Nysa Kłodzka, 30.07-01.08.2021

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Nysa Kłodzka, 30.07-01.08.2021

Post autor: zbig9 » 05 sierpnia 2021, 11:55

W dawnych czasach, gdy forum pełne było relacji Klubowiczów a dyskusje na temat długości czekana czy wyższości goretexu nad skórą ciągnęły się setkami wpisów i rozpalały emocje, odbywały się także klubowe spływy kajakowe. Niektórzy twierdzą wprawdzie, że spływy mają miejsce także i teraz, ale nie ma na to przekonujących dowodów. Kierowany jakimś nieracjonalnym sentymentalizmem postanowiłem wrzucić krótką relację. Może uda się jeszcze kiedyś klubowy spływ...


Kłodzko. Nocleg w namiocie praktycznie w centrum miasta, dworzec kolejowy na rzut kamieniem, ulica Forteczna i trochę nadrzecznej zieleni. Rozbijamy się na trawiastym boisku. W nocy chłód, nieprawdopodobna wilgoć i inwazja ślimaków. Podobno taki klimat, wszystko zarasta pleśnią.
Z miasta oczywiście żadni kajakarze nie startują, czekają nas dwie uciążliwe przenoski. Potem bardzo piękny odcinek- przełom przez góry Bardzkie. No tak byłby naprawdę piękny, ale... woda niezbyt czysta, sporo śmieci po wiosennych powodziach (nawet na drzewach) oraz mnóstwo ludzi - głównie na pontonach. Hałaśliwe towarzystwo jest z nami do Barda, potem znowu robi się pusto i przyjemnie.
Wieczorem okazuje się, że internetowe mapy oraz opisy szlaku nie zgadzają się ze stanem faktycznym. Rzeka, przed Kamieńcem Ząbkowickim, wyprowadza nas na zalewy po żwirowiskach, gdzie nocujemy w dziczy. Nie płynie się już starym korytem, jak sugerują wszystkie mapy.
Drugiego dnia pogoda załamuje się, po porannym deszczu próbujemy jeszcze znaleźć drogę - w końcu jest, ale początkowy odcinek wygląda niebezpiecznie. Do tego zaczyna kropić.... na szczęście spotkany wędkarz dał się uprosić i zabrał nas do Kłodzka.
Tak więc nie dotarliśmy do Otmuchowa ani nawet Paczkowa (jak planowaliśmy) ale... atrakcji nie zabrakło... błota, pokrzyw i komarów. I biwaczki bardzo klimatyczne.

https://photos.app.goo.gl/2UA3W38H2WobDwvRA
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Nysa Kłodzka, 30.07-01.08.2021

Post autor: Dziadek;) » 05 sierpnia 2021, 18:47

Zbyszku daj propozycje termin miejsce i splyw sie odbędzie .. Spływy nie organizowaly
się same tym bardziej klubowe czyli z zaproszeniem na forum bo te organizowane dla siebie bez zaproszenia dla wszystkich chętnych trudno nazwac klubowymi ...
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Nysa Kłodzka, 30.07-01.08.2021

Post autor: PiotrekP » 05 sierpnia 2021, 21:14

Takiego spotkania jeszcze nie było - Klubowy spływ, jest to do zrobienia, ale to już w Waszej gestii. Ja o tym nie mam pojęcia. Dajcie propozycję na przyszły rok, bo teraz to już trochę za późno. Dziadkowi nie trzeba dwa razy powtarzać i coś wykombinuje w miarę prostego.
Kajak zakupiłeś to widzę, że nie marnujesz czasu i fajne spływy ogarniasz.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 542
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Nysa Kłodzka, 30.07-01.08.2021

Post autor: laynn » 06 sierpnia 2021, 7:56

A mnie się marzy spływ kajakowy i taki jak Wasz.
Super! :)
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Nysa Kłodzka, 30.07-01.08.2021

Post autor: zbig9 » 06 sierpnia 2021, 10:46

Klubowe spływ się odbywały, jakby je nie nazywać. Choćby taki, całkiem poważny czterodniowy: viewtopic.php?f=6&t=7117&p=213378&hilit ... ta#p213378

Do przyszłego roku czekać nie trzeba, wrzesień też dobra pora. Tylko chęci potrzeba. Na razie odzew niewielki, trzech dziadków dyskutuje i jeden młodzian.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Nysa Kłodzka, 30.07-01.08.2021

Post autor: Dziadek;) » 06 sierpnia 2021, 13:38

PiotrekP pisze:
05 sierpnia 2021, 21:14
Takiego spotkania jeszcze nie było - Klubowy spływ, jest to do zrobienia, ale to już w Waszej gestii. Ja o tym nie mam pojęcia. Dajcie propozycję na przyszły rok, bo teraz to już trochę za późno. Dziadkowi nie trzeba dwa razy powtarzać i coś wykombinuje w miarę prostego.
Kajak zakupiłeś to widzę, że nie marnujesz czasu i fajne spływy ogarniasz.
Oj.... powolę sobie się z Tobą Piotrze niezgodzić ... :)_ nieskromnie powiem że sam tutaj zorganizowałem kilka spływów z zaproszeniem na forum dla wszystkich chetnych a nie cichaczem po krzakach dla wybranych chociaż i takie popełniłem ale te drugie głownie ze względu na skale trudności spływów wtedy raczej pływa się w sprawdzonym gronie nadajacym na tych samych falach rzeki :)

Ba powiem więcej jestem organizatorem z przypadku pierwszego zjazdu kajakowego bo i taki się odbył :))) zresztą konsekwencją tego zjazdu było powstanie sekcji kajakowej na której teraz trzech dziadków i jeden młodzian prowadza opowieści kombatanckie i snują mgliste plany na przyszłość :)))

viewtopic.php?f=15&t=12453&p=347804&hil ... ka#p347804

Była i Liswarta

viewtopic.php?f=6&t=12550&p=348160&hili ... ta#p348160

było jeszcze kilka innych spływów ...jak w przypadku całego klubu i jego działalności potrzebny jest organizator, chętni i się dzieje :)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Nysa Kłodzka, 30.07-01.08.2021

Post autor: Dziadek;) » 06 sierpnia 2021, 14:38

Żeby nie było że bijemy pianę ... Możemy we Wrześniu zrobić coś takiego https://nida24.pl/kontakt-i-dojazd/ Nie płynąłem ale pole namiotowe widziałem jest ok można zrobić coś na kształt zaproszenia podać datę namiary tel kto będzię chciał się zapisze zadzwoni sobie zarezerwuje kajak listę obecnych czy też chętnych zrobi się na zaproszeniu a kto dotrze ten będzie :)
Takie coś między zaproszeniem a będę na szlaku :) odciąży to organizatora robienia rezerwacji i od świecenia oczami za tych którym coś w ostatniej chwili wypadło :)
Zbyszku gotowy szablon masz rób zaproszenie :)
Ps przepraszam dopiero teraz zauważyłem że prowadzimy ożywioną dyskusję w relacji a nie w dziale kajakowym soory :|
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Nysa Kłodzka, 30.07-01.08.2021

Post autor: PiotrekP » 08 sierpnia 2021, 21:23

Przepraszam bardzo, za moją niewiedze, ale musiało mi to umknąć. Jakbyś Dziadek to jakoś ogarną to bym był wdzięczny. Może trzeba to jakoś policzyć te spotkania i nazwać "Spotkania kajakowe G-S" i już będzie fajnie.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