12/08/2017r. Dolomity-Część I-Via ferrata delle Trinceé- La Mesola 〈2727m〉

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

12/08/2017r. Dolomity-Część I-Via ferrata delle Trinceé- La Mesola 〈2727m〉

Post autor: gaza » 27 sierpnia 2017, 22:53

Na zjeździe wiosennym w Tatrach Niżnych dostajemy do wypełnienia ankietę,w której jest m.in.pytanie
" Czy zamieszczasz relacje ze swoich wypadów". Zaznaczam,że tak choć jak piszę to tylko raz w roku :).
A więc przyszedł ten czas i trzeba się wywiązać z tego,co się zaznaczyło :)

Planów na ten rok nie miałem żadnych,do tego kondycja słaba przez ciągnący się remont w domu.
Przez przypadek wszedłem na stronę KW Bielsko B.i widzę,że jest wyjazd w Dolomity,więc postanawiam napisać czy mają jeszcze wolne miejsca.
Odpowiedź dostaje szybko-są :). Długo się nie zastanawiam,zapisuje się,wpłacam kasę i umawiam się z ludźmi na dojazd.


Startujemy w ekipie trzyosobowej,ja Kaziu i Monika 11 sierpnia o godzinie 20-tej ze Zwardonia gdzie zostawiam,auto i przesiadam się do Kazia.
Start trochę późno,ale umawiamy się że najpierw jedzie Kaziu dokąd mu zmęczenie pozwoli,a później ja.
Kaziu dojeżdża pod Klagenfurt,później kolej na mnie.
Udaje się nam szczęśliwie udaje się dojechać przed 7-mą rano.Bazą wypadową na cały tydzień zostaje http://www.famigliabalestra.it/en/camping Pada pytanie "I co robimy?,idziemy spać? czy jedziemy gdzieś na ferratę?"
Pada odpowiedź "taka piękna pogoda,szkoda marnować dnia na spanie,jedziemy,hyyy tylko gdzie?". Rozbijamy namioty
Obrazek
Pijemy kawę by się trochę pobudzić do działania,Kaziu wyciąga zestaw przewodników i wybieramy Via ferrata delle Trinceé w masywie Marmolady i paśmie Padon.
Jedziemy na Passo di Fedaia,gdzie zostawiamy samochód
Obrazek
Podejście pod początek ferraty zajmuje nam jakieś 70 min.W międzyczasie raczymy się pięknymi krajobrazami
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Masyw Sella z najwyższym szczytem Piz Boe 3152m. ciągle przykuwa wzrok :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ferata bardzo mi przypadła do gustu,ze względu na walory widokowe :)
Topo:
Obrazek
źródło-Bergsteigen.com

Sam start dość trudny,do tego skała była mokra i bardzo wyślizgana
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dalej już idzie się fajnie i dość prosto co wykorzystuję bezczelnie do focenia :oczynoela:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przyczyną powstawania chmur jest chyba Monte Pelmo ;)
Obrazek
Widok w kierunku Monte Pelmo i Civetty
Obrazek
Obrazek
Drugą część ferraty odpuściliśmy,niestety niechcący ponieważ nie mieliśmy przewodnika ze sobą(został w namiocie),a topo zacząłem ściągać po tymże incydencie ;)
Obchodzimy ferratę,kilka fotek w kierunku Marmolady
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I schodzimy do samochodu,na parkingu jeszcze idziemy na kawę,co stanie się naszym codziennym zwyczajem :D, bo włosi jak mało kto umieją robić kawę ;). Wracamy na Camping.Przywitanie z resztą ekipy,która dojechała w czasie,gdy my się szwendaliśmy po paśmie Padon, kolacja,kąpiel i do spania :spioch:, bo oczy same się zamykały.Przed snem pięknie odsłoniło się nam jeszcze M.Pelmo
Obrazek

Reszta zdjęć:https://goo.gl/photos/JL5L3TFp4t6E2JwZ7

Koniec części pierwszej-część II Civetta wkrótce :8p:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Re: 12/08/2017r. Dolomity-Część I-Via ferrata delle Trinceé- La Mesola 〈2727m〉

Post autor: HalinkaŚ » 28 sierpnia 2017, 9:28

No i pierwsze koty za płoty. Relacja :brawo: , zdjęcia :brawo: , widoki :brawo: i czekamy na dalszą część by chociaż na zdjęciach być bliżej tak wspaniałych widoków.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Re: 12/08/2017r. Dolomity-Część I-Via ferrata delle Trinceé- La Mesola 〈2727m〉

Post autor: jck » 28 sierpnia 2017, 9:38

"Drugą część ferraty odpuściliśmy,niestety niechcący ponieważ nie mieliśmy przewodnika ze sobą(został w namiocie),a topo zacząłem ściągać po tymże incydencie"

Aż tak wiele nie straciliście. Pierwsza część, moim zdaniem, jest zdecydowanie ciekawsza. Tunele jak tunele, sporo ich w Dolomitach.

