A po nocy przychodzi dzień

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

A po nocy przychodzi dzień

Post autor: Kovik » 15 listopada 2020, 18:47

Tytuł taki powstał po tym jak przez beznadziejnie paskudną pogodę odwołaliśmy nasz wyjazd tatrzański w połowie października. Ale jak to śpiewał Tomek Lipiński " Jeszcze będzie przepięknie", więc wyczekaliśmy przepięknych dni i czwartkowego popołudnia decydujemy na weekend pochodzić po górach, bo pogoda ma być wymarzona: bezchmurne niebo i niewyczuwalny wiatr. Tylko, że kłody pod nogi rzucili nam możnowładcy, wprowadzając zamknięcie ośrodków noclegowych od owego weekendu. Ale od czego ma się przyjaciół. Dzwonimy do Pauliny z Tychów czy ma plany na weekend i czy możemy się wprosić na kimę? Dziwnym trafem okazuje się, że wybiera się z koleżanką w Tatry na jeden dzień więc sprawa jest prosta. Po wieczornych pogaduchach kładziemy się spać, bo się okazuje że musimy spać szybko, gdyż zaraz trzeba wstawać. Punktualnie o 5 rano wsiadamy do autka Anety a ja jak wniebowzięty, bo od 15 lat nie muszę prowadzić. Nawet nie wiem kiedy usnąłem a obudziłem się w Poronine. Na zewnątrz jest rześko, ale zaraz się rozgrzejemy. Startujemy w Kuźnicach i za niebieskim szlakiem wędrujemy w stronę Hali Kondratowej. Trasa mija nam na opowieściach z różnych frontów i z zapasem 10 min grzejemy się pod schroniskiem u stóp Giewontu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po krótkim odpoczynku ruszamy zmieniając barwy na zielone. Praktycznie całe podejście na Przełęcz pod Kopą jest w cieniu co z jednej sprawia, że idzie się sprawnie, ale z drugiej strony mogłoby być trochę cieplej. Obserwujemy na zboczach Kopy liczną gromadę kozic. Już na przełęczy robimy sobie dłuższy popas ze śniadaniem i chłonięciem widoków, które tego dnia są wyborne. Odpoczywamy, posilamy się i robimy serię zdjęć. Kolejna zmiana barw i obieramy kierunek wschodni.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idziemy w stronę Kasprowego a potem się zobaczy co i jak. Na grani okazuje się, że kondycja i forma z wakacji została w Warszawie. Kiedy byłem na tej grani pierwszy i jak dotąd jedyny raz, nie pamiętałem, że ona ma tyle skałek na swojej trasie. Trawersy Suchych Czub jak i całych Goryczkowych Wierchów są niezwykle widokowe i mogłem się pochwalić znajomością nazw okolicznych szczytów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wejściu na Kasprowy jest już mocno popołudniu, więc decydujemy, że do cywilizacji zejdziemy najkrótszą zieloną trasą, bez zbędnego przedłużania drogi.
Obrazek
Do Kuźnic dochodzimy w ostatnim momencie możliwym do chodzenia bez czołówki. Zazwyczaj w tym momencie poszlibyśmy do knajpki na zasłużony obiad, ale niestety jest to nie możliwe. Wiec ruszamy w stronę Tychów i o dwudziestej jesteśmy w domku.
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: A po nocy przychodzi dzień

Post autor: PiotrekP » 15 listopada 2020, 20:57

Jak ja Wam zazdroszczę, nie mogę się nigdzie ruszyć, a pogoda była super. Pozdrowienia dla całej ekipy. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: A po nocy przychodzi dzień

Post autor: Dżola Ry » 15 listopada 2020, 22:16

No nie! Ja protestuję!!!
Ukradliście naszą trasę z 8 października! :zoboc: :8) :lol: :twisted:
Tak właśnie miałyśmy mieć!
A miałyśmy halny, chmury i zmianę trasy :/


No dooobraaa!
Wspaniały dzień mieliście i cudnie go wykorzystaliście! :spoko: Marzy mi się taki!
Serdecznie pozdrawiam wszystkich znajomków! :)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Re: A po nocy przychodzi dzień

Post autor: HalinkaŚ » 15 listopada 2020, 22:21

https://24tp.pl/n/74643
@Kovik popatrz, można pojechać w delegację i ewentualnie przespać się, wyjść w góry :)
A tak na poważnie, dzisiaj był przepiękny dzień na wycieczki w góry, dla Was szkoda, że taki kawał drogi i tylko na jeden dzień, dlatego tym bardziej podziwiam za chęci :)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Re: A po nocy przychodzi dzień

Post autor: jck » 16 listopada 2020, 9:41

Kovik pisze:
15 listopada 2020, 18:47
Kiedy byłem na tej grani pierwszy i jak dotąd jedyny raz, nie pamiętałem, że ona ma tyle skałek na swojej trasie. Trawersy Suchych Czub jak i całych Goryczkowych Wierchów są niezwykle widokowe i mogłem się pochwalić znajomością nazw okolicznych szczytów.
To jest dobre. Ze dwa lata temu wybrałem się tam zimą, na spokojny spacerek z Liliowego na Kopę Kondracką. I moje odczucia były dokładnie takie same... zdziwiłem się dość solidnie. Od tamtej pory nie polegam już tylko na swojej pamięci :)
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Re: A po nocy przychodzi dzień

Post autor: Han-Ka » 16 listopada 2020, 9:52

Kovik pisze:
15 listopada 2020, 18:47
Tylko, że kłody pod nogi rzucili nam możnowładcy, wprowadzając zamknięcie ośrodków noclegowych od owego weekendu.
Kovik pisze:
15 listopada 2020, 18:47
Zazwyczaj w tym momencie poszlibyśmy do knajpki na zasłużony obiad, ale niestety jest to nie możliwe.
Pandemiczna turystyka trochę się skomplikowała, ale jak widać dla prawdziwych miłośników gór nie ma rzeczy niemożliwych :spoko: .
Ładna pogoda, fajna trasa i cudne widoki - warto było trochę się pomęczyć :> .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Re: A po nocy przychodzi dzień

Post autor: Kovik » 16 listopada 2020, 12:02

Kolejny dzień listopadowego spontana będzie stał pod znakiem Beskidu Śląskiego. Aneta już zostaje w domu ale wykorzystujemy bliskość Radlina i Beskidu i namawiamy siostrę Basi i jej męża na niedzielny górski spacer. Umawiamy się na 8.30 na parkingu w Bystrej. Podobnie jak wczoraj będzie śliczna słoneczna pogoda i będziemy wędrować kolorowymi szlakami. Rozpoczynamy od koloru czerwonego i podchodzimy pięknym jesiennym lasem do rozdroża na Równi pod Kopą. Następnie zmiana szlaku na niebieski i częstuję współtowarzyszy znalezionymi buczynami. Dziś jest lajtowe tempo, gdyż nasza pętla jest wyliczona na 5 godz. Obok Schroniska Stefanka rozkładamy się na pierwszy odpoczynek i śniadanie. Stąd też widać pierwsze widoki na Tatry.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ruszamy dalej by kolejny raz zmienić kolor i kierunek marszu. Jestem mocno podjarany tymi wszystkimi trasami rowerowymi, które są w okolicy. Trzeba będzie niebawem spróbować. Żółty szlak serwuje nam najdłuższe podejście tego dnia, więc zasłużenie robimy kolejny popas przy schronisku Na Szyndzielni. Ludzi jest dużo więcej niż w Tatrach. Pewnie jest to zasługa czynnej kolejki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz szerokim i wygodnym traktem spacerujemy w kierunku kolejnego szczytu - Klimczoka, na którym w towarzystwie kilkudziesięciu lub nawet kilkuset osób rozkładamy się na trawiastym zboczu i zalegamy na godzinę. Zaciekawiły nas krótkie wierszyki, które ktoś napisał i nakleił na jakiejś starej budce.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po tej najdłuższej przerwie tego dnia czeka nas jeszcze 90 minutowe zejście trawersem Magury na parking do samochodu, gdzie wszyscy szczęśliwi dziękujemy sobie za wspólne wędrowanie.
Obrazek

Obrazek

To był piękny weekend, który szybko się skończył - za szybko.
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Re: A po nocy przychodzi dzień

Post autor: Kovik » 16 listopada 2020, 12:09

PiotrekP pisze:
15 listopada 2020, 20:57
Jak ja Wam zazdroszczę, nie mogę się nigdzie ruszyć, a pogoda była super. Pozdrowienia dla całej ekipy. :)
Piotrek zazdrościć to możemy my Wam. Wy macie góry pod nosem, w naszym przypadku to co najmniej 4 godziny jazdy.
Dżola Ry pisze:
15 listopada 2020, 22:16

Wspaniały dzień mieliście i cudnie go wykorzystaliście! :spoko: Marzy mi się taki!
Serdecznie pozdrawiam wszystkich znajomków! :)
Grunt to dobrze trafić z warunkami
HalinkaŚ pisze:
15 listopada 2020, 22:21

A tak na poważnie, dzisiaj był przepiękny dzień na wycieczki w góry, dla Was szkoda, że taki kawał drogi i tylko na jeden dzień, dlatego tym bardziej podziwiam za chęci :)
chyba utrzymuje się ta aura jakiś czas. Niestety już w tym tygodniu zapowiadają silny mróz w Tatrach.
Han-Ka pisze:
16 listopada 2020, 9:52

Pandemiczna turystyka trochę się skomplikowała, ale jak widać dla prawdziwych miłośników gór nie ma rzeczy niemożliwych :spoko: .
Ładna pogoda, fajna trasa i cudne widoki - warto było trochę się pomęczyć :> .
Trudno mi to sobie wyobrazić ale statystyki nie kłamią - to był nasz trzeci wypad w góry w tym roku a mamy połowę listopada.
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
zanzara
Turysta
Turysta
Posty: 116
Rejestracja: 15 grudnia 2012, 22:50

Re: A po nocy przychodzi dzień

Post autor: zanzara » 16 listopada 2020, 15:10

O, tak towarzystwo wyśmienite, pogoda wspaniała, a widoki niesamowite.
Tfu, co też ja mówię! Towarzystwo nudne, pogoda fatalna, a widoki beznadziejne! :twisted:
Live and let live
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Re: A po nocy przychodzi dzień

Post autor: Barbórka » 16 listopada 2020, 15:44

jck pisze:
16 listopada 2020, 9:41
Kovik pisze:
15 listopada 2020, 18:47
Kiedy byłem na tej grani pierwszy i jak dotąd jedyny raz, nie pamiętałem, że ona ma tyle skałek na swojej trasie. Trawersy Suchych Czub jak i całych Goryczkowych Wierchów są niezwykle widokowe i mogłem się pochwalić znajomością nazw okolicznych szczytów.
To jest dobre. Ze dwa lata temu wybrałem się tam zimą, na spokojny spacerek z Liliowego na Kopę Kondracką. I moje odczucia były dokładnie takie same... zdziwiłem się dość solidnie. Od tamtej pory nie polegam już tylko na swojej pamięci :)
ja też szłam tamtędy kiedyś zimą do Kopy Kondrackiej i szczerze, omijanie niektórych skał zimą dostarczało adrenaliny:)
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Re: A po nocy przychodzi dzień

Post autor: Barbórka » 16 listopada 2020, 15:46

HalinkaŚ pisze:
15 listopada 2020, 22:21
https://24tp.pl/n/74643
@Kovik popatrz, można pojechać w delegację i ewentualnie przespać się, wyjść w góry :)
A tak na poważnie, dzisiaj był przepiękny dzień na wycieczki w góry, dla Was szkoda, że taki kawał drogi i tylko na jeden dzień, dlatego tym bardziej podziwiam za chęci :)
dobrze, że są te podróże służbowe... ile można siedzieć przy biurku :chat:
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Re: A po nocy przychodzi dzień

Post autor: Darek » 16 listopada 2020, 21:50

O w mordę jeża byłem tam w sobotę, na Klimczoku znaczy :) . Mieliście lepszą widoczność, czyli też fajnie :spoko: .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Re: A po nocy przychodzi dzień

Post autor: Barbórka » 17 listopada 2020, 17:52

Darek pisze:
16 listopada 2020, 21:50
O w mordę jeża byłem tam w sobotę, na Klimczoku znaczy :) . Mieliście lepszą widoczność, czyli też fajnie :spoko: .
godzinka leżenia na Klimczoku:) ale i u Ciebie były widoki :)
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 542
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: A po nocy przychodzi dzień

Post autor: laynn » 22 listopada 2020, 19:54

Fajny weekend. Taki miks, extra szlak w Tatrach i klasyka w Śląskim. Pisałem w relacji Darka, super widokowo się tam robi jesienią, bez liści.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: A po nocy przychodzi dzień

Post autor: Dżola Ry » 26 listopada 2020, 12:50

Obym na tym Klimczoku trafiła na taką pogodę jak Wy!
Cudnie mieliście :)
Świetnie wykorzystany czas :)
ODPOWIEDZ