Kościelec-pół Świnica 02-05-2008

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Kościelec-pół Świnica 02-05-2008

Post autor: Anonymous » 27 maja 2008, 18:55

Wyjazd miał być co prawda z założenia typowo kondycyjnym, ale pusty i ośnieżony Kościelec miał być też przyjemnością samą w sobie. Wyruszyliśmy z Mooliczkiem bladym świtem z Kuźnic, po nieprzespanej nocce. Boczań, Przełęcz między Kopami, Murowaniec, czyli standardowa trasa, której przebiegu nigdy nie pamiętam, chodząc tam na wyłączonej świadomości. Z Murowańca wyszliśmy o 8:00 i przeszliśmy czarnym szlakiem, koło Litworowego i okolicznych stawków, odbiliśmy niebieskim na Karb. Jako, że widoczność była bardzo kiepska i nie widać było praktycznie nic, to z Karbu szliśmy bardo uważając, żeby nie zbaczać zbytnio na pola śnieżne, urywające się przepaścią w kierunku Długiego Stawu. Kominek pod szczytem osiągnęliśmy bardzo szybko, Ania weszła pierwsza, ja musiałem pokombinować i wgramoliłem się pięć minut po Niej - było tuż przed 10:00 rano. Ani zerowa widoczność, ani dość silny wiatr nie był wstanie zepsuć nam samotnej kontemplacji na pustym jeszcze Kościelcu, ciężko się było zebrać. Droga zejściowa była fajna, śnieg trzymał, a tylko w dwóch miejscach schodziłem tyłem, resztę robiliśmy twarzą do... chmury, więc raczej przyjemności z ekspozycji nie mieliśmy. Z powrotem na Karbie byliśmy trochę po 11:00. Jakoś tak, w tym samym momencie spojrzeliśmy na Świnicką Przełęcz - decyzja o dalszej drodze właściwie zapadła bez słów. Śniegu było nie za wiele, więc przetrawersowaliśmy nad Długim Stawem i weszli Kotlinką Świnicką w żleb. Nawis nad nim był solidny i końcówka dostarczyła mi trochę wrażeń. Na przełęczy spotkaliśmy Patrycję z ojcem, którzy też mieli w planach Świnicę. Warunki były już niezbyt zimowe, grań pomiędzy oboma szczytami była już niestety wytopiona do gołej skały, a na wejście letnie było jeszcze za dużo śniegu. Ja skończyłem 5 metrów od szczytu na nawisie, Patrycja wspięła się szybciutko na górę po skale na samiutki szczyt Świnicy. Wracałem już trochę zmęczony, śnieg zaczynał już ujeżdżać, więc tempo mi spadło - dziewczyny pędziły gdzieś z przodu - słyszałem tylko strzępki ich wesołych rozmów. Nisko przetrawersowaliśmy Pośrednią od południa i na Liliowym zeszliśmy zielonym do Murowańca na placek z gulaszem.
Kilka dokumentacyjnych fotek z wycieczki:

Obrazek
Zadni Kościelec.

Obrazek
Widok z Kościelca w kierunku Czarnego Stawu Gąsienicowego.

Obrazek
Sesja pod Karbem.

Obrazek
Nogi aż się rwą do góry, gdy widać cel.

Obrazek
Żleb do Świnickiej Przełęczy. U góry nawis, który stąd jeszcze wygląda niepozornie.

Obrazek
To tylko zoom, tak naprawdę Ania ładowała ponad 50 metrów ode mnie, żeby jak najmniej obciążać pokrywę.

Obrazek
Na Przełęczy.

Obrazek
Po zejściu ze Świnicy, nagle rozpętała się pogoda.

Obrazek
Słowacka część Tatr.

Obrazek
Trawers Pośredniej.

Obrazek
Trawers Pośredniej by Patrycja.

Obrazek
Gdzieś na Skrajnej(?) by Patrycja.

Obrazek
Ładne widoki.

Obrazek
Piękne widoki...

Obrazek
Niestety taka pogoda podczas szczytowania, nie była nam dana.

Obrazek
Na Orlej w tym momencie raczej nieprzyjemnie...

Obrazek
Prawie widać oba nasze cele.

Obrazek
Landszaft, czyli monidło.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2008, 19:02

Ale fotki - niesamowite wrażenie.
Psychotic

Post autor: Psychotic » 27 maja 2008, 19:06

Przepiękną końcówkę mieliście :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2008, 19:24

Pięknie :)
Pati

Post autor: Pati » 27 maja 2008, 19:29

Tak, zdjęcia z Tatr jak zwykle cudowne :)
Bardzo się cieszę, ze spotkaliśmy się na Świnickiej Przełęczy :)
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 27 maja 2008, 19:57

co tu dużo mówić następnym razem weźcie mnie ze sobą jak nie dam rady to będę szedł na czterech albo położę się pod górą i będę wył
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2008, 20:11

Dzięki za uznanie, ale ośnieżone Tatry w słoneczny dzień, zawsze wychodzą dobrze! Wystarczy tylko pstrykać, pstrykać, pstrykać. Anię trzeba będzie przycisnąć, żeby swoje pokazała - Ona pracowicie je kadruje i ustawia przesłony, dlatego ja dokumentuje a Ona robi fotografie :)
co tu dużo mówić następnym razem weźcie mnie ze sobą jak nie dam rady to będę szedł na czterech albo położę się pod górą i będę wył
Nie ma sprawy, będziemy Cię poganiać czekanem :twisted: Ty na czterech a ja okulawiony, oj będziemy się uzupełniać ;)
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 27 maja 2008, 20:23

przepiękne zdjęcia. ja bym się chyba bała. ale piękne zdjęcia!
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 27 maja 2008, 20:36

niesamowite... gratulacje :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2008, 20:40

Wypad niesamowity, ale najbardziej ścieło mnie z nóg to zdjęcie z zachmurzona Orlą...tam być o tej porze to tragedia, ale takie są góry zmienne i pełne niespodzianek :8) Dlatego góry też są takie niesamowite.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2008, 20:44

Super fotki. :shock:
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 27 maja 2008, 20:50

Podobało mnie się :oki:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2008, 22:10

Noooo....miło powspominać :) Ależ wtedy była forma! A i jakaż niespodzianka miła w postaci spotkania z Pati :) Fajno, fajno :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2008, 22:13

To to wszyscy razem; Mulik, Mulik! Pokaż Twoje fotki!! :):P
Ach i ochh i jeszcze raz sobie westchnę. :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2008, 22:46

Partycja pisze:Bardzo się cieszę, ze spotkaliśmy się na Świnickiej Przełęczy
Niespodzianka była przednia, jak wylazłem z tego nawisu, to byłem w lekkim szoku, bo myślałem, że mam omamy :D
maga pisze:ja bym się chyba bała
Zdrowy odruch, ja też się bałem tu i ówdzie :D Jak się ostatnio niezbyt bałem, to przypłaciłem to tylko wykręconym kolanem, a mogło być i gorzej.
Elik pisze:To to wszyscy razem; Mulik, Mulik! Pokaż Twoje fotki!!
No właśnie: Muuulik! Muuulik!
ODPOWIEDZ