19.02.2017 Wielka Rycerzowa

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kefir
Turysta
Turysta
Posty: 174
Rejestracja: 13 grudnia 2012, 23:59
Kontakt:

19.02.2017 Wielka Rycerzowa

Post autor: kefir » 20 lutego 2017, 21:16

Beskid Żywiecki jest przez nas rzadko odwiedzany, tym razem mieliśmy kilka pomysłów gdzie iść by zobaczyć nowe miejsca w tym regionie. Padło na krótkie kółko z nieczynnego już schroniska Chyz u Bacy na główny punkt programu i powrót przez Bacówkę na Rycerzowej i dalej żółtym, a później niebieskim szlakiem do auta.


Trasa fajna, nie było to typowe dreptanie szeroką drogą do góry, a dzięki temu, że na początku pokonuje się sporą różnicę wysokości z grzbietu którym później idziemy co róż prześwitują okoliczne szczyty. Na szlaku trafiamy na około 10 osobową grupę na skuterach śnieżnych, widać, że mają świetną zabawę bo szaleją po lesie i drą się jak małe dzieci z pełną pieluchą, a że wszelkie zmotoryzowane jednostki poza GOPRem działają na mnie jak płachta na byka, nie schodzimy im z drogi. Jadą za nami w naszym spacerowym tempie (wszak szlak pieszy) i nie to żebym był wredny, ale schodzić na bok nie miałem zamiaru. Dwa skutery nas wyprzedzają lasem, serwując nam tym samym smród spalin i pytają grzecznie czy nie możemy się przesunąć żeby przejechali… Nie. Krótka wymiana zdań, a na nasze pytanie czy w ogóle mogą jeździć po Parku skoro na szlak nie można wprowadzać nawet psów żeby nie straszyły zwierząt, odpowiadają, że mają pozwolenie. Na prośbę by je pokazali odpowiadają, że nie jesteśmy od tego by ich kontrolować. Pewnie, że nie. Poszliśmy dalej swoim tempem, psując im chyba trochę zabawę po zawrócili i poorali wcześniejsze polany… swoją drogą ciekawy jestem czy są jakieś regulacje dotyczące poruszania się crossów, quadów i skuterów śnieżnych w Parkach Krajobrazowych. (Już wiem, że są).

Poza tym małym incydentem spotykaliśmy raczej pogodnych ludzi na szlaku i nawet jakoś tak mimo chodem z kilkoma się zamieniało po parę zdań. Bardzo sympatyczna była trzyosobowa grupa, że tak powiem doświadczonych turystów na szczycie Wielkiej Rycerzowej, którzy po zrobieniu pamiątkowych zdjęć otwierają browary i śmieją się, że teraz to co najważniejsze. Cała dzisiejsza wycieczka stała w sumie pod znakiem ZTGM… tylko, że ja robiłem za kierowcę:)
Z walorów przyrodniczych dodam jeszcze, że spore wrażenie zrobił na mnie rozmiar Hali Rycerzowej, przy ładnej pogodzie, widoki muszą być na prawdę super. Mimo sporego zachmurzenia ze zboczy Wiertałówki udało nam się dostrzec Tatry!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
http://summitate.wordpress.com/ "Kto w górach cierpiał i był szczęśliwy, ten z nimi się nie rozłączy." Jalu Kurek

https://www.facebook.com/summitateztgm - profil na facebooku
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8710
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: 19.02.2017 Wielka Rycerzowa

Post autor: PiotrekP » 21 lutego 2017, 9:40

Super rodzinna wycieczka :)
Co do skuterów śnieżnych zrobiliście dobrze, wielkie :brawo: , takich trzeba tępić na szlaku. Kiedyś w Beskidzie Małym to by nas nie rozjechali krosowcy i jeszcze mieli pretensję, że nie zeszliśmy im ze szlaku.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Re: 19.02.2017 Wielka Rycerzowa

Post autor: Marshal23 » 21 lutego 2017, 13:43

Fajna wycieczka,lubię takie. Co do skuterowców,popieram- tępić trzeba
ODPOWIEDZ