22.07.2017 Eliaszówka

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kefir
Turysta
Turysta
Posty: 174
Rejestracja: 13 grudnia 2012, 23:59
Kontakt:

22.07.2017 Eliaszówka

Post autor: kefir » 24 lipca 2017, 19:46

Obrazek
Mały Indiana Jones rusza na kolejne spotkanie z przygodą:)

Opuszczając obwodnicę Krakowa podziwialiśmy wschód czerwonego słońca, tym razem pogoda i czas są po naszej stronie.

Obrazek
Niebieski szlak z Kosarzysk na Eliaszówkę

Obrazek
Szybko mogliśmy podziwiać inwersję termiczną

Obrazek
Wyspy Beskidu Sądeckiego

Obrazek
Chata Magóry – Bieszczadzki klimat w Beskidach

Obrazek
Jak już wyrośniesz z glanów…

Pierwsze dwa kilometry zajmują nam ponad godzinę, słońce grzeje, widoki dopisują, ale droga trochę się dłuży. Kiedy dotarliśmy w końcu do Chaty Magóry, całe zmęczenie i niewyspanie odchodzi jak ręką odjął. Ewa bierze kawę, ja piwo, niestety na ciastko się nie załapaliśmy. Klimat w chacie jest świetny. Rodzinnie i spokojnie to mało powiedziane, ale gdybyśmy szli z nastawieniem na relaksowanie się to tutaj moglibyśmy spędzić resztę dnia. Zimne piwo, miejsce na ognisko, grill, jazda konna, plac zabaw, polana z widokiem na Beskid Sądecki, psy, koty i Słowak który zaczął walczyć wcześnie rano i jego myśli krążyły po innych orbitach.

Posileni atakujemy nasz główny cel – Eliaszówkę, najwyższy szczyt Gór Lubowelskich. Po drodze oglądamy sporo padłych padalców i panoramy z zarastających polan, widać głównie pasmo Radziejowej.

Obrazek
Pierwsza wieża na którą wszedł Norbert

Obrazek
Wielki Brat w górach

Obrazek
Po lewej Trzy Korony, po prawej Radziejowa

Obrazek
Pogaduchy przy szkle

Obrazek
Eliaszówka 1024 m n.p.m.

Na szczycie Eliaszówki spotykamy pierwszych turystów, całe trzy osoby. Widoki z wieży pewnie byłyby lepsze przy słabszym parowaniu, więc zdjęć za dużo nie wrzucam.

Dalej kierujemy się w stronę Wielkiego Rogacza przez Obidzę. Zagapiliśmy się i poszliśmy czerwonym w stronę Jaworek, zamiast niebieskim. Na szczęście wcześnie poinformowali nas o tym turyści którzy szli z przeciwka i też przegapili odbicie. Naradzamy się podziwiamy zachmurzone Tatry (akurat takie przyjemne miejsce na błądzenie się trafiło) w międzyczasie kolejny turysta schodzi i mówi, że na Wielki Rogacz i Radziejową trzeba wcześniej odbić… Patrzę na mapę, widzę, że jest zaznaczona na niej ścieżka łącząca te dwa szlaki, więc po co schodzić skoro można zrobić mały offroad. Szybko znajdujemy zarastającą drogę, trochę jeżyn, much i po 5 minutach jesteśmy na niebieskim szlaku, w okolicach Małego Rogacza.

Obrazek
Widoki z miejsca gdzie zorientowaliśmy się, że źle idziemy

Obrazek
Jest skrót

Obrazek
Widoki z Wielkiego Rogacza

Z Wielkiego Rogacza trochę zmęczeni po kolejnym podejściu w słońcu idziemy przez Międzyradziejówki na Niemcową (dobrze, że Radziejową już sobie darowaliśmy). Niemcowa nie urzekła nas widokami, więc zaraz schodziliśmy do Chaty pod Niemcową. Trochę spartańskie warunki, jedzenia nie ma bo sanepid musiałby to najpierw odebrać, woda pitna ze źródełka parę minut od schroniska, woda brudna, trochę poniżej wody pitnej. Masa kotów, sympatyczni ludzie i ładny widok na południowy wschód. Nie mój klimat jeżeli chodzi o chatę, ale warto było tutaj zaglądnąć i zobaczyć coś nowego.

Obrazek
Norbert będzie robił mamie masaż głowy

Obrazek
Chata pod Niemcową

Obrazek
Widok z polany

Jak tylko zaczęliśmy schodzić do auta, usłyszeliśmy zbliżającą się burzę i zauważyliśmy na horyzoncie ciemne chmury, więc na wszelki wypadek drogę do auta pokonaliśmy biegiem… Bieganie po górach z nosidełkiem, lub plecakiem grozi zakwasami na następny dzień:) Na szczęście zdążyliśmy, pogoda wytrzymała, widoki dopisały, nowe miejsca odwiedzone i kolejny szczyt z Korony Gór Słowacji można odfajkować.

Obrazek
Trzeba się sprężać
http://summitate.wordpress.com/ "Kto w górach cierpiał i był szczęśliwy, ten z nimi się nie rozłączy." Jalu Kurek

https://www.facebook.com/summitateztgm - profil na facebooku
ODPOWIEDZ