12 i 13.04.2014 - Drogą Św. Jakuba... na Tarnicę.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

12 i 13.04.2014 - Drogą Św. Jakuba... na Tarnicę.

Post autor: Dżola Ry » 16 kwietnia 2014, 20:32

Drogą Św. Jakuba... na Tarnicę. - trochę oszukałam w tym tytule, bo na Tarnicę Camino nie prowadzi, ale fajnie brzmi, co nie? :kukacz: :D

A dokładnie było tak:

O tej hiszpańskiej (lub portugalskiej) Drodze Św. Jakuba myślę od dawna, ale jeszcze muszę "chwilę" poczekać na realizację tego marzenia.

Niedawno wpadłam jednak na pomysł, do którego gwałtownie się zapaliłam!
Polskie Camino! Przecież w mojej okolicy jest już kilka dróg poprowadzonych.

Obrazek

Bardzo mnie korciło, żeby przymierzyć się do takiej wędrówki. Miałam już pójść tydzień temu, ale lało cały dzień.
Udało się w tę sobotę. Kiedy podzieliłam się swoimi planami, dołączyli do mnie Agatka i Rafał.
Bardzo byliśmy ciekawi, jak ta droga została wytyczona? Czy dużo będzie cywilizacji po drodze? Czy droga będzie ciekawa? Ładna?

Wyszliśmy z Sandomierza dopiero ok. 11.00, bo były jeszcze inne sprawy do załatwienia.

Obrazek

Droga baaardzo nam się podobała! Szliśmy wąwozami...

Obrazek

...polnymi drogami...

Obrazek

...wśród kwitnących sadów...

Obrazek

Obrazek

Całe szczęście droga była doskonale oznaczona:

Obrazek

...i w takich miejscach nie musieliśmy przeżywać rozterek :)

Obrazek

Jedyne, co nam przeszkadzało, to wciąż wszędzie rozpylane środki chemiczne w sadach :/

Obrazek

Przeszliśmy ok. 20 km z Sandomierza do Nasławic.
Agatka i Rafał, którzy przeszli hiszpańskie Camino del Norte stwierdzili, że charakter drogi jest bardzo podobny!
I tak nam się ta Droga spodobała, że postanowiliśmy przejść sukcesywnie wszystkie odcinki wytyczone w okolicy!
Tym bardziej, że to fajna alternatywa dla mnie, gdy w góry nie ma z kim pojechać - taką drogą bardzo chętnie (i bez strachu przed niedźwiedziami, jak w BN) pójdę sama!

Tu reszta zdjęć z tego naszego przejścia: https://picasaweb.google.com/1151326283 ... ce12042014#


:gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora: :gora:

A w niedzielę trafiła mi się super okazja jednodniowego wyjazdu w Bieszczady! :jupi:
Wraz z towarzystwem zdobyliśmy Tarnicę z Wołosatego, a zeszliśmy przez Szeroki Wierch do Ustrzyk Górnych.
Kilka zdjęć z tej wycieczki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fascynowała nas rudość jagodowych krzaczków, która wydawała nam się nienaturalna o tej porze i padło nawet podejrzenie, że ten kolor wynika z ich przemarznięcia :hmmm:

Obrazek

I udaje mi się nawet zobaczyć (ledwie) żywą śnieżycę

Obrazek



Pozostałe zdjęcia z Bieszczadów: https://picasaweb.google.com/1151326283 ... ca13042014#
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2014, 22:45 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Re: 12 i 13.04.2014 - Drogą Św. Jakuba... na Tarnicę.

Post autor: Tomek.P » 16 kwietnia 2014, 20:46

Dżola Ry pisze:Drogą Św. Jakuba... na Tarnicę. - trochę oszukałam w tym tytule, bo na Tarnicę Camino nie prowadzi, ale fajnie brzmi, co nie? :kukacz: :D
Na początku myślałem, że szliście z Sandomierza na Tarnicę :D

Bieszczady wyglądają jakby to była już jesień!

Zdjęcie na rozdrożu: dla mnie mistrzostwo! Jakby zrobione w photoshopie :D

Pierwszy raz słyszę o polskim Camino. Wujek google pomógł i znalazłem takie coś: http://www.camino.net.pl/camino-polska/ Ciekawa sprawa, fajna mapka.

Też mam ciągle w głowie Camino de Santiago. Mam nadzieję, że za 2-3 lata uda się to zrealizować, bo na razie ciężko to będzie włożyć między aktualne plany :)
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2379
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 16 kwietnia 2014, 20:53

Dżola Ry pisze:wciąż wszędzie rozpylane środki chemiczne w sadach :/
Żeby jabłuszko w markecie było jak z obrazka.
Dżola Ry pisze:zdobyliśmy Tarnicę z Wołosatego
Też tak szedłem i też tak widziałem Tarnicę jak na pierwszym zdjęciu. A potem..... Szkoda gadać. Założyła czapkę z chmur i nie zdjęła dopóki nie zszedłem. Jędza jedna. ;)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 16 kwietnia 2014, 21:03

Tomek.P pisze:Dżola Ry powiedział/-a:
Drogą Św. Jakuba... na Tarnicę. - trochę oszukałam w tym tytule, bo na Tarnicę Camino nie prowadzi, ale fajnie brzmi, co nie? :kukacz: :D


Na początku myślałem, że szliście z Sandomierza na Tarnicę :D
To samo pomyślałam czytając początkowo ;) bez zrozumienia :lol:
Bardzo ciekawa trasa, tym bardziej, że niektóre miejsca z Waszej wędrówki kojarzę z wizyty u Ciebie Jolu i nawet pamiętam obok zamku znak Drogi Św. Jakuba.
A Bieszczady na deser to już sama śmietanka, te kolory, ech rozmarzyłam się i byle do zjazdu :brawo: :zoboc:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 16 kwietnia 2014, 21:05

Tomek.P pisze: Wujek google pomógł i znalazłem takie coś: http://www.camino.net.pl/camino-polska/ Ciekawa sprawa, fajna mapka.
Ooo! A moja wyszukiwarka tego nie wykryła! :zly: Dzięki Tomek, dobra mapka :spoko:
Tomek.P pisze:Mam nadzieję, że za 2-3 lata uda się to zrealizować, bo na razie ciężko to będzie włożyć między aktualne plany :)
Otóż to! Ten sam ból :)

włodarz pisze:Też tak szedłem i też tak widziałem Tarnicę jak na pierwszym zdjęciu. A potem..... Szkoda gadać. Założyła czapkę z chmur i nie zdjęła dopóki nie zszedłem. Jędza jedna.
Nas też straszyła...

Obrazek

... ale się zlitowała :)
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 16 kwietnia 2014, 23:50

Basia byłaby zachwycona. Jak widziała przy ostatniej wizycie w sandomierzu muszelkę obok katedry to dostrzegłem ten błysk w oku
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
kefir
Turysta
Turysta
Posty: 174
Rejestracja: 13 grudnia 2012, 23:59
Kontakt:

Post autor: kefir » 17 kwietnia 2014, 8:00

Zdjęcia Bieszczadów i rozstaju dróg kapitalne. Jeden z moich najbardzie ZTGMowych szczytów :D

To ostatnie zdjęcie Tarnicy z chmurą przypomina trochę brytyjską pogodą i Ben Nevisa;)
http://summitate.wordpress.com/ "Kto w górach cierpiał i był szczęśliwy, ten z nimi się nie rozłączy." Jalu Kurek

https://www.facebook.com/summitateztgm - profil na facebooku
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 17 kwietnia 2014, 8:56

Bardzo fajna wycieczka. Drogi św. Jakuba spotkałem również na dolnym śląsku. Może trzeba się nimi zainteresować i pospacerować. Fotka z rozstaju dróg :spoko: . Tarnica jeszcze w kolorach jesieni.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 17 kwietnia 2014, 10:59

jestem zachwycona. byłam kiedyś na prezentacji osoby, która na Camino wyruszyła z Warszawy ze swojego domu - byłam pod wrażeniem, że już tyle muszelek jest w różnych częściach Polski
:)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 17 kwietnia 2014, 19:14

włodarz pisze:Też tak szedłem i też tak widziałem Tarnicę jak na pierwszym zdjęciu.
To Ty byłeś w Bieszczadach? :oczynoela: ;)
Kiedy?
HalinkaŚ pisze: niektóre miejsca z Waszej wędrówki kojarzę z wizyty u Ciebie Jolu
Właściwie cały Sandomierz :D
Kovik pisze:Basia byłaby zachwycona
Prorok? :oczynoela:
Barbórka pisze:jestem zachwycona.
:lol:
kefir pisze:Jeden z moich najbardzie ZTGMowych szczytów :D
Czyli?
Tomek.P pisze:Zdjęcie na rozdrożu: dla mnie mistrzostwo!
kefir pisze:Zdjęcia Bieszczadów i rozstaju dróg kapitalne
PiotrekP pisze:Fotka z rozstaju dróg :spoko: .
Dzięki! :)
A jak myślicie, w którą drogę poszliśmy? Lewą czy prawą? :D
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2379
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 17 kwietnia 2014, 19:56

Dżola Ry pisze:To Ty byłeś w Bieszczadach?
Kiedy?
W 2012. I nawet w Beskidzie Niskim byłem. :)
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 17 kwietnia 2014, 20:15

A jak myślicie, w którą drogę poszliśmy? Lewą czy prawą? :D
myślę że zawróciliście
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 17 kwietnia 2014, 20:31

Pięknie, bardzo ciekawe te drogi Św Jakuba jakoś wcześniej zupełnie nie zwracałam na to uwagi. A zdjęcia z Bieszczad cudne, byłam tam tylko raz i już cieszę się na myśl ,że będzie tam zjazd.
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 17 kwietnia 2014, 22:21

Zachwyciiły mnie znowu te twoje bieszczady Jolu. Kolorystyka i te chmurzyska skomponowały się kapitalnie. Trafiłaś na jakiś magiczy bieszczadzki czas. Niesamowity urok i dobre oko fotografki, brawo :brawo:
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 922
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 13:51
Kontakt:

Post autor: pantadziu » 18 kwietnia 2014, 20:37

Jechałem kiedyś szlakiem św. Jakuba od Dobrzenia Wielkiego do Gerlitz rowerkiem, tez mam chrapkę na całość, ale kiedy???
ODPOWIEDZ