Książański Park Krajobrazowy 26.05.2020

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Książański Park Krajobrazowy 26.05.2020

Post autor: olo23333 » 10 czerwca 2020, 22:50

Cześć
W drodze ku Karkonoszom wstąpiliśmy w okolice Zamku Książ celem spenetrowania malowniczej ścieżki Hochbergów.
Auto zostawiamy na parkingu przy Fabryce Termet - osobiście nie polecam tego ala piecyka gazowego...
Do początku szlaku dochodzimy po paru minutach, pogoda nas bardzo rozpieszcza. Wstyd się przyznać ale nigdy wcześniej nie maszerowałem tym szlakiem.
Tak więc robimy koło wokół zamku malowniczym wąwozem rzeki Pełcznicy.

Obrazek

Zmierzamy wąską ścieżką w kierunku Zamku Stary Książ. Bardzo malownicze miejsce.

Obrazek

Obrazek

Przechodząc przez zamek wychodzi się na punkt widokowy - parę lat temu pewnie były lepsze widoki teraz częściowo zasłonięte przez drzewa...

Obrazek

Obrazek

Ze Starego Książa zaczyna się według mojej opinii najbardziej malowniczy kawałek szlaku wąską ścieżką z barierkami i paroma punktami widokowymi...

Obrazek

Obrazek

Dochodząc do zamku natrafiamy na piękne kwiaty azalii chyba.

Obrazek

Po wyjściu na dziedziniec szok - na parkingu tylko parę samochodó, ludzi może kilkadziesiąt w sumie spotkaliśmy. Myslałem że będziemy płynąć rzeką tłumu a tu takie zaskoczenie...

Obrazek

Obrazek

Z zamku już tylko króciutki spacer do auta...

Całość fot tutaj https://photos.app.goo.gl/PkyLvvmRopqghMS98
ODPOWIEDZ