Bieszczady Tarnica 9.10.2020

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Bieszczady Tarnica 9.10.2020

Post autor: olo23333 » 13 października 2020, 13:27

Cześć,
Po 3 latach wracam w Bieszczady w ramach imprezy "Biesy i Czady czyli jesienne łazikowanie po połoninach".
Przyjeżdżamy do Wetliny czwartkowego wieczora po 21 i zasiadamy do kolacji przygotowanej przez super kucharki z PTTK Wetlina :)
Po kolacji zakwaterowanie w pawilonie i impreza w schroniskowej knajpie - jest wszystko - dobre napitki - dobra muzyka - doborowe towarzystwo :)
Dlatego drugiego dnia troszkę ciężko się wstawała na 8 na śniadanie po którym ruszamy do Mucznego.

Jeszcze tydzień wcześniej prognozy pogody nie rozpieszczały jednakże z dnia na dzień miało być coraz lepiej :)

Lecimy ku Bukowemu Berdu za znakami żółymi - niestety nigdzie nie było pieczątki bo wszędzie ktoś zaj...ł
Obrazek

Jest piątek a ludzi takie masy że głowa boli... ale cóż po wykupieniu biletów drałujemy monotonnie ku górze taplając się w coraz większym błocie - ale to dla Bieszczadu standard.
Po około godzince pokazują się widoki - petarda :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie po dłuższym popasie drałujemy dalej ku Bukowemu Berdu. Pogoda cały czas wyśmienita, nie jest zimno, chmury przewalają się po niebie - nie mogłem sobie wymarzyć nic lepszego :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bukowe Berdo - jestem tutaj drugi raz i podoba mi się jeszcze bardziej - tylko ten tłok cholerka...
Z Bukowego standardowe masakryczne zejście na przełęcz aby ponownie wdrapywać się w kierunku siodła pod Tarnicą. Z daleka podejście robi już mega wrażenie :)

Obrazek

Obrazek

Nie powiem, niby nie daleko ale wycisnęło z nas to siódme poty - masakra.

Tarnica - nie byłem od 4 lat na niej - ostatnim razem zostałem na przełęczy bo pogoda była chusteczkowa - ale teraz te schody co zrobili - nie spodobało mi się. Może w błocie to coś daje ale Bieszczady w ostatnim czasie zaczynają się zmieniać dosyć mocno a wg mnie nie o to chodzi...

Obrazek

Obrazek

Dalsza część to spacerek GSB ku Ustrzykom. Pierwszy etap zajebisty, mega widoki na Tarnicę i Caryńską, dalszy etap to monotonne zejście.... grunt że zeszło dosyć sprawnie :)

Obrazek

Obrazek

Całą trasa zajęła nam około 8h z licznymiiiii przerwami, zrobiliśmy coś koło 18 km.

Komplet tutaj - https://photos.app.goo.gl/ZfT1irsJyFh9PdrK9
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Bieszczady Tarnica 9.10.2020

Post autor: Dziadek;) » 13 października 2020, 14:12

Oj chciałby się w Bieszczady ale jak człek pomyśli o tych tłumach i że głupie 300km jedzie się pieć i pół godziny a czasami sześć i pół i człowiek sobie uświadomi że niewiele dłużej można dotrzeć w fajne miejsca w Austrii.... to się odechciewa jechać w Bieszczady :/
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Bieszczady Tarnica 9.10.2020

Post autor: PiotrekP » 13 października 2020, 22:33

Kolory w Bieszczadach są bajeczne o tej porze roku, a Bukowe Berdo chyba w tym przoduje. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 542
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Bieszczady Tarnica 9.10.2020

Post autor: laynn » 13 października 2020, 22:43

Ech z zazdrością oglądam te widoki.
Wstępnie miałem na ten weekend pojechać. Ale pogoda, remont a na końcu covid popsuł wszystko, znaczy nie mamy covida, ale u żony w pracy jest i nie wiadomo czy nie będzie kwarantanny...
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Re: Bieszczady Tarnica 9.10.2020

Post autor: olo23333 » 14 października 2020, 7:38

PiotrekP pisze:
13 października 2020, 22:33
Kolory w Bieszczadach są bajeczne o tej porze roku, a Bukowe Berdo chyba w tym przoduje. :)
Jesienne kolory to teraz się zaczynają już z czerwieniejącymi liścmi ... my byliśmy jeszcze jednak troszkę za wcześnie ale i tak było mega :)
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Re: Bieszczady Tarnica 9.10.2020

Post autor: heathcliff » 15 października 2020, 15:30

Jesienne łazikowanie po Bukowym Berdzie to sama rozkosz :spoko:
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Bieszczady Tarnica 9.10.2020

Post autor: PiotrekP » 15 października 2020, 21:57

Też tam byliśmy, jeszcze ten wiatr, było wspaniale :).
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Bieszczady Tarnica 9.10.2020

Post autor: Dziadek;) » 16 października 2020, 8:41

PiotrekP pisze:
15 października 2020, 21:57
Też tam byliśmy, jeszcze ten wiatr, było wspaniale :).
O o o to to! właśnie tam kiedyś nazwałem ten wiatr Tchnieniem Boga :)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
ODPOWIEDZ