Strona 1 z 1

Góry Opawskie w rzepaku

: 30 czerwca 2020, 22:21
autor: opawski1
GÓRY OPAWSKIE W RZEPAKU - fotorelacja

Okres kwitnienia rzepaku trwający zazwyczaj około trzech tygodni od końcówki kwietnia do połowy maja to najbardziej kolorowy i widowiskowy czas wiosny. Wówczas wielkie areały pól mienią się w pięknej żółtej barwie, unosi się charakterystyczna silna woń, a na polach jest głośno od pracy owadów - pszczół. Również wokół Gór Opawskich po polskiej stronie pola pokrywają się żółtymi kwiatami rzepaków, dominuje on w krajobrazie. Najpierw kontrastuje z białymi kwiatami drzew owocowych, później z czerwonymi makami, fioletowymi chabrami czy nieco ciemniejszymi żółtymi kwiatami żarnowca.
Patrząc z wysokości szczytów np. Biskupiej Kopy tworzą kolorowe zielono-żółte szachownice widziane z wielu kilometrów, pokrywające województwo opolskie. Jednak takie jest prawo natury, że wszystko przemija, w końcu rzepak przekwita i aktualnie zaczyna dojrzewać. Ja jednak przygotowałem obszerną galerię zdjęć z tego okresu. W kwietniu i maju bardzo często kręciłem się rowerem po polach nie rozstając się z aparatem. W tym czasie w kadr wpadło wiele. Są więc szczyty Gór Opawskich, zwierzęta, miejscowości, inne kwiaty, pociągi, a nawet autobusy. Jest też kilka zdjęć z wysokości przedstawiające pola rzepaków, a konkretniej wykonywałem je podczas wędrówki na Srebrną Kopę i Biskupią Kopę.

Odsyłam do pełnej fotorelacji: http://www.goryopawskie.eu/2020/06/gory ... lacja.html

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tylko kilka zdjęć. Zachęcam do obejrzenia pełnej galerii wszystkich moich fotografii z rzepakiem w Górach Opawskich 2020 NA STRONIE: http://www.goryopawskie.eu/2020/06/gory ... lacja.html