IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: Dżola Ry » 01 czerwca 2021, 9:50

(Tak pięknie żartujecie sobie w zaproszeniu, które zniknie, a fajnie byłoby, gdyby pojawiły się tu, w relacji.)

Kolejny Oldskul przeszedł do historii.
Tym razem gościliśmy w Wysowej, w ośrodku Cztery Pory Roku. Za wybór tego miejsca usłyszałam tyle pochwał, że z czystym sumieniem polecam! Może standard nie jest wysoki, ale obsługa bardzo miła, posiłki pyszne i do syta i wszędzie blisko :) Zasługami podzielę się jednak z @jedrek4, bo skorzystałam z jego podpowiedzi :)
Uczestnicy: @goska, @Małgośka, @aaig z Tomkiem, @Han-Ka, @piotrek.w, @Wiolcia , @Limonka, @zbig9, @Joanka, @adamek, @Tidżej, @Dżola Ry, @heathcliff, @Rebel, @Grochu i @Gosia.c, a na sobotnią wędrówkę dojechali @jedrek4 z Basią.

W piątkowy wieczór, gdy dojeżdżałam z @Małgośką do Wysowej przypomniałam sobie, że znajomi pokazali mi kiedyś miejsce, gdzie urzędują bobry i nie zwracają zbytnio uwagi na kręcących się w pobliżu ludzi. Szczególnie łatwo je zobaczyć o świcie i o zmierzchu. A że właśnie zmierzch zapadał, po zaparkowaniu niezwłocznie, bez rozpakowywania się zarządziłam fotograficzne łowy dla chętnych.
Może szału nie było, co poskutkowało mnogością żartów i komentarzy o różnej zwierzynie (ilustracja w drugim poście :D ), ale kilka sztuk udało się zobaczyć i marnie, bo marnie, ale skutecznie sfotografować, a nawet sfilmować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Link do filmiku: https://photos.app.goo.gl/mvcGQMEPAbn4Lna8A

Rano rozpoczęliśmy od fotograficznej zbioróweczki...

Obrazek

... po której wsiedliśmy do samochodów i ruszyliśmy na początek szlaku.
I wtedy nieubłaganie prognozy zaczęły się sprawdzać :( :/ Pierwsze nieśmiałe krople i mżawka nikogo nie odstraszały, ale jak w końcu lunęło to nikt nie miał ochoty wysiąść z auta. Siedząc tak w podzespołach zastanawialiśmy się, który plan wdrożyć B, C, D, a może K (knajpa)? Gdy już całkiem poważnie ostatnia opcja tymczasowo zwyciężyła, okazała się równie trudna w realizacji, bo od najbliższego otwartego lokalu dzieliło nas wiele kilometrów.
Ostatecznie, po długich naradach i zwrotach akcji, w czasie których zbiornik z wodą gdzieś w górze niemal się opróżnił i prognozy dawały nadzieję zapadła decyzja o odwróceniu trasy, jej skróceniu i lekkim zmodyfikowaniu.
Zamiast pierwotnie planowanej: https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49. ... 1.07109/12

Przeszliśmy taką: https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49. ... 1.07109/12

Trasa dla wszystkich uczestników była nieznana i okazała się bardzo atrakcyjna, szczególnie w pierwszej, bardzo widokowej części. Mam zamiar wrócić na nią, koniecznie przy pięknej pogodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Deszcz nam próbował jeszcze kilka razy przeszkodzić, ale robił to krótko i delikatnie więc nasze oldskulowe parasolki i kangurki dały radę.
Na jednej z polan zrobiliśmy popas, po którym modele wyszli na wybieg dla fotoreporterów :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drugiej stronie obiektywu wyglądało to tak! :D :oczynoela: (przymknijcie oko na tę dokumentacyjną "nieoldskulowość" ;) :) )

