Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: zbig9 » 10 stycznia 2021, 18:59

Tak jest, dobrze widzicie: narodziła się nowa gwiazda sportów morsowych ... Dżola Ry. A było tak: zgodnie z zapowiedzią o 15.00 zebraliśmy się na kąpielisku Stawiki w Sosnowcu. Nie będę wyliczał obecnych, ci którzy znają, niech po zdjęciach próbują sobie ich przypomnieć; tym, którzy nie znają na nic nie zdadzą się nicki czy imiona. W każdym razie po krótkiej rozgrzewce do wody weszło 6 osób, w tym po raz pierwszy Jola. Pierwszy raz czyli według różnych wskazań powinno być pół minuty, minuta... czy dwie do trzech minut (w najbardziej ekstremalnych przepisach). Tymczasem po upływie 4 minut Jola tak się rozochociła, że niemal na siłę trzeba ją było wyciągać z wody. Na brzegu też nie wyglądała na zziębniętą i nie spieszyła się z ubieraniem. Wszystko więc wskazuje na to, że bijąca wszelkie rekordy Ola będzie miała niedługo konkurencję. Brrrrr..... :zly: zimne te klubowe dziewczyny.
Po kąpieli ciepłe napoje, babki, marcepany i tańce... no w końcu karnawał mamy. :winko:

https://photos.app.goo.gl/ZjEoLNnMsKkNpqyY6
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: PiotrekP » 10 stycznia 2021, 19:07

Najważniejsze, że wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni kąpieli. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Limonka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 443
Rejestracja: 07 grudnia 2008, 16:21

Re: Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: Limonka » 10 stycznia 2021, 19:13

No tak, Jola to prawdziwa "Królowa Lodu" :lol: :zoboc: . Jolu, wielkie brawa dla Ciebie i do następnego :-).
Oj, jak miło się było z Wami wszystkimi spotkać :)
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Re: Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: Darek » 10 stycznia 2021, 20:23

zbig9 pisze:
10 stycznia 2021, 18:59
Brrrrr..... :zly: zimne te klubowe dziewczyny.
Gorące raczej, aż lód się topi ;)
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: Dżola Ry » 10 stycznia 2021, 23:14

Normalnie po takim tytule poczułam się jak jakaś Barbara Streisand! ;)

Prawda jest taka, że w miłym towarzystwie czas tak szybko leci, że nie wiadomo kiedy mija 4 minuty, jak mgnienie oka!

Stresowałam się tym wejściem mocno już od wczoraj, a zaskoczyło mnie, że było naprawdę łatwiej niż się spodziewałam! Jestem przekonana, że to dzięki Oli i Zbyszkowi, którzy złapali mnie za ręce i wciągnęli do wody nie wiadomo kiedy, nawet nie zdążyłam się zastanowić, czy mi zimno czy nie?
Poza tym miałam widownię, przed którą nie mogłam się zbłaźnić! ;) Pan Tadeusz czuwał nad babcią i tatą ;)

Obrazek

Bardzo się cieszę, że to zrobiłam!
To było widać!

Obrazek

A myślałam, że będzie tylko tak :lol:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2021, 12:03 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Re: Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: Rebel » 11 stycznia 2021, 5:20

Jolu zdjęc nie widać :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: Dżola Ry » 11 stycznia 2021, 12:06

Rebel pisze:
11 stycznia 2021, 5:20
Jolu zdjęc nie widać :)
Tak mi się od razu wydawało.
Próbowałam to pierwszy raz w życiu ogarnąć na telefonie, ale jak było widać - próba nieudana była.

Poprawiłam, ale już na kompie.

Zdjęcia Kuby z wplecionymi zdjęciami innych:
https://photos.app.goo.gl/6CKCUwPjnpC76rqr9
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Re: Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: Han-Ka » 11 stycznia 2021, 17:44

:brawo: :brawo: :brawo: dla Joli.
Podziwiam Was wszystkich :) .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Małgośka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 151
Rejestracja: 07 marca 2011, 20:53

Re: Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: Małgośka » 11 stycznia 2021, 18:04

Jola jestem pod wrażeniem twojej odwagi :brawo: Ja na samą myśl o zimnej wodzie to już mnie trzęsie :lol: Pozdrowienia dla naszych morsów! Widzę same znajome twarze :D
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: ceper » 11 stycznia 2021, 20:03

Płoszycie kaczki i łabędzie. One tak na co dzień przez cała zimę, z pewnością przez kilka lat. Brawa też dla nich. :brawo:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Re: Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: buba » 11 stycznia 2021, 21:15

A jest jakas zasada ze nie mozna moczyc rąk? I ze sie stoi a nie plynie? Bo tak na pierwsza mysl wydaje sie, ze w lodowatej wodzie (np. w kamieniolomie latem ;) ) to sie fajnie plywa a stac to by tak srednio bylo...

Kurcze, mi sie wydaje, ze ja bym sie na bank przeziebila... Wykąpalam sie w tym roku w jeziorze w chlodnym wrzesniu i bęc! chora przez tydzien :cry:

Ale nie powiem - podoba mi sie to i pociaga... Tylko jak to zrobic zeby sie zle nie skonczylo?? :hmmm: Moze zaczac trenowac w zimnej wodzie w wannie? :hmmm:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: zbig9 » 11 stycznia 2021, 21:30

buba pisze:
11 stycznia 2021, 21:15
A jest jakas zasada ze nie mozna moczyc rąk? I ze sie stoi a nie plynie? Bo tak na pierwsza mysl wydaje sie, ze w lodowatej wodzie (np. w kamieniolomie latem ;) ) to sie fajnie plywa a stac to by tak srednio bylo...

Kurcze, mi sie wydaje, ze ja bym sie na bank przeziebila... Wykąpalam sie w tym roku w jeziorze w chlodnym wrzesniu i bęc! chora przez tydzien :cry:

Ale nie powiem - podoba mi sie to i pociaga... Tylko jak to zrobic zeby sie zle nie skonczylo?? :hmmm: Moze zaczac trenowac w zimnej wodzie w wannie? :hmmm:
Są różne szkoły, są i tacy co nie robią rozgrzewki i nawet nurkują. Ale większość chroni ręce, stopy i głowę, bo są najbardziej wrażliwe. Nawet się dziwię, że jeszcze nie próbowałaś. Ale może i się nie dziwię, teraz to takie popularne, że człowiek traci ochotę i nawet trudno kawałek zimnej wody znaleźć, żeby nie było tłoku. :lol: Żadnych treningów w wannie i oswajania z zimną wodą, to tak nie działa i nie odczuwa się takiego "normalnego" zimna. Ja zimnego prysznica nie lubię, wole saunę. A we wrześniu to rzeczywiście można się przeziębić, lepiej poczekać na mróz i lód. Niedługo ma trochę pomrozić.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: zbig9 » 11 stycznia 2021, 21:35

zbig9 pisze:
11 stycznia 2021, 21:30
buba pisze:
11 stycznia 2021, 21:15
A jest jakas zasada ze nie mozna moczyc rąk? I ze sie stoi a nie plynie? Bo tak na pierwsza mysl wydaje sie, ze w lodowatej wodzie (np. w kamieniolomie latem ;) ) to sie fajnie plywa a stac to by tak srednio bylo...

Kurcze, mi sie wydaje, ze ja bym sie na bank przeziebila... Wykąpalam sie w tym roku w jeziorze w chlodnym wrzesniu i bęc! chora przez tydzien :cry:

Ale nie powiem - podoba mi sie to i pociaga... Tylko jak to zrobic zeby sie zle nie skonczylo?? :hmmm: Moze zaczac trenowac w zimnej wodzie w wannie? :hmmm:
Są różne szkoły, są i tacy co nie robią rozgrzewki i nawet nurkują. Ale większość chroni ręce, stopy i głowę, bo są najbardziej wrażliwe. Nawet się dziwię, że jeszcze nie próbowałaś. Ale może i się nie dziwię, teraz to takie popularne, że człowiek traci ochotę i nawet trudno kawałek zimnej wody znaleźć, żeby nie było tłoku. :lol: Żadnych treningów w wannie i oswajania z zimną wodą, to tak nie działa i nie odczuwa się takiego "normalnego" zimna. Ja zimnego prysznica nie lubię, wolę saunę. A we wrześniu to rzeczywiście można się przeziębić, lepiej poczekać na mróz i lód. Niedługo ma trochę pomrozić.
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2021, 6:35 przez zbig9, łącznie zmieniany 2 razy.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Re: Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: Darek » 11 stycznia 2021, 21:35

zbig9 pisze:
11 stycznia 2021, 21:30
Ale większość chroni ręce, stopy i głowę, bo są najbardziej wrażliwe.
Ale stopy, to chyba nie przed wodą ? ;) Podejrzewam, że przed jakimiś niespodziankami na dnie.
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Narodziny Gwiazdy (sportów ekstremalnych), Sosnowiec, 10.01.2021

Post autor: zbig9 » 11 stycznia 2021, 21:50

Darek pisze:
11 stycznia 2021, 21:35
zbig9 pisze:
11 stycznia 2021, 21:30
Ale większość chroni ręce, stopy i głowę, bo są najbardziej wrażliwe.
Ale stopy, to chyba nie przed wodą ? ;) Podejrzewam, że przed jakimiś niespodziankami na dnie.

Też przed niespodziankami. Ale kontakt z podłożem, także po wyjściu z wody jest mało komfortowy, warto mieć choćby klapki na pierwszy raz.
instagram: @zbigniewzbig984
ODPOWIEDZ