3-5.6.2016 Gorce - Z Kowańca na Turbacz

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

3-5.6.2016 Gorce - Z Kowańca na Turbacz

Post autor: Anonymous » 20 czerwca 2016, 21:12

Cześć,

długo mnie tu nie było, ale nie zapomniałem o Waszym forum:) Chciałbym się podzielić zdjęciami z naszej rodzinnej, corocznej już tradycyjnej wyprawy w Gorce. Tym razem ograniczeni czasem i potrzebami ciekawej świata dwulatki wybraliśmy się krótkim szlakiem zielonym z Kowańca na Turbacz.

Cel dzisiejszego wpisu
Zainspirowany wyprawą i gorczańską przyrodą po powrocie siadłem i przy pomocy Google Earth'a stworzyłem cyfrowe szlaki na Turbacz (.kml). Taki trochę eksperyment. Czy waszym zdaniem coś takiego mogłoby być do czegoś przydatne? W jakikolwiek sposób. Jak dla mnie to interesujące są profile wysokościowe. Ciekaw jestem opinii i pomysłów. Pliki mogę chętnym wysłać albo można je ściągnąć z mojego eksperymentalnego bloga tu: http://www.7hillz.pl/turbacz-szlaki/

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie i dzięki z góry za pomoc. A oto obiecane na wstępie zdjęcia:),
Krzysiek
Załączniki
turbacz-20165.JPG
(141.46 KiB) Pobrany 1036 razy
turbacz-201610.JPG
(149.89 KiB) Pobrany 1036 razy
turbacz-20166.JPG
(150.19 KiB) Pobrany 1036 razy
turbacz-20161.JPG
(108.9 KiB) Pobrany 1036 razy
turbacz-20167.JPG
(123.52 KiB) Pobrany 1036 razy
turbacz-20164.JPG
(145.8 KiB) Pobrany 1036 razy
turbacz-20169.JPG
(170.79 KiB) Pobrany 1036 razy
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 20 czerwca 2016, 22:07

Bardzo fajna rodzinna wycieczka :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Post autor: Dziadek;) » 20 czerwca 2016, 22:45

W myśl przysłowia czym skorupka ... Rośnie następne pokolenie jak widzę :)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 czerwca 2016, 7:51

Darek Z pisze:W myśl przysłowia czym skorupka ... Rośnie następne pokolenie jak widzę :)
Rośnie. I to szybko:)

Tylko niestety morze też lubi
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 21 czerwca 2016, 9:49

Tylko niestety morze też lubi
Dlaczego niestety? :)
To można fajnie podzielić a przy okazji nie zanudzi się dzieciaka górami. Wojtuś po wakacjach nad morzem, przeważnie sam nas namawia do wyjścia w góry :).
zdobyć świata szczyt...
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 21 czerwca 2016, 10:22

KrzysiekD pisze:Taki trochę eksperyment. Czy waszym zdaniem coś takiego mogłoby być do czegoś przydatne?
Przydatne na pewno i pomysł bardzo dobry. Też kiedyś o tym myślałem, ale wydaje mi się na dziś, że to niepotrzebna robota. Dziś z wielu miejsc (np. mapa-turystyczna.pl) możesz pobrać gotowego (lub wygenerować na dowolną trasę) GPXa i masz dokładnie taki sam efekt w GEarth.
Dla samej trasy i profilu wysokości chyba szkoda pracy, bo to już jest dostępne. Co innego, gdyby rozbudować kml o oznaczenia miejsc na trasach, szczegółowe opisy, zdjęcia, itp. Ale to już dużo więcej pracy.

Wycieczka super, rodzinne wyjścia i aktywizacja dzieciaków na świeżym powietrzu to jest to! :spoko:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 czerwca 2016, 14:02

Tidżej pisze: Dziś z wielu miejsc (np. mapa-turystyczna.pl) możesz pobrać gotowego (lub wygenerować na dowolną trasę) GPXa i masz dokładnie taki sam efekt w GEarth.
Hej, dzieki za odpowiedź. Masz racje to niepotrzebna praca skoro już ktoś ją wykonał. Nie wiedziałem że mozna zrobić taki eksport. Dzięki.

A powiedzmy taki pomysł: masz w smartfonie profil wysokościowy z zaznaczonym miejscem, w którym się znajdujesz. Plus do tego tj napisałeś dodatkowe info w postaci zaznaczonych schronisk, opisów, punktów widokowych. Do tego szacowany czas dojścia przy aktualnym tempie podchodzenia. Bardzo prawdopodobne że już coś takiego też jest
ODPOWIEDZ