Bieszczady Rawki 10.10.2020

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Bieszczady Rawki 10.10.2020

Post autor: olo23333 » 14 października 2020, 13:07

Bieszczadu ciąg dalszy.
Wstępnie na ten dzień zaplanowane mieliśmy dwie trasy, krótszą i dłuższą:
- krótsza Przełęcz Wyżniańska - Mała Rawka - Wielka Rawka - Mała Rawka - Dział - Wetlina
- dłuższa - Przełęcz Wyżniańska - Mała- Wielka Rawka - Kremenaros - Rabia Skała - Wetlina

Tak więc powiem większość zrobiła trasę krótszą (imprezka się przeciągnęła do rana) a z traszy krótszej wariant mini czyli bez Wielkiej Rawki ;)
Było paru śmiałków którzy poszli do Trójstyku i dalej przez Rabią ale to już naprawdę jacyś górocholicy :)

Tak więc w moim przypadku było tak - wstaje o 7:25 po niecałych 2 h snu i idem na śniadanie - jakoś kurde nie wchodzi nie wiem czemu....
Potem restart pod prysznicem (czemu co 10 sekund trzeba wciskać guzik aby woda leciała) i o 9 jedziemy ku Przełęczy Wyżniańskiej.
Pogoda ciut gorsza jak dzień wcześniej ale dalej rewelacja.
Po wykupieniu bilecików idymy ku Bacówce.

Obrazek

Obrazek

W Bacówce odbicie pieczątki (tu nie zajebali), mały broposiłek, zabawy z miejscowym rysiem (oj pamiętam go od lat) i mentalne przygotowanie do ściany płaczu....

Obrazek

Obrazek

Jak wstaliśmy z ławek przypomniała mi się piosenka - polecam - https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=OwABO_wB2fw

Ale cóż tu robić idziemy....
Nie wiedziałem że po 2 godzinach snu wchodząc na Małą Rawkę można mieć 9 i 10 poty :)
Ale wychodząc z lasu jest mega!!!!
Obrazek

Obrazek

Na Małej Rawce stwierdzamy - jest tu tak pięknie że poco iść na Dużą :) - leżymy na połoninie ponad godzinę delektując się widokami i innymi przyniesionymi na górę specjałami :)

Obrazek

Obrazek

Jako że jest z nami nasza przyjaciółka Grażka puszczamy po cichu jeszcze jeden utworek - https://www.youtube.com/watch?v=kgMCNIGOcwI

Patrzymy na część naszej grupy na Wielkiej Rawce, wspominając Woodstock...
Obrazek

I po czasie relaksu schodzimy do Wetliny przez Dział - czas leci nam na żartach, mocnych rozmowach, czasami delikatnych śpiewach odstraszających niedźwiedzie... i hasełkach rozwalających system, przykład poniżej:
- Pani X - wygląd wcale nie jest ważny! Popatrzcie na mojego męża....
- Pan X - no niestety to słyszał .... jakby się obraził tym bardziej że 20 osób walnęło śmiechem.


Ale cóż tam, idziemy zajadając jagody - bardzo dużo jeszcze było i podziwiamy widoki...

Obrazek

Obrazek
Tam chyba jakiś hotel budują w miejscu Chatki...

Obrazek

Na zejściu pola opienek - dosłownie na każdym drzewie (niestety zdjęć nie mam bo aku padł) ale jeszcze tyle nie widziałem.
Zeszliśmy do Wetliny, małą przerwa w Hotelu Górskim PTTK i ku DW PTTK Wetlina. A tam, no cóż sobota wieczór...

Było wyśmienicie, uwielbiam Bieszczady chociaż na prawdę się zmieniają i nie idzie to w stronę którą akceptuję...
Ale za rok też tam będę...

Całość tutaj - https://photos.app.goo.gl/2LtM3GyJ3tJ5Tqmv8
ODPOWIEDZ