Jak na początek wyjazdu to bardzo porządne otwarcie. Wnioskuję, że dalej będzie tylko lepiej :)
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Re: 12/08/2017r. Dolomity-Część I-Via ferrata delle Trinceé- La Mesola 〈2727m〉

Post autor: Han-Ka » 28 sierpnia 2017, 10:03

Oczywiście gratuluję i podziwiam :brawo: , ale przede wszystkim zazdroszczę Wam tych widoków i innych doznań. Oj, tęskno mi za Dolomitami, a jakoś okazji, by tam powrócić, jak na razie brak :( .
Po ferratach nie chodziłam, ale w tej okolicy byłam na Porta Vescovo i do dziś pamiętam widoczny stamtąd lśniący w słońcu lodowiec Marmolady.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Re: 12/08/2017r. Dolomity-Część I-Via ferrata delle Trinceé- La Mesola 〈2727m〉

Post autor: Zrzęda » 28 sierpnia 2017, 10:17

Ferraty to wprawdzie nie moja bajka, ale widoki wbijają w fotel :shock: , aż chciałoby się teleportować :)
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Re: 12/08/2017r. Dolomity-Część I-Via ferrata delle Trinceé- La Mesola 〈2727m〉

Post autor: Atria » 28 sierpnia 2017, 11:17

gaza gratulacje!! i czekamy na ciąg dalszy
mam nadzieję że mimo tej jak piszesz słabej kondycji :kukacz: dużo udało Ci się zrobić i z wyjazdu byłeś ostatecznie zadowolony
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Re: 12/08/2017r. Dolomity-Część I-Via ferrata delle Trinceé- La Mesola 〈2727m〉

Post autor: gaza » 28 sierpnia 2017, 19:56

jck pisze:
28 sierpnia 2017, 9:38
Jak na początek wyjazdu to bardzo porządne otwarcie. Wnioskuję, że dalej będzie tylko lepiej :)
Dzięki i powiedzmy,że tak :) ,później będzie lepiej :)
Zrzęda pisze:
28 sierpnia 2017, 10:17
Ferraty to wprawdzie nie moja bajka, ale widoki wbijają w fotel :shock: , aż chciałoby się teleportować :)
W Dolomitach jest masa wyciągów,z których i ja korzystałem bo w prognozie były burze po południu więc wybieraliśmy takie ferraty,by można było się szybko ewakuować w razie czego :). Każdy znajdzie coś dla siebie,tylko trzeba uważać bo bardzo uzależniają ;)
Atria pisze:
28 sierpnia 2017, 11:17
gaza gratulacje!! i czekamy na ciąg dalszy
mam nadzieję że mimo tej jak piszesz słabej kondycji :kukacz: dużo udało Ci się zrobić i z wyjazdu byłeś ostatecznie zadowolony
Dużo się udało,na 7 dni 7 była pogoda :kukacz: ,co prawda były w prognozach opady i burze,ale kurtki deszczowej nie wyciągnąłem z plecaka :8)deszcz chciał padać tam,gdzie nas nie było,a burze to w ogóle się chyba obraziły :D
Kondycja w ostatnim dniu przypomniała mi,że posiadam serce :serce:,które chciało z klatki piersiowej uciec :tup:
Han-Ka pisze:
28 sierpnia 2017, 10:03
Oczywiście gratuluję i podziwiam :brawo:
Dziękuje :)
HalinkaŚ pisze:
28 sierpnia 2017, 9:28
No i pierwsze koty za płoty. Relacja :brawo: , zdjęcia :brawo: , widoki :brawo:
Dziękuje :)
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
tomix
Turysta
Turysta
Posty: 59
Rejestracja: 06 lipca 2013, 20:42

Re: 12/08/2017r. Dolomity-Część I-Via ferrata delle Trinceé- La Mesola 〈2727m〉

Post autor: tomix » 28 sierpnia 2017, 22:47

Hi

Byłem w tym dniu po drugiej stronie Sellli na Grand Cir :)
Później poleciała Meisules, Santner, Antermoia, Rotwand, Masare, Laurenci,Finanzieri, B. Tridentina i Pice Cir

Pozdrawiam

Tomek
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... gPkQiW5nX6
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Re: 12/08/2017r. Dolomity-Część I-Via ferrata delle Trinceé- La Mesola 〈2727m〉

Post autor: Robert J » 31 sierpnia 2017, 21:52

Ty to masz szczęście do pogody! Ja przejeżdżałem dwukrotnie przez Dolomity i zawsze góry skryte były w chmurach :/

Nasycę swe oczy tymi widokami :)
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Re: 12/08/2017r. Dolomity-Część I-Via ferrata delle Trinceé- La Mesola 〈2727m〉

Post autor: gaza » 01 września 2017, 18:54

Robert J pisze:
31 sierpnia 2017, 21:52
Ty to masz szczęście do pogody!
Jak się to dzieje sam nie wiem :hmmm: ale niech się dzieje jak najdłużej :breakdance:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Re: 12/08/2017r. Dolomity-Część I-Via ferrata delle Trinceé- La Mesola 〈2727m〉

Post autor: Barbórka » 05 września 2017, 16:06

noo wreszcie mam chwilę, by poczytać o Twoich dokonaniach:) pamiętam Trincee'a z opowieści Dzwonków - wspominali, że ta najgorsze jest wejście - tylko tarcie i siła, ale co to dla Ciebie:)
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Re: 12/08/2017r. Dolomity-Część I-Via ferrata delle Trinceé- La Mesola 〈2727m〉

Post autor: Barbórka » 05 września 2017, 16:07

co do kawy - to i my raczyliśmy się nią tam codziennie;) nie sposób przejść obok niej obojętnie, nawet mi - osobie, która "normalnie" kawy nie pija:)

a jak oceniasz kamping?
ODPOWIEDZ