Obrazek

Po powrocie do ośrodka zjedliśmy pyszny, tradycyjny polski obiad - pomidorowa z lanymi kluseczkami, schabowy z ziemniakami i kapustą zasmażaną, a wieczorem trzech ogniomistrzów - @heathcliff, @piotrek.w i @Tidżej - rozpoczęło walkę o ognień.
Wkrótce dołączyli (prawie) wszyscy i zaczęła się zabawa w ciuciubabkę z deszczem.
5 minut deszczu (zniechęcenie), 5 minut przerwy (nadzieja na dłużej, 5 minut deszczu (zniechęcenie) ... itd.
Po kilku takich cyklach, poddaliśmy się i zalegliśmy na kanapach pod dachem. W ruch Tidżejowych obolałych palców poszła gitara i jak za dawnych dobrych lat rozpoczęły się (prawie)ogniskowe śpiewy.

Nie mam zdjęcia ogniska, ale na filmie @heathcliffa widać, jak pięknie płonęło.

Następnego dnia w okrojonej grupce podjechaliśmy do szlaku na górę Jawor w Wysowej, ale nie poszliśmy szlakiem tylko ścieżką do dwóch kaplic, które tam stoją.
Jak wyjaśnił mi jeden z tubylców kaplice są dwie ponieważ to miejsce za święte uznają i grekokatolicy i prawosławni. Nie mogli jednak dojść do porozumienia i "pomieścić się" w jednej kaplicy więc obok powstała 3 lata temu druga, której używają prawosławni.
Uważam, że tragikomiczne jest to, że nawet studnię z uzdrawiającą wodą sobie drugą wybili.

Po prawej grekokatolicka, po lewej prawosławna
Obrazek

My poszliśmy dalej, do granicy i skierowaliśmy się w lewo, w kierunku ambonki myśliwskiej. Rozpościerają się stamtąd przepiękne widoki na Busov po lewej i Lackową po prawej stronie. A w dole widać wieś Cigielka.
W tym uroczym miejscu zrobiliśmy sobie popas, na którym już nie było z nami Marka @heathcliffa (widać na zdjęciu z popasu, jak się oddala) ponieważ ruszył jako jedyny ambitny na Lackową.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem wróciliśmy do miejsca, w którym wyszliśmy z lasu na granicę i poszliśmy wzdłuż niej czerwonym szlakiem, aż doszliśmy do skrzyżowania z zielonym na przełęczy Cigelka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zeszliśmy w dół podwójnie zielonym szlakiem (znakowo i wiosennie ;) ), do samochodów, wróciliśmy jeszcze na chwilę do ośrodka po swoje rzeczy i rozjechaliśmy się do domów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cieszę się bardzo, że wciąż podoba się Wam ta górska maskarada i że razem tak fajnie się tym bawimy! Dziękuję za te świetne stroje, gadżety i ogólny wizerunek! :serce: :serce:
Do następnego!

Link do moich zdjęć: https://photos.app.goo.gl/51A3LUzPHRitXiGi8
Link do Grocha zdjęć: https://photos.app.goo.gl/ZNiQXXJCAp5uYYC56
Link do zdjęć Zbiga https://photos.app.goo.gl/6qt3BTVpaszgRzoC7
Link do zdjęć Limonki https://photos.app.goo.gl/seShZ6LyqgEqmrnD8
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2021, 22:27 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 9 razy.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: Dżola Ry » 01 czerwca 2021, 9:55

A'propos żubrów, bobrów, borsuków i krokodyli...

Dwa borsuki w trawie :D


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Re: IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: Tidżej » 01 czerwca 2021, 19:25

Tak mi się podobało, że czekam na deszcz, żeby zapalić ognisko! Grupa ogniomistrzów: @heathcliff, @piotrek.w i @Tidżej zawsze gotowa :killer:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: Dżola Ry » 01 czerwca 2021, 22:23

Znaczna część relacji już jest, resztę mam nadzieję napisać jutro.
A teraz poproszę o Wasze uwagi i linki do Waszych zdjęć :D
Awatar użytkownika
jedrek4
Turysta
Turysta
Posty: 157
Rejestracja: 26 września 2018, 19:27

Re: IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: jedrek4 » 02 czerwca 2021, 12:43

Dziękujemy Jolu za Twoje zaangażowanie, uczestnikom za towarzystwo iii czekamy na obiecany zimowy oldskul :)
Awatar użytkownika
Małgośka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 151
Rejestracja: 07 marca 2011, 20:53

Re: IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: Małgośka » 02 czerwca 2021, 17:21

Jola bóbr pięknie zapozował :D chociaż powiem, że jak płynął w wodzie to robił nam małe psikusy :lol:
A pogoda raz jest lepsza raz gorsza ale kto jak nie my zawsze dajemy radę :hura:
Fajnie było się spotkać po raz kolejny na Oldskulu i powędrować w tak zacnym towarzystwie.
@Dżola Ry raz jeszcze dzięki za wspólną podróż i wędrowanie :spoko: :D
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Re: IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: heathcliff » 02 czerwca 2021, 18:59



To był wspaniały czas :D Dzięki Jolu za przygotowanie spotkania :spoko: a oldskulowym łazikom za wspólne chwile na szlaku :jupi: Oby udało się spotkać następnym razem :)
Ostatnio zmieniony 04 czerwca 2021, 0:40 przez heathcliff, łącznie zmieniany 2 razy.
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Re: IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: Tidżej » 02 czerwca 2021, 19:56

heathcliff pisze:
02 czerwca 2021, 18:59
tu film
Brawo @heathcliff! Dokumentacja godna Oldskula :D Tak to drzewiej bywało :ok:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Re: IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: Atria » 02 czerwca 2021, 20:46

:brawo: :brawo:

Super klimat zdjęć i filmu, Niski w mgiełkach też rewelacja :spoko: :spoko:

Mi się trafiły oldskule 2014 i 2015 z upałem i szybkimi burzami :D, ale podobne warunki były w sobotę na zjeździe majowym 10 (!) lat temu :zoboc:
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2021, 20:50 przez Atria, łącznie zmieniany 1 raz.
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Re: IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: Rebel » 02 czerwca 2021, 20:47

super pomysł jeszcze lepsze wykonanie @heathcliff! jesteś fachura pełną gębą
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: Dziadek;) » 02 czerwca 2021, 21:33

heathcliff fajny patent :) super się to ogląda :) jakby jeszcze dało sie podłożyć Ragtime Scotta Joplina i białe stylowe napisy na czarnych tablicach byłby kosmiczny odlot :) ale muzykę może sobie podłożyć każdy puśćcie film z kompa a muzykę z telefony super efekt do tego przyspieszonego tempa filmu ;)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: Dżola Ry » 02 czerwca 2021, 23:51

Relacja gotowa w całości.

Bardzo proszę o linki do zdjęć
jedrek4 pisze:
02 czerwca 2021, 12:43
iii czekamy na obiecany zimowy oldskul :)
Nad jesiennym pomyślę, ale nie wiem, czy zdołam wcisnąć w grafik ;)

@heathcliff, super filmik! :brawo: :brawo: :brawo:
Swoje zdobycie Lackowej też tak zrelacjonujesz?
Awatar użytkownika
piotrek.w
Turysta
Turysta
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, 21:59
Kontakt:

Re: IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: piotrek.w » 03 czerwca 2021, 8:37

Świetny film Marku :spoko:
Prawdziwa oldskulowa atmosfera postarzanego filmu.
Ja też dorzucam swoje trzy grosze w stereo i kolorze ;)

https://www.youtube.com/watch?v=fC1OtKt ... I6&index=2
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1688
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Re: IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: Panda » 03 czerwca 2021, 14:17

:lol: :lol: :lol: Pink Punk pozamiatał
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Re: IX Oldskulowa wędrówka po Beskidzie Niskim 28-30.05.2021

Post autor: Grochu » 03 czerwca 2021, 16:27

No i piknie, że aż HEJ :!: :!: :!:
To jeszcze raz fotki:
https://photos.google.com/share/AF1QipM ... pLM21GTnJR
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
ODPOWIEDZ