Narty, Snowboard, Sanki

W tym kąciku będzie można podzielić się z innymi użytkowniczkami o różnych formach uprawiania sport (bieganie, kajakarstwo czy jazda na rowerze ). Serdecznie zapraszamy do zakładanie tematów i dzielenie się swoimi osiągnięciami.

Moderatorzy: Dziadek;), Moderatorzy

Nic-ram
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 415
Rejestracja: 30 marca 2012, 11:39

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Nic-ram » 21 stycznia 2019, 11:50

Udał się narciarsko. Ale ...
Ale ...
Na dojeździe już przed rondem w Buczkowicach tworzy się korek (ale bez stania,powoli ciągle do przodu), który trwa do wysokości kolejki na Duże Skrzyczne.
Parking w Czyrnej bezpośrednio przy gondoli był już pełny o 7.30 (info od Pana z obsługi) wyciągi uruchamiają o 8.30.
My byliśmy parę minut po 8-mej.
Prywatny parking po przeciwnej o 50% droższy niż najdroższe mi znane w Zakopanem czy jego okolicach (np.Palenica Białczańska, Kuźnice rondo).
Ludzi tyle co w sobotę w Szczyrku, są kamery można samemu ocenić w każdej chwili (Czyrna Gondola, Solisko). Kolejka na żółtą kanapę Solisko-Hala Skrzyczeńska - tam staliśmy najdłużej, ale tylko raz ok. 20 minut. Korzystaliśmy przeważnie z gondoli lub niebieskiej kanapy na Wierch Pośredni.
Trasy dla mnie przygotowane idealnie - 17 wjazdów - 31 przejechanych kilometrów. W kolejce słyszałem, że ktoś trafiał na oblodzone fragmenty - musiał się bardzo starać, że znalazł. Ja nie trafiłem, ale ich nie szukałem.
Pogoda cudna, widoki ze Zbójnickiej Kopy bajkowe. Temp -11 C rano, później -5 C.
Odwrót rozpoczęty po 15-tej - w kolumnie kilkunastu pojazdów znowu do wysokości kolejki na Duże Skrzyczne, potem pełny luz.

Inny Parking bezpłatny - trzeba podjechać do Czyrnej (wcześniej skręcić w lewo), i dojechać na parking tam, gdzie kiedyś zaczynały się dwa podwójne orczyki na Halę Skrzyczeńską.
Na Dużym Skrzycznym trasy czarna i czerwona oblodzone i nieprzygotowane (info od narciarza, który tam był, ale "uciekł").
Nic-ram
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 415
Rejestracja: 30 marca 2012, 11:39

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Nic-ram » 21 stycznia 2019, 12:05

Obrazek
Nic-ram
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 415
Rejestracja: 30 marca 2012, 11:39

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Nic-ram » 21 stycznia 2019, 12:06

Obrazek
Nic-ram
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 415
Rejestracja: 30 marca 2012, 11:39

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Nic-ram » 21 stycznia 2019, 12:07

Obrazek
Nic-ram
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 415
Rejestracja: 30 marca 2012, 11:39

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Nic-ram » 21 stycznia 2019, 12:11

Niestety popisów Łukasza w czasie naszych zjazdów nie sfilmowałem, był ... dużo szybszy niż kamerzysta, a w tłumaczenie, że ten punkcik w oddali to on, nikt by nie uwierzył, przecież "prawie po płaskim" jeździliśmy.
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Dziadek;) » 21 stycznia 2019, 12:15

Pogoda Żyleta !!! :D
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Dziadek;) » 21 stycznia 2019, 19:33

Grochu pisze:
20 stycznia 2019, 18:24
Aha. Czyli w koronki trza się ubrać ;)
Koronkowa bielizna na snowboard :) ma dwa zadania chroni cztery litery przed stłuczeniem oraz zimnem :)

Obrazek
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Grochu » 21 stycznia 2019, 20:51

Dupa w kratkę?
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Nic-ram
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 415
Rejestracja: 30