadal w ich oczach Polska czy też inne kraje Europy pozostają jako zalążek komuny...A z drugiej strony nie ma się co dziwić, ponieważ oni jako jedna z największych potęg militarnych czy też gospodarczych są zapatrzeni na siebie, ale przy czym nie można im ująć dbałości o kulturę oraz samego szacunku dla swojego kraju i wszystkich wartości jakie wypracowali sobie na przełomie tych wszystkich lat. Dlatego bardzo przejrzyście i prawdziwie opisał Waldemar Łysiak w swojej książce Asfaltowy Saloon kulturę amerykańską, przez co jest moim wielkim marzeniem by kiedyś wybrać się w taka samą podróż od wschodu na zachód ku wybrzeży Kalifornii.Mam nadzieję że powstanie z twej podróży książka, gdyż Twoje opisy zasługują na taka publikację. Najważniejsze by ta "podróż" była dla ciebie największą satysfakcją i początkiem do następnych "podróży".McGregor
Bogdan

Post autor: Bogdan » 03 lipca 2008, 18:48

Mosorczyk pisze:Chodzi o to, że kulturę i styl życia przedstawili jak z lat '80 co nas raziło odrazu. A gdy zapytaliśmy kogoś czy ktoś wie jak tam jest to wielu odpowiadało, że tam jest jeszcze komunizm . Co najlepsze pytaliśmy Amerykanów czy wiedzą gdzie jest Polska. Wielu nie wiedziało, a gdy powiedzieliśmy że koło Niemiec to spytali: What?. Czy to gdzieś w Europie? Albo słyszeliśmy pytanie czy w Polsce mamy muchy i trawę. Te pytania nas powaliły!
Dziękuję za odpowiedź.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 lipca 2008, 23:22

Mosorczyk pisze:Myślę, że nie będzie powodu do pisania książki, ponieważ nie zapominaj, że pojechałem tam na szkolenie i większość moich dni to szkolenie.
Ja tam się nie odzywam, ale liczę, po Twoim powrocie, na zdjęcia w większej rozdzielczości i relacji na żywo :) Dla mnie Stany to taki sam kosmos, jak Himalaje :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 lipca 2008, 14:11

Potężna relacja! Jak ulała pasuje ona do tych amerykańskich ogromności! Bardzo mnie cieszy fakt, iż macie tam czas także na przyjemności, a nie tylko naukę i wysłuchiwanie szkoleniowców. Grunt, że Ci się podoba.
Igi pisze:iczę, po Twoim powrocie, na zdjęcia w większej rozdzielczości i relacji na żywo :)
Innej opcji nie ma ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 lipca 2008, 17:11

U nas w Polsce też są po 2 tysiące i taniej, ale jak z jakością tych za 2 tysiące w Polsce a tych za 500 dolarów w USA - nie mam zielonego pojęcia... Polska może jeszcze tych standardów nie obsługiwać... :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lipca 2008, 15:11

Mosorczyk pisze:Co do tornad to moi koledzy przed moim przyjazdem mieli 2 alarmy tornadowe, ale zobaczyć nie dane im było burzy ze względów bezpieczeństwa.


No i bardzo dobrze !!! Tornado to piękne, ale zabójcze zjawisko. Jak byłem młodszy bardzo się interesowałe tym zjawiskiem atmosferycznym. Zobaczyć tornado to było marzenie.

Michał jak zawsze napisałeś świetną relacje. Ta w dodatku była wyjątkowa.
Gratuluje.
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 07 lipca 2008, 7:17

cześć czekamy na relację i powiem ci że coraz bardziej chce mi się odwiedzić USA
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lipca 2008, 7:27

Czekamy,czekamy :twisted:
Pati

Post autor: Pati » 07 lipca 2008, 12:31

Dobre :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lipca 2008, 12:34

niezłe to :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lipca 2008, 12:34

Mosorczyk :shock: :lol: :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lipca 2008, 12:43

Ale tam fajnie :) Widok jak z filmów :]
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lipca 2008, 12:47

Mosorczyk pisze:Tutaj jest wszystko naprawdę duże. Chipsy pakowane są tu po 750 gramów, jogurty po 907 gramów, soki po 3,78 litra
No to trudno się dziwić, że są potem grubi :kukacz:

Nareszcie udało mi się przeczytać relację. :) Igi, masz rację, że Stany to dla nas tutaj to prawie kosmos.

Michał, jak będziesz mieć czas to pisz dalej :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lipca 2008, 13:27

:lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