Góry Opawskie w rzepaku

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

opawski1
Turysta
Turysta
Posty: 69
Rejestracja: 30 lipca 2019, 20:50

Góry Opawskie w rzepaku

Post autor: opawski1 » 30 czerwca 2020, 22:21

GÓRY OPAWSKIE W RZEPAKU - fotorelacja

Okres kwitnienia rzepaku trwający zazwyczaj około trzech tygodni od końcówki kwietnia do połowy maja to najbardziej kolorowy i widowiskowy czas wiosny. Wówczas wielkie areały pól mienią się w pięknej żółtej barwie, unosi się charakterystyczna silna woń, a na polach jest głośno od pracy owadów - pszczół. Również wokół Gór Opawskich po polskiej stronie pola pokrywają się żółtymi kwiatami rzepaków, dominuje on w krajobrazie. Najpierw kontrastuje z białymi kwiatami drzew owocowych, później z czerwonymi makami, fioletowymi chabrami czy nieco ciemniejszymi żółtymi kwiatami żarnowca.
Patrząc z wysokości szczytów np. Biskupiej Kopy tworzą kolorowe zielono-żółte szachownice widziane z wielu kilometrów, pokrywające województwo opolskie. Jednak takie jest prawo natury, że wszystko przemija, w końcu rzepak przekwita i aktualnie zaczyna dojrzewać. Ja jednak przygotowałem obszerną galerię zdjęć z tego okresu. W kwietniu i maju bardzo często kręciłem się rowerem po polach nie rozstając się z aparatem. W tym czasie w kadr wpadło wiele. Są więc szczyty Gór Opawskich, zwierzęta, miejscowości, inne kwiaty, pociągi, a nawet autobusy. Jest też kilka zdjęć z wysokości przedstawiające pola rzepaków, a konkretniej wykonywałem je podczas wędrówki na Srebrną Kopę i Biskupią Kopę.

Odsyłam do pełnej fotorelacji: http://www.goryopawskie.eu/2020/06/gory ... lacja.html

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tylko kilka zdjęć. Zachęcam do obejrzenia pełnej galerii wszystkich moich fotografii z rzepakiem w Górach Opawskich 2020 NA STRONIE: http://www.goryopawskie.eu/2020/06/gory ... lacja.html
Moja strona o Górach Opawskich: http://www.goryopawskie.eu/
ODPOWIEDZ