Velka Fatra - Ploska - Borisov 29.06.2019

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Velka Fatra - Ploska - Borisov 29.06.2019

Post autor: olo23333 » 10 czerwca 2020, 23:24

Cześć,
Zobaczyłem że pomimo uszkodzenia komórki jakieś zdjęcia z Wielkiej Fatry zostały na google, tak więc poniżej krótka relacja.

W zeszłym roku wyjazd na Słowację z Łazikami miał za cel zdobycie Velkego Choca oraz zaznanie połonin Fatry.

Z Choczem mega się udało, pierwszy raz na jego szczycie miałem jakieś widoki a kolejnego dnia przyszła kolej na Fatrę.

Startujemy z Vyšná Revúca i kierujemy się za znakami żółtymi w kierunku połonin Ploski. Podejście to standardowy wyciskacz łez - około 820 metrów na odcinku ponad 5 km.
Widoki i pogoda nas rozpieszczają...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wejście na Ploskę zajęło nam około 2 godzin i dało si we znaki tym bardziej że dzień wcześniej padł Velky Choc :)

Obrazek

Z Ploskiej udajemy się ku schronisku pod Borisovem.
Piękny odcinek szlaku ukazujący mega strome stoki Borisova...
Obrazek

Obrazek

Po posileniu się w schronie i uzupełnieniu płynów na lekko w podgrupach zdobywamy Borisov. Niektórzy robią to w 10 minut, no niestety ja aż taką kozicą górską nie jestem i zajmuje mi to troszkę więcej :)
Obrazek

Po ponownym szybkim zejściu do schrony nieśpiesznie kierujemy w drogę powrotną. Idziemy początkowo szlakiem niebieskim do Hyzek, skąd w towarzystwie owiec przechodzimy na szlak żółty do Revucy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Całą trasa to około 19 km i 1300 m w górę. Z popasem w schronie zajęła nam około 8 godzin.
Polecam - Fatra jest piękna :)

Całość zdjęć niestety w słabej jakości tutaj - https://photos.app.goo.gl/yrPogf6eyq7Z2iRS8
ODPOWIEDZ