Karkonosze ;) 30-05-2008

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Karkonosze ;) 30-05-2008

Post autor: janek.n.p.m » 31 maja 2008, 10:27

Długo się zastanawiałem jaki dać tytuł mojej wyprawy w Karonosze( znowu ten w tych Karkonoszach tak sobie mogli pomyśleć nie którzy klubowicze i forowicze;)). No ale cóż zaryzykowałem może ktoś z nudów, albo przypadkiem klinie na moje wypociny;)

Trasa żółtym torem saneczkowym do Strzechy Akademickiej, nie źle się wypociliśmy, upał!!! straszny upał;)następnie niebieskim na Równinę pod Śnieżką i żółtym do Czech schroniska Lucni bouda, skąd czeronym szlakiem do Kozich Grzbietów - to taka grań którą można nazwać Tatrami Zachodnimi w Karkonoszach;) tam się zachwycaliśmy widokami na Hrebinky i Dul bileho Labe, powrót ten sam tylko zejście Białym Jarem, kamienisty szlak który nie źle daje po kolanach i palcach u nóg.

THE END relacji teraz zdjęcia;)

http://picasaweb.google.com/janek.n.p.m/KozieGrzbiety

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2008, 19:30 przez janek.n.p.m, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 maja 2008, 10:35

janek.n.p.m Ech... Pięknie tam i pustawo miałeś, szczerze Ci zazdroszczę :) Ja może w wakacje choć na trzy dni wyskoczę w Karkonosze. Może by nawet udało się gdzieś tam na szlaku spotkać?
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 31 maja 2008, 10:42

igi daj znać kiedy bedziesz, to może się spotkamy, a ludzi to nie było aż tak, chociaż wycieczki szkolne były, ale one napierały na Śnieżkę.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 maja 2008, 10:54

igi daj znać kiedy bedziesz, to może się spotkamy
No masz to jak w banku :D ZTCW to Mooliczek też jest bardzo żywo zainteresowana karkonoską wycieczką, poprowadziłbyś wtedy kompanię i pokazał nam to i owo.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 maja 2008, 11:02

Igi pisze:janek.n.p.m Ech... Pięknie tam i pustawo miałeś, szczerze Ci zazdroszczę :)
Dołączam się do tych słów! Miejsca naprawdę przepiękne!
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 31 maja 2008, 11:10

igi pisze:poprowadziłbyś wtedy kompanię i pokazał nam to i owo.
no i zaliczone bym miał klubowe spotkanie :lol: :ha: sam jeszcze poznaję Karkonosze , ale coś się znajdzie
Turystykon pisze:Dołączam się do tych słów! Miejsca naprawdę przepiękne!
a jeszcze piękniesze na żywo :)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Mirek

Karkonosze

Post autor: Mirek » 31 maja 2008, 12:00

janek n.p.m .Aż mi się łza w oku zakręciła po obejrzeniu relacji :cry: .Ostatni i jedyny raz byłem na Śnieżce w latach 70-tych,kiedy wopiści nim doszliśmy na szczyt kontrolowali nam dowody osobiste chyba z20 razy.Na szczycie stało drewniane schronisko po czeskiej stronie słynne ze spotkania naszego ex-prezydenta z czeskim ex.Latające talerze były nieczynne a na piwo do czeskiego schroniska nie puścili nas wopiści.We wrześniu prawdopodobnie będę w rodzinnych stronach (Wałbrzych) i mogę się urwać na 2 dni z pod kontroli mojej tzw lepszej połowy(ma zjazd klasowy).Poradżcie mi zkąd najlepiej wybrać się na Śnieżkę(Szklarska Poręba pks pkp czy inaczej). Niewiele pamiętam ze szlaku.Jak rozłożyć trasę, gdzie zanocować ?Ewentualnie może ktoś może posłużyć za przewodnika?Zjazd klubowy byłby zaliczony :spoko:
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 31 maja 2008, 13:10

mirek pisze:Poradżcie mi zkąd najlepiej wybrać się na Śnieżkę(Szklarska Poręba pks pkp czy inaczej). Niewiele pamiętam ze szlaku.Jak rozłożyć trasę, gdzie zanocować ?Ewentualnie może ktoś może posłużyć za przewodnika?Zjazd klubowy byłby zaliczony
Na Śnieżkę to najlepiej ją z Karpacza zaatakować, a szlak najlepiej wybrać ten od Św Wang niebieski do Samotni - Strzecha Akademicka i dalej nim na sam szczyt, to jest praktycznie droga brukowana także bezpiecznie można po niej chodzić, a i zgubić się nie jest możliwością. Z tego szlaku można sporo zobaczyć. Co do noclegu to w Karpaczu spokojnie coś znajdziesz chyba że chcesz w schronisku ? Jak we wrześniu będę miał czas to możemy iść razem, ale do września sporo czasu, także teraz nic nie będę ci obiecywał :spoko:

mirek pisze:kiedy wopiści nim doszliśmy na szczyt kontrolowali nam dowody osobiste chyba z20 razy
to już historia z WOP-em :lol: i ze sprawdzaniem dowodów, można spokoje łaźić :tup: :gora:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 31 maja 2008, 14:40

janek.n.p.m super zdjęcia, mogę przyjąć za pewnik, że szlaki za tydzień będą w podobnym stanie. Ja ze znajomymi robię trasę ze Szrenicy na Śnieżkę, w połowie drogi nocujemy w Novopackiej Boudzie. Oczywiście piszę się na spotkanie w Karkonoszach tylko dajcie wcześniej znać co bym w pracy ustawił sobie wolne.
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Mirek

Karkonosze

Post autor: Mirek » 31 maja 2008, 15:14

janek .n.p.m Dzięki za pomoc.Od tej strony nie szłem,zgubienia to raczej się nie boję.Interesuje mnie stopień trudności i atrakcyjność szlaku,jak coś pewnego będę wiedział to dam znać.Narka. :hura: :uscisk:
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 31 maja 2008, 16:56

mirek pisze:Interesuje mnie stopień trudności i atrakcyjność szlaku,
trudność żadna no może trochę się idzie, ale atrakcyjność widokowa duża :oki:

Norbert124 pisze:mogę przyjąć za pewnik, że szlaki za tydzień będą w podobnym stanie
nawet bardziej zieleńsze.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 maja 2008, 17:17

Janku rewelacja po 10ym się wybieram i już wiem,że będzie godnie.Super relacja Gratulacje
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 31 maja 2008, 17:40

Ja też chcę w Karkonosze! Cholera.
janek.n.p.m- wiesz, że mnie tymi zdjęciami to nigdy nie znudzisz :)
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 31 maja 2008, 18:25

jck pisze:wiesz, że mnie tymi zdjęciami to nigdy nie znudzisz
domyślam się :D z tymi czechami to ty mnie podkręciłeś ,teraz je będę częściej odwiedzał i poznawał

igi z mooliczkiem kombinują wyjazd, więc zabieraj się z nimi :8)


Marshal1423 pisze:Janku rewelacja po 10ym się wybieram i już wiem,że będzie godnie.Super relacja Gratulacje
też ci tego życzę :oki:


Norbert124 pisze:Ja ze znajomymi robię trasę ze Szrenicy na Śnieżkę, w połowie drogi nocujemy w Novopackiej Boudzie.
czekam na relację i zdjęcia.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Mirek

Karkonosze

Post autor: Mirek » 31 maja 2008, 18:35

janek.n.p.m no wiadomo że w górach się idzie, ale idzie o to żeby było atrakcyjnie :hura:
ODPOWIEDZ