Narty biegowe w Górach Bialskich, 07.03.2021

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Narty biegowe w Górach Bialskich, 07.03.2021

Post autor: zbig9 » 08 marca 2021, 13:02

Góry Bialskie to naprawdę doskonałe miejsce na narty biegowe. Bezpłatny parking w Bielicach i zaczynamy szaleństwo po polsko - czeskim pograniczu z doskonale przygotowanymi trasami. Można się tutaj pogubić, nie zabraknie także adrenaliny na zjazdach (przynajmniej mnie niektóre zjazdy przerosły), nie ma mowy o tłoku. Widokowo może słabo, bo górki porośnięte, ale jest też wieża widokowe - zrobiłem sobie spacerek, 1 godz. 15 minut na Czernicę.


https://photos.app.goo.gl/Sx6q9fB7p1pV8sfB6
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Re: Narty biegowe w Górach Bialskich, 07.03.2021

Post autor: Wiolcia » 08 marca 2021, 20:37

O, świetnie, że napisałeś! Pod koniec stycznia wybraliśmy się na biegówki w Góry Bialskie i mam te same wrażenia, co Ty. Świetne miejsce, dobrze przygotowane trasy. Może miejsc widokowych nie ma w nadmiarze, ale się zdarzają (byłeś na Brousku?). A które fragmenty wywołały wzrost adrenaliny?
Myślałam, że wrzucałam relację na forum, ale jednak nie. By nie mnożyć bytów, podepnę się pod Twój post, jeśli pozwolisz:
http://www.kuzniapodrozy.pl/biegowki-w- ... i-okolice/
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8697
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Narty biegowe w Górach Bialskich, 07.03.2021

Post autor: PiotrekP » 09 marca 2021, 8:54

Widzę, że Góry Bialskie robią się modne. Bardzo piękne i dzikie jak na razie. Po wybudowaniu wieży widokowej atrakcyjność wzrosła. Jeszcze parę lat temu to prędzej zwierza zobaczyliśmy niż ludzi. Gratuluje trafnego wyboru na wycieczkę.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Narty biegowe w Górach Bialskich, 07.03.2021

Post autor: zbig9 » 09 marca 2021, 9:22

Wiolcia pisze:
08 marca 2021, 20:37
Może miejsc widokowych nie ma w nadmiarze, ale się zdarzają (byłeś na Brousku?). A które fragmenty wywołały wzrost adrenaliny?

Na Brousku nie byłem. Mapami nie przejmowałem się wcale, ich brak mi nie przeszkadzał, ale może dlatego minęły mnie widokowe miejsca, chociaż byłem bardzo blisko. Zresztą zima nie wyglądała szczególnie ciekawie tego dnia, takie przedwiośnie. Miejsce z ostrym zjazdem to jak się przez Suchą Przełęcz jedzie, Duktem nad Spławami. Najgorzej jak nie wiesz co za zakrętem, trasa wąska i jeszcze ktoś przed tobą - lepiej radzący sobie z pługowaniem. Ale to mój pierwszy sezon, pewnie jeździsz lepiej.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Narty biegowe w Górach Bialskich, 07.03.2021

Post autor: zbig9 » 09 marca 2021, 9:31

PiotrekP pisze:
09 marca 2021, 8:54
Widzę, że Góry Bialskie robią się modne. Bardzo piękne i dzikie jak na razie. Po wybudowaniu wieży widokowej atrakcyjność wzrosła. Jeszcze parę lat temu to prędzej zwierza zobaczyliśmy niż ludzi. Gratuluje trafnego wyboru na wycieczkę.

Trzydzieści parę lat temu robiły na mnie wrażenie takiego miejsca, gdzie diabeł mówi dobranoc i dalej coś z tego klimatu pozostało.
instagram: @zbigniewzbig984
ODPOWIEDZ