LXVII Zimowy Rajd Rytro Beskid Sądecki

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
jedrek4
Turysta
Turysta
Posty: 157
Rejestracja: 26 września 2018, 19:27

LXVII Zimowy Rajd Rytro Beskid Sądecki

Post autor: jedrek4 » 10 marca 2022, 16:36

LXVII ZIMOWY ZJAZD KLUBU GÓRY-SZLAKI RELACJA
Bazą zjazdu w Beskidzie Sądeckim przez trzy dni był pensjonat „U Basi” w Rytrze. W związku z tym, że po opadach śniegu nie wszystkie samochody potrafiłyby dojechać na wcześniej planowany punkt startowy. W piątek po „burzy mózgów” lekko zmodyfikowaliśmy trasę i w sobotę o 9 rano po wcześniejszym zatankowaniu wyruszyliśmy spod pijalni w Piwnicznej.

Obrazek

Strome podejście, coraz więcej śniegu ale tubylcy jak widać na obrazku dają radę

Obrazek

Obrazek

My też się posilamy coby nie opaść z sił i chęci ;)

Pogoda nas nie rozpieszcza. Pada śnieg, czasem zadymka ale udaje się nam dotrzeć na Halę Pisaną gdzie na trasie mijamy się z narciarzami. Teraz już bardziej po płaskim i to co tygryski lubią najbardziej czyli przystanek w schronisku Cyrla.

Obrazek

Obrazek

Czas płynie nieubłaganie, trzeba się zbierać. Chociaż w schronisku mają specjalne zegary które nie poganiają;)
Jeszcze ostatnie widoki z góry i schodzimy do Rytra. Pora na obiadokolację i grę dedukcyjno-terenową pt. „Gdzie się podział plecak Joli” ;)
W niedzielę postanowiliśmy „zaatakować” wieże widokowe. Dla większego efektu podzieliliśmy się na grupy. Ja poprowadziłem grupę bezszlakowo przez las na Eliaszówkę. Leszek już w piątek zrobił rekonesans na Radziejowej i mógł być tam za przewodnika. My stromo do góry
Za plecami odsłania się pasmo Jaworzyny, gdzie wczoraj wędrowaliśmy szczytami, halami.

Wreszcie wieża na Eliaszówce

Obrazek

Sesja fotograficzna z wieży

Obrazek

Wracamy stokiem narciarskim w dół. Metody były różne. Na „pingwina”, na narciarza, lub jak Jola korzystając z reklamówki i czterech liter 
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie, wspólną wędrówkę, towarzystwo iii mam nadzieję znowu do zobaczenia .

Obrazek

Obrazek



Proszę o zamieszczanie swoich fotografii z naszego zjazdu.
Ostatnio zmieniony 11 marca 2022, 7:18 przez jedrek4, łącznie zmieniany 2 razy.
renata
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 123
Rejestracja: 11 lipca 2009, 16:22

Re: LXVII Zimowy Rajd Rytro Beskid Sądecki

Post autor: renata » 10 marca 2022, 19:11

Jędrku, pięknie dziękuję za dobre spotkanie, na szlakach pogoda była iście zimowa jak na zimowy Zjazd przystało. Z Radziejowej machaliśmy do was. W aurze były przebłyski słoneczne, więc i nam widoki się trafiły, na zejściu przydały się raczki, w rozmowie poziom absurdu utrzymywał się na podobnym poziomie co w grze dedukcyjnej. Po wycieczce zjedliśmy kolację w Bohemie w Nowym Sączu, deserów starczyło tylko chłopakom. Do zobaczenia.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8711
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: LXVII Zimowy Rajd Rytro Beskid Sądecki

Post autor: PiotrekP » 10 marca 2022, 23:23

Wspaniała ekipa, szkoda, że nas tam nie było, może następnym razem. Dzięki Jędrek, że tak fajną imprezkę zorganizowałeś. Więcej zdjęć i opinii innych uczestników proszę. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: LXVII Zimowy Rajd Rytro Beskid Sądecki

Post autor: zbig9 » 11 marca 2022, 17:24

Fajny traktor
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Re: LXVII Zimowy Rajd Rytro Beskid Sądecki

Post autor: Wiolcia » 12 marca 2022, 18:16

Dziękuję bardzo Jędrkowi za zorganizowanie zimowego zjazdu w bardzo kameralnym gronie i w rzeczywiście zimowych klimatach. Było super, a mimo braku słońca zima pokazała się jeszcze ze swej pięknej, śnieżnej strony! Miło było powędrować z Wami i posiedzieć w dwa wieczory. Do następnego!
Poniżej kilka moich szarych impresji:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj opis trzech sądeckich dni, jeśli ktoś chce poczytać, jak to wyglądało z mojej perspektywy: http://www.kuzniapodrozy.pl/piwniczna-c ... liaszowka/
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Re: LXVII Zimowy Rajd Rytro Beskid Sądecki

Post autor: Jędral » 12 marca 2022, 18:51

Mam nadzieję, że następnym razem będę z Wami.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
jedrek4
Turysta
Turysta
Posty: 157
Rejestracja: 26 września 2018, 19:27

Re: LXVII Zimowy Rajd Rytro Beskid Sądecki

Post autor: jedrek4 » 13 marca 2022, 9:21

I to są piękne, przemyślane zdjęcia :) Ja do swojej relacji wkleiłem 3 zdjęcia Leonii za co bardzo jej dziękuję :)
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2227
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Re: LXVII Zimowy Rajd Rytro Beskid Sądecki

Post autor: buba » 13 marca 2022, 19:21

Strome podejście, coraz więcej śniegu ale tubylcy jak widać na obrazku dają radę
Nikt nie łapał stopa? Bo juz widze uczyma wyobrazni jak jadę tam na pace! :hura:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
jedrek4
Turysta
Turysta
Posty: 157
Rejestracja: 26 września 2018, 19:27

Re: LXVII Zimowy Rajd Rytro Beskid Sądecki

Post autor: jedrek4 » 13 marca 2022, 21:06

Nie wiem od czego ta rama. Wygląda mi na Muscela. Silnik z VW. No cóż, koni coraz mniej a czymś obornik trzeba od chałupy wywieźć ;)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: LXVII Zimowy Rajd Rytro Beskid Sądecki

Post autor: Dżola Ry » 15 marca 2022, 11:29

Dziękuję kolejny raz za nasze spotkanie organizatorowi i uczestnikom.
Oby udało nam się podtrzymać tę naszą tradycję spotkań przez kolejne lata!


Moje zdjęcia za zjazdu pod linkami poniżej. Przepraszam, że nieprzebrane, ale jeszcze nie ogarnęłam.

https://photos.app.goo.gl/igdUFXMXp3eYnWi6A
https://photos.app.goo.gl/igdUFXMXp3eYnWi6A
ODPOWIEDZ