SEVEN SUMMITS STUBAI by Skadi

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Re: SEVEN SUMMITS STUBAI by Skadi

Post autor: Skadi » 05 marca 2021, 21:05

PiotrekP pisze:
20 lutego 2021, 20:06
Kolejna wspaniała relacje z Waszego wypadu w Alpy. Pekinie wygląda z Waszej strony Wilder Pfaff. Od strony Zuckerhütl trochę łagodniejszy. Ładnie widać drogę zejścia po grani z lewej strony.

Też mam takie zdanie. Od strony Wilder Freigera, Wilder Pfaff prezentuje się okazalej. :8)
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Re: SEVEN SUMMITS STUBAI by Skadi

Post autor: Skadi » 05 marca 2021, 21:10

SEVEN SUMMITS STUBAI - Zuckerhütl 3507 m n.p.m

Obrazek

W ciągu trwającego już 5 dni pobytu w Austrii, udało się nam wleźć na cztery szczyty z wyzwania Seven Summits Stubai! Ostatni z nich - Wilder Freiger - pozostawił nam możliwość wejścia jedynie w trybie jednodniowym i wyczerpującym kondycyjnie. Po tej akcji koniecznie potrzebowaliśmy jednego dnia odpoczynku. Tak naprawdę nie pogardzilibyśmy nawet dwoma, ale prognozy pogody zapowiadały się wciąż obiecująco, więc po prostu nie mieliśmy za bardzo alibi by odpuszczać bądź odwlekać w czasie kolejnych wyjść w góry. Tym bardziej, że w zestawieniu wciąż czekał na swoją kolej król Alp Sztubajskich - Zuckerhütl vel Zukierasek o którym marzyłam od dawna...

RELACJA: http://www.skadinagrani.pl/2021/03/seve ... 507-m.html

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8697
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: SEVEN SUMMITS STUBAI by Skadi

Post autor: PiotrekP » 08 marca 2021, 22:41

To my nawet nie wiedzieliśmy, że robimy I/II na "cukierku" :). Bardzo fajna droga, wchodziliśmy od schroniska Hildesheimer, w którym spaliśmy. Piękna góra, a widoki powalają. Gratulacje za dach Stubai'u.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Re: SEVEN SUMMITS STUBAI by Skadi

Post autor: jck » 10 marca 2021, 15:15

Czytam sobie o tych Alpach Sztubajskich i ubolewam dość solidnie, że znam je tak słabo. Dużo ładnych rejonów, ciekawych wycieczek, niespecjalnie trudnych a satysfakcjonujących, tym bardziej jeśli rozszerzyć obszar działania poza samą dolinę Stubai.

Mam nadzieję, że w którymś poście pojawi się zdjęcie wodospadu Grawa :)

PS. Ja akurat na Zuckerhutla z Pfaffensattel poszedłem stricte granią i się zdziwiłem, że jest dość solidnie. Dopiero w zejściu znalazłem obejścia, które sprawiły, że kopuła szczytowa jest znacznie bardziej przyjazna. Warto więc przeczytać przed wyjściem w góry nieco więcej niż 'na szczyt granią wschodnią' ;)
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Re: SEVEN SUMMITS STUBAI by Skadi

Post autor: Skadi » 15 marca 2021, 17:06

SEVEN SUMMITS STUBAI - Serles 2718 m n.p.m

Mamy za sobą dwa bardzo wymagające kondycyjnie wejścia na: Widler Freiger oraz Zuckerhütl, lecz aura nad Doliną Stubai wciąż nie daje nam wytchnienia. Choć widać w prognozach pogody nadciągające bardzo duże załamanie pogody (włączając w to pierwsze jesienne opady śniegu), to o jeszcze jedno wyjście w góry możemy być spokojni. W puli siedmiu szczytów pozostały dwa, z którego jeden - Serles - jest dla nas kompletnie nieznany, drugi natomiast- Habicht - kilka lat temu tchnął w nas pokłady odwagi w realizację górskich marzeń. Okoliczności wciąż sprzyjają więc nie zwalniamy tempa. Idziemy na Serles!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

RELACJA: http://www.skadinagrani.pl/2021/03/seve ... m-npm.html
ODPOWIEDZ