Sky Bridge 721 - Dolní Morava 17.06.2022

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Sky Bridge 721 - Dolní Morava 17.06.2022

Post autor: olo23333 » 13 sierpnia 2022, 14:40

Cześć,
Przy okazji Bożocielnego pobytu w Międzygórzu zdecydowaliśmy się na podjechanie na nowo otwarty mostek do Czech - Sky Bridge do Dolni Moravy.
Oj powiem Wam to był mały koszmar, most ledwie co otwarty, dzikie tłumy i dojazd....
Jak po 40 minutach stania w korku zobaczyłem że jest droga inna zastawiona szlabanem ze strażnikiem sprawdziłem szybko na googlu i podszedłem do niego że mam ubytovanie w hotelu z SPA. Puścił nas - zaoszczędziłem około godziny szukania parkingu. Dodatkowo stanąłem pod tym hotelem bez kosztowo... wiem nie ładnie ale trzeba sobie jakoś radzić.
Plecak, dzieciaki i idziemy, a tam kolejka na ponad godzinę do wyciągu - tak tak wjeżdżaliśmy wyciągiem z uwagi na małą.
Obrazek

Dużo się nie zastanawiając wepchnąłem córę starszą do kolejki i z małą poszliśmy do toalety (wiem nie ładnie), wróciliśmy i mieliśmy jakieś 15 minut stania po rozmowie z paru osobami że ona tu była cały czas i swoje odstaliśmy - de facto jedna para z Angli była.

Więc nie powiem troszkę na lewo zaoszczędziliśmy jakieś 2 godziny na dotarcie do wagonika...
Obrazek

Obrazek

Jazda na górę szybka, wyskok z kanapy i patrzymy a tu znowu kolejka, ale byliśmy w lepszej sytuacji bo tydzień wcześniej już mieliśmy kupione bilety więc kolejka do wejścia nie była taka straszna :)
Obrazek

Na początku po wejściu na most było bardzo ciężko ludź na ludziu, ale robiąc zatory na zdjęcia i postoje jakoś się rozrzedziło.
Moje spojrzenie na ten twór - bardzo fajne miejsce ale nie do zwiedzania w weekendy . Ładne widoki, wrażenia z tych metrów na dół, trzęsące się nogi ludzi jak zacznie się kołysać - pozytywnie.
Jedyny negatyw, i tutaj pewnie nie jeden mnie zje - cena. Wiem my wjeżdżaliśmy i zjeżdżaliśmy bez spaceru w chmurach i to było za moją rodzinkę z tego co pamiętam 790 koron. Wiem można wejść i zejść - i taki wariant polecam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po przejściu wracamy do wyciągu spokojnym trawersem, robiąc krótki postój na słodkie bunkrowe bułki :)

Obrazek

Obrazek

Jeszcze w zbliżeniu spacerek w chmurach:
Obrazek

A jak już doszliśmy do mety to zobaczyliśmy jak mała kolejka była :)

Obrazek

Na zjeździe jeszcze łapnąłem blendera:
Obrazek

Po zejściu jeszcze poodbijaliśmy pieczątki - jak ktoś zbiera to jest na prawdę mega kolekcja w sklepie z pamiątkami z świetnymi ze Śnieżnika.
Potem 2 h zmarnowane, ok spędzone w parku rozrywki dla dzieci z Mamutem z motywem przewodnim.

Chcieliśmy w drodze powrotnej stanąć w jakiejś czeskiej karczmie, knajpie, ale wszędzie przez natłok ludzi było zajęte - zjedliśmy już po Polskiej stronie w Międzylesiu na zamku.

Komplet fot - https://photos.app.goo.gl/JUtiCKUmWMGGscfQ7

Pozdrawiam,
ODPOWIEDZ