19-21.09.2014 - IV Spotkanie Sudeckie - Karkonosze - relacja

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 24 września 2014, 16:55

Greg pisze: takie długie coś :
"Marsz orków" ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
eska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 390
Rejestracja: 10 marca 2011, 12:32

Post autor: eska » 24 września 2014, 18:49

włodarz pisze:Miałem do Was dołączyć w sobotę, ale nieciekawe prognozy pogody mnie wystraszyły. Po zdjęciach widzę, że jednak warto było pojechać.
oj Wojtku popraw się :no: następnym razem masz nie patrzeć na pogodę, przecież my tam jesteśmy i czekamy :D
"..błogosławieni, którzy poznali smak przygody, albowiem oni wiedzą co to wolność, i co to radość życia..."
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 24 września 2014, 19:39

Wielka szkoda, że do nas nie dołączyłeś Wojtek.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 24 września 2014, 22:01

włodarz pisze:Miałem do Was dołączyć w sobotę, ale nieciekawe prognozy pogody mnie wystraszyły.
Miałem podobne plany by zrobić niespodziankę swoim przyjazdem na Spotkanie Sudeckie, jednak padający deszcz zmusił mnie tym razem do rezygnacji z wyjazdu :(
Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 920
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 13:51
Kontakt:

Post autor: pantadziu » 25 września 2014, 11:39

W końcu znalazłem czas na umieszczenie swoich fotek

https://picasaweb.google.com/1156756074 ... directlink
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2379
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 25 września 2014, 17:18

eska pisze:oj Wojtku popraw się :no: następnym razem masz nie patrzeć na pogodę, przecież my tam jesteśmy i czekamy :D
PiotrekP pisze:Wielka szkoda, że do nas nie dołączyłeś Wojtek.
No cóż, niedawno Karkonosze zaserwowały mi burzę z piorunami i ulewę, w trakcie której mój aparat zakończył żywot. Na razie obiecałem sobie jeździć tam tylko przy idealnej pogodzie.
Awatar użytkownika
mirrors
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 230
Rejestracja: 31 października 2009, 18:07

Post autor: mirrors » 25 września 2014, 18:42

PiotrekP pisze:W niedzielę mieliśmy w planach przejść szlak pod Reglami Śnieżnych Kotłów. Moim zdaniem jest to jedna z najpiękniejszych dróg w Sudetach z widokami na liczące ponad 100 m urwiska. I jak to często bywa z pogodą "zaskoczyła" nas i nie pozwoliła nam na wędrowanie tym pięknym szlakiem.
Znając mniej więcej prognozy na niedzielę, postanowiłem z Marzeną przejść w sobotę, reglami Śnieżnych Kotłów. Trasa tylko wydłużyła się o 2,5 km, ale warto było pójść ;) Tym bardziej, że jeszcze nie szedłem nową trasą, która ponoć jest otwarta od zeszłego roku :) Trochę odbija od Małego Kotła, trawersuje zbocza Gawry. Ale takie oddalenie szlaku, powoduje, że są lepsze widoki na stawki i na urwiska Śnieżnych Kotłów :)
Awatar użytkownika
Alina
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 392
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 23:34

Post autor: Alina » 25 września 2014, 19:55

Greg pisze: że miałem wadliwie wyrobione zdanie o Karkonoszach
mam nadzieję,że ja również kiedyś je zmienię ,póki co oglądałam fotki i mnie na kolana nie rzucają .Może po prostu trzeba tam być,aby poczuć.

Zazdroszczę jednak doborowego towarzystwa na szlaku :)
Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów.
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 27 września 2014, 16:42

włodarz pisze:
eska pisze:oj Wojtku popraw się :no: następnym razem masz nie patrzeć na pogodę, przecież my tam jesteśmy i czekamy :D
PiotrekP pisze:Wielka szkoda, że do nas nie dołączyłeś Wojtek.
No cóż, niedawno Karkonosze zaserwowały mi burzę z piorunami i ulewę, w trakcie której mój aparat zakończył żywot. Na razie obiecałem sobie jeździć tam tylko przy idealnej pogodzie.
Pilnie zastępował cię Twój imiennik i mam wrażenie że wiedział więcej o
Karkonoszach :kukacz:

Obrazek
mirrors pisze:Ale takie oddalenie szlaku, powoduje, że są lepsze widoki na stawki i na urwiska Śnieżnych Kotłów
:zly:
Alina pisze:
Greg pisze: że miałem wadliwie wyrobione zdanie o Karkonoszach
mam nadzieję,że ja również kiedyś je zmienię ,póki co oglądałam fotki i mnie na kolana nie rzucają .Może po prostu trzeba tam być,aby poczuć.

Zazdroszczę jednak doborowego towarzystwa na szlaku :)
To chyba zależy "kto na jakich górach się wychował" mi serce bije dla żywieckiego :)
W Karkonoszach tych wyższych byłem pierwszy raz i są to na pewno inne góry niż sobie wyobrażałem. Przebieg szczytów bardzo łagodny, dużo głazów, skały no i kotły których jeszcze nie miałem okazji całych oglądać, a przydałaby się... i to przy dobrej pogodzie. Poza tym liznęliśmy tylko skrawek tych gór.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

link
https://picasaweb.google.com/1174580809 ... 8526900834
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Alina
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 392
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 23:34

Post autor: Alina » 27 września 2014, 20:07

heathcliff pisze: dużo głazów, skały no i kotły
właśnie są zupełne inne niż Beskidy ,które znam ,gdzie najczęściej dominuje zielone a kamieni i skał zdecydowanie mniej .
Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów.
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 28 września 2014, 0:09

Alina pisze:właśnie są zupełne inne niż Beskidy
To prawda. I właśnie dlatego narodził się cykl imprez "Spotkania sudeckie" aby te góry przybliżyć szerszej publiczności. Sudety są inne niż Beskidy. Może czasem wydają się nudne i zatłoczone , ale są takie miejsca , które trzeba zobaczyć koniecznie choć raz w życiu. To co mieliśmy przyjemność obejść w zeszłym tygodniu to tylko niewielki procent całości. Tak po mojemu to są jeszcze ciekawsze miejsca.
Alina pisze:a kamieni i skał zdecydowanie mniej
Tu się nie zgodzę. Kamieni i skałek w Sudetach jest zdecydowanie więcej niż w Beskidach. Ich kształty przybierają niespotykaną nigdzie indziej formę. Np. " kobieta-słoń" :lol:
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
Alina
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 392
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 23:34

Post autor: Alina » 28 września 2014, 8:14

mariuszg pisze:Tu się nie zgodzę. Kamieni i skałek w Sudetach jest zdecydowanie więcej niż w Beskidach.
chodziło mi o to ,że w Beskidach zdecydowanie mniej kamieni i skał :)
Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów.
Awatar użytkownika
mirrors
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 230
Rejestracja: 31 października 2009, 18:07

Post autor: mirrors » 28 września 2014, 19:15

heathcliff pisze:W Karkonoszach tych wyższych byłem pierwszy raz i są to na pewno inne góry niż sobie wyobrażałem. Przebieg szczytów bardzo łagodny, dużo głazów, skały no i kotły których jeszcze nie miałem okazji całych oglądać, a przydałaby się... i to przy dobrej pogodzie. Poza tym liznęliśmy tylko skrawek tych gór.
Marek, na wszystko przyjdzie czas :) A jest gdzie chodzić w Karkonoszach ;) Ja też mam dużo miejsc do zobaczenia :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 28 września 2014, 19:55

Ja po Sudetach chodzę od kilkudziesięciu lat i wszystkiego nie zobaczyłem, wszystko jeszcze przed nami.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 920
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 13:51
Kontakt:

Post autor: pantadziu » 28 września 2014, 20:59

heathcliff pisze: Pilnie zastępował cię Twój imiennik i mam wrażenie że wiedział więcej o
Karkonoszach :kukacz:

Obrazek
A zwłaszcza o DINOZAURACH :hura:
ODPOWIEDZ