Opowieści z Krypty cz.1 Czyli Łódka MacGyvera

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Opowieści z Krypty cz.1 Czyli Łódka MacGyvera

Post autor: Dżola Ry » 22 października 2020, 17:50

Dżola Ry pisze:
21 października 2020, 21:57
Oczywiście po zastosowaniu jakiegoś elementu stabilizującego, bo na tym prototypie nie utrzymam się ani przez chwilę (ku uciesze publiczności ;) )
@Dziadek;),
Darek!
Oceniłam konstrukcję swoim inżynierskim okiem i po nocnych rozważaniach doszłam do wniosku, że trzeba by dodać jeszcze jedną warstwę tej folii dookoła łódki, ale umieszczając wzdłuż dna, przez jego środek, kilka cięższych kamieni. W ten sposób obniży się środek ciężkości i ustabilizuje kajak.
A wtedy wsiadam do niego bez wahania. O ile będzie mnie stać na jego wypożyczenie :zoboc: :kukacz: :D

Przekazuję Ci również wyrazy uznania i zachwytu od Agatki, Kuby i Beatki!
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Opowieści z Krypty cz.1 Czyli Łódka MacGyvera

Post autor: Dziadek;) » 25 października 2020, 18:41

Dżola Ry pisze:
22 października 2020, 17:50
Dżola Ry pisze:
21 października 2020, 21:57
Oczywiście po zastosowaniu jakiegoś elementu stabilizującego, bo na tym prototypie nie utrzymam się ani przez chwilę (ku uciesze publiczności ;) )
@Dziadek;),
Darek!
Oceniłam konstrukcję swoim inżynierskim okiem i po nocnych rozważaniach doszłam do wniosku, że trzeba by dodać jeszcze jedną warstwę tej folii dookoła łódki, ale umieszczając wzdłuż dna, przez jego środek, kilka cięższych kamieni. W ten sposób obniży się środek ciężkości i ustabilizuje kajak.
A wtedy wsiadam do niego bez wahania. O ile będzie mnie stać na jego wypożyczenie :zoboc: :kukacz: :D

Przekazuję Ci również wyrazy uznania i zachwytu od Agatki, Kuby i Beatki!
Dzięki za słowa uznania :) pomysł w dwójnasób nie mój :) Wymyślony przez kogoś tam a podsunięty przez kolegę Lenina :)

Tutaj protoplasta tego pomysłu :)


Moja łódka zbyt przypominała łódkę przy plaskatym dnie pewnie byłaby stabilniejsza :)
Ps łodka została zeszrotowana
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Opowieści z Krypty cz.1 Czyli Łódka MacGyvera

Post autor: Dżola Ry » 25 października 2020, 21:48

Dziadek;) pisze:
25 października 2020, 18:41
pomysł w dwójnasób nie mój :) Wymyślony przez kogoś tam a podsunięty przez kolegę Lenina
Wiem, że pomysł nie Twój, mówiłeś w filmiku którymś, ale podjęcie się realizacji tego szalonego przedsięwzięcia to już TY!!! :D
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Re: Opowieści z Krypty cz.1 Czyli Łódka MacGyvera

Post autor: Barbórka » 17 listopada 2020, 18:07

człowiek nie ma czasu na wszystko, ale nie zobaczyć Darka i jego wynalazku - to wielka zbrodnia! o Panie, przepraszam, że z takim opóźnieniem - ale na te Oscary to chyba zdążyłam? :jupi:
nie muszę wspominać, że widziałabym Cię w zimowej wersji tego typu wynalazków - np. taki bojer - nie to że na "czelendż" Cię narażam :lol:

urzekło mnie jeszcze, że na całość potrzebowałeś 2 dni - z moją cierpliwością samo foliowanie zajęłoby mi tydzień :lol:
Awatar użytkownika
Greg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 134
Rejestracja: 11 maja 2014, 21:28

Re: Opowieści z Krypty cz.1 Czyli Łódka MacGyvera

Post autor: Greg » 18 listopada 2020, 20:33

Niezły wykon Darek :brawo:
Co do stabilności - to może katamaran zrobisz? ;). Mógłbyś zabierać dziewczyny na przejażdżkę (przepływkę) ;)
ODPOWIEDZ