21-22.10.2021" Pozdrowienia z Tatr niesie halny wiatr"

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

21-22.10.2021" Pozdrowienia z Tatr niesie halny wiatr"

Post autor: Darek » 24 października 2021, 18:06

Tatry chodziły za mną od dawna, ale informacje o przepełnionych szlakach skutecznie mnie od realizacji planów odwodziły. Koniec października wydał mi się więc odpowiednim momentem, żeby przed nastaniem zimy trochę połazić po górkach. Ponieważ nie chciało mi się taszczyć całego dobytku na plecach do schroniska tym razem zanocowałem w Zakopanem, 3 minuty od dworca.
Zaczynam w Kirach, nikogo na szlaku, jedynie pani w kasie sprzedająca bilety w cenie 7 zł.

Obrazek

Po kilkunastu minutach odbijam na czerwony szlak w kierunku Czerwonych Wierchów. Wraz ze zdobywaniem wysokości wzmaga się też wiatr, który od teraz z różnym nasileniem będzie mi towarzyszył prawie przez cały dzień. Towarzyszy mi też pewien "Kominiarz" :D

Obrazek

Podejście jest długie i mozolne, ale i widoki stają się coraz rozleglejsze. Napatrz się chłopie, napatrz, bo ze szczytów dziś niewiele zobaczysz ! Wróżą to przewalające się przez wierchy zwały chmur.

Obrazek

Niepostrzeżenie docieram do Chudej przełączki (1851 m) i zostaję prawie powalony przez wiatr. Zrobienie nieporuszonego zdjęcia graniczy z cudem. Ale widoki jeszcze cieszą oko.

Obrazek

Teraz atak szczytowy na Ciemniak i walka z potwornym wiatrem, dwie osoby idące za mną zawracają, ktoś inny z kolei mnie wyprzedza, ale ogólnie na szlaku raptem kilka osób. Na Ciemniaku niestety ... ciemno, a właściwie g... widać. Można za to poczuć wilgotny zapach chmur. Pięknie jest. Następują kilkusekundowe przejaśnienia, wtedy próbuję robić zdjęcia.

Obrazek

Dalej w kierunku Krzesanicy i Małołączniaka idę miejscami po omacku, a czasem czekają na mnie takie niespodzianki !

Obrazek

Wreszcie zdobywam Małołączniak, ale tu już o jakichkolwiek widokach moge tylko pomarzyć, nawet mnie samego ledwo widać :D

Obrazek

Przecierać zaczyna się dopiero na zejściu z Kondrackiej Kopy w kierunku Przełęczy Kondrackiej. Tu też pojawiają się pierwsze od dłuższego czasu żywe dusze.

Obrazek

Odpoczywając na przełęczy nachodzą mnie takie myśli, żeby może skoczyć jeszcze na Giewont, ale przez tą walkę z wiatrem jestem trochę zmęczony i planuję sobie dłużej posiedzieć w schronisku na Kondratowej przy zupce i piwku. Ze schroniska wychodzę po 17.00 więc w Kuźnicach zaczyna się już ściemniać. Do Zakopanego ruszam jednak "z buta".

Drugi dzień wita mnie ładnym porankiem, ale w planie mam mniej ambitne szlaki, bo o 16.00 rusza autobus do Katowic.

Obrazek

Jadę do Ronda, a dalej obok skoczni wchodzę na Drogę pod Reglami i Doliną Białego dochodzę do Ścieżki nad Reglami.

Obrazek

Pierwszych ludzi spotykam dopiero na Czerwonej Przełęczy pod Sarnią Skałą. Tu chwilę odpoczywam i przystępuję do ataku szczytowego :D , bo Sarnia to mój dzisiejszy cel główny.

Obrazek

Staję na szczycie (1376 m), (o dziwo też jestem sam), na widoki narzekać nie mogę, chociaż wyłaniający się na pierwszym planie Giewont co nieco zasłania ;)

Obrazek

Teraz będzie już tylko niżej, ludzi rzecz jasna przybywa, a na Polanie Strążyskiej i przy Siklawicy jest już mały tłumek.

Obrazek

Czas wracać, jeszcze tylko ostatnie głębsze wdechy jesiennego powietrza, jeszcze nacieszenie oczu pięknymi kolorami i jazda do domu. I znowu obiecuję sobie, że następnym razem przyjadę na dużo dłużej :) .

Obrazek

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... QzZ3hfNE93
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Re: 21-22.10.2021" Pozdrowienia z Tatr niesie halny wiatr"

Post autor: Han-Ka » 24 października 2021, 19:40

To wspaniale, że plan udało się zrealizować. Wiatr potrafi utrudnić wędrówkę, a nawet zawrócić ze szlaku, ale Ty się nie dałeś.
I widoczki całkiem niezłe udało się uchwycić :brawo: .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Re: 21-22.10.2021" Pozdrowienia z Tatr niesie halny wiatr"

Post autor: Darek » 24 października 2021, 20:10

Han-Ka pisze:
24 października 2021, 19:40
Wiatr potrafi utrudnić wędrówkę, a nawet zawrócić ze szlaku, ale Ty się nie dałeś.
I widoczki całkiem niezłe udało się uchwycić :brawo: .
Fakt, chyba pierwszy raz przeżyłem w górach taki wiatr, no ale nie byłem na tym słynnym Zjeździe pod Pradziadem ;) .

Widoki były rzeczywiście niezłe, niestety na Czerwonych W. często się 'zamykały" :D
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Re: 21-22.10.2021" Pozdrowienia z Tatr niesie halny wiatr"

Post autor: Tidżej » 30 października 2021, 14:42

Darek pisze:
24 października 2021, 18:06
jedynie pani w kasie sprzedająca bilety
Polecam zakupy online, zwłaszcza gdy jest "niebezpieczeństwo" kolejki do kasy. Sprawdza się doskonale :zoboc:
Darek pisze:
24 października 2021, 18:06
Pięknie jest. Następują kilkusekundowe przejaśnienia, wtedy próbuję robić zdjęcia.
Takie przelewające się, potargane chmury dużo lepiej wyglądają na zdjęciach niż oblane jaskrawym słońcem pocztówkowe widoki. Jest akcja!
Super wyjazd i kolejne potwierdzenie, że warto jechać nawet przy niepewnej pogodzie. Są przygody, "walka" z żywiołem ( :zoboc: ) i sobą, ciekawe widoki i przede wszystkim mniej ludzi. Zamiast jeździć w popularne weekendy i narzekać na tłumy warto wybierać takie terminy. Fajny wyjazd :spoko:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 542
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: 21-22.10.2021" Pozdrowienia z Tatr niesie halny wiatr"

Post autor: laynn » 30 października 2021, 17:36

No to zdjęcie:
Obrazek

to jest niesamowite, zresztą, to z Ciemniaka, również robi wrażenie.
Za przejście Czerwonych w takich warunkach gratuluje. No i za realizację planu :spoko:
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Re: 21-22.10.2021" Pozdrowienia z Tatr niesie halny wiatr"

Post autor: Darek » 30 października 2021, 19:45

Tidżej pisze:
30 października 2021, 14:42
Zamiast jeździć w popularne weekendy i narzekać na tłumy warto wybierać takie terminy. Fajny wyjazd :spoko:
Najlepsze terminy w góry, to środek tygodnia, do tego pod koniec października :D


laynn pisze:
30 października 2021, 17:36
Za przejście Czerwonych w takich warunkach gratuluje. No i za realizację planu :spoko:
Dzięki !
A co do zdjęć, to miałem wrażenie, że wszystkie wyjdą poruszone :oczynoela: . Kilka robionych na bezdechu wyszło jednak nie najgorzej ;)
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Małgośka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 151
Rejestracja: 07 marca 2011, 20:53

Re: 21-22.10.2021" Pozdrowienia z Tatr niesie halny wiatr"

Post autor: Małgośka » 01 listopada 2021, 19:13

Pogoda całkiem fajna pomijając wiatr :D Świetnie ,że udało Ci się w końcu wybrać w Tatry. Za mną też już chodzą od kilku lat ale jakoś mam nie po drodze :cry: Zdjęcia :7:
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Re: 21-22.10.2021" Pozdrowienia z Tatr niesie halny wiatr"

Post autor: Darek » 01 listopada 2021, 20:18

Małgośka pisze:
01 listopada 2021, 19:13
Pogoda całkiem fajna pomijając wiatr :D
Jak się tak na spokojnie zastanowiłem, to i ten wiatr miał swój urok ;)
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
ODPOWIEDZ