Góry Złote Trojak 5.06.2021

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Góry Złote Trojak 5.06.2021

Post autor: olo23333 » 10 czerwca 2021, 10:50

Hej,
Kolejny piękny dzionek na weekendzie bożocielnym. Tym razem padło na Lądek Zdrój. Pogoda upalna - widoczność niestety mizerna. W oddali słuchać co jakiś czas grzmoty ale nie było żadnej pompy.
Auto zostawiamy przy parku zdrojowym i idziemy na Trojak.

Obrazek
Oj już na podejściu asfaltem do krzyżówki szlaków i wejścia na ścieżkę widzę że bedą problemy... Marudzenie poziom ekspert - Anastazji i koleżanki małżonki. Mówię wracamy nie chcę się denerwować - ale jakoś powiedziały że jak zaplanowałem skałki (Lucek oczywiście myśli że będzie się wspipnać jak jej powiedziałem że to tereny wspinaczkowe) idziemy jednak dalej.

Ścieżka przyjemna i w tempie pijanego ślimaka mkniemy do góry :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idzie nam się bardzo przyjemnie z postojami na każdym pieńku i kamieniu. Jakaś pani schodząca z góry zwraca mi uwagę o obuwiu córki a jak powiedziałem jej że na Trojak można w klapkach iść i nie jest to Mięguszowiecki czy inne Rysy odchodzi obrażona...

Wg mapy 40 minut, my docieramy po ponad godzinie. Na skałkach troszkę ludzi, są wspinacze jest miło - słoneczko świeci, moje spalone ręce i kark nie mówiąc o twarzy dogorywają po poprzednim dniu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z łucją lecimy jeszcze na okoliczne skałki popatrzeć na wspinaczkę i spokojnym tempem wracamy do Lądka.

Obrazek

Obrazek

W Lądku pochodzimy po parku, pijalni i idziemy na lody do kawiarni parkowej w której jakiś odległy czas temu był dom kultury. Same lody rewelacja smakowa a porcje mega duże - gałka 5 zł.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako że w części zdrojowej z knajpami aby coś dobrego zjeść trochę słabo - ilość ludzi i ich ilość - na obiadek jedziemy do Stronia do knajpki Kaczka i Wino - powiem Wam mega jadełko, świetn obsługa i bardzo klimatyczne miejsce- polecam - https://kaczkaiwino.pl/

Całość fotek tutaj - https://photos.app.goo.gl/DpNuVNVoucUpjfwP8
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 542
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Góry Złote Trojak 5.06.2021

Post autor: laynn » 10 czerwca 2021, 18:56

Ze zdjęciami widzę, masz podobnie do mnie. Robisz, a Ciebie nie ma w ogóle. Polecam jednak czasem robić wspólne zdjęcia, bo dziewczyny Ci podrosną i będzie fajna pamiątka.
Lądek znam od strony pracy, byłem kiedyś w nim jako przedstawiciel i ostatnio przejazdem (jechałem do Bielic wokół pochodzić po górach) i to kolejna miejscówka, która mnie ciągnie.
Fajne określenie tempa :spoko:
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Re: Góry Złote Trojak 5.06.2021

Post autor: olo23333 » 11 czerwca 2021, 7:21

Staram się jak mogę ze zdjęciami i fakt na nielicznej ilości nich jestem. Głównie na zdjęciach do koron wszelakiego typu :) Ale rodzinnych troszkę też mam :)
Lądek i okolica jak same Góry Złote i Bialskie i Masyw Śnieżnika to jeszcze tak nie zabardzo zagospodarowany teren i troszkę dziki.
Bielice uwielbiam - spałem parokrotnie w Chacie u Baptystów i tamte tereny są super chociaż ostatnio dużo ludzi tam się wybiera.

Pijany slimak - tak mnie żonka określiłą jak w lutym ze śnieżki schodziłem ze skręconą nogą i jakoś tak mi zostało to określenie :)
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Re: Góry Złote Trojak 5.06.2021

Post autor: Rebel » 11 czerwca 2021, 13:07

olo23333 pisze:
11 czerwca 2021, 7:21
Bielice uwielbiam - spałem parokrotnie w Chacie u Baptystów
Bielice mają swoją magię ja spałem u Majów tez klimatycznie było komórki dopiero na Kowadle działały ,nie wiem czy wiecie kręcili tam film Baza ludzi umarłch
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 542
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Góry Złote Trojak 5.06.2021

Post autor: laynn » 12 czerwca 2021, 11:06

Rzeczywiście, jadąc drogą, miałem wrażenie, że w Bieszczadach się znalazłem. Tylko ja na jeden dzień pojechałem. Wlałem na Rudawiec, potem poza szlakiem na przełęcz Suchą i na Czernice i przez Bielice na Kowadło i na skałki obok Łupkowej. Baaardzo mi się tam spodobało, szczególnie w tej części zwanej Bialskimi.
https://mniejszeiwiekszegory.blogspot.c ... html#links
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Re: Góry Złote Trojak 5.06.2021

Post autor: olo23333 » 14 czerwca 2021, 8:00

W tamtym terenie polecam pętelkę jaką robiłem 3 tygodnie temu - Bielice - Rudawiec - dalej granicznym zielonym z odbiciem na schronisko Prpek i dalej samą granicą bez szlaku z odbiciem na Smreka i już na Kowadło z powrotem do Bielic - jakieś 24 km moze troszkę ale na zielonym i granicy praktycznie nikogo :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Góry Złote Trojak 5.06.2021

Post autor: PiotrekP » 14 czerwca 2021, 9:28

Góry Złote i Bialskie to wspaniałe miejsce na wędrówki, bo jeszcze nie są mocno oblegane. My kiedyś spaliśmy u Adwentystów, było super. Parę lat temu wędrowaliśmy od Lądka do Lądka, zajęło nam to pięć dni.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Re: Góry Złote Trojak 5.06.2021

Post autor: olo23333 » 15 czerwca 2021, 9:59

PiotrekP pisze:
14 czerwca 2021, 9:28
Góry Złote i Bialskie to wspaniałe miejsce na wędrówki, bo jeszcze nie są mocno oblegane. My kiedyś spaliśmy u Adwentystów, było super. Parę lat temu wędrowaliśmy od Lądka do Lądka, zajęło nam to pięć dni.
Jak żonka pozwoli i podwiezie mam niecny plan na te pasma - start ze Złotego Stoku z metą w Bielicach. Noclegi gdzie wypadnie w śpiworku pod drzewm , zadaszeniem wiacie :) Zobaczy czy będą grzeczny i zasłużę :)
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 542
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Góry Złote Trojak 5.06.2021

Post autor: laynn » 15 czerwca 2021, 10:24

Tia widzę, jakbym spróbował mojej zaproponować taki sposób spania :D
ODPOWIEDZ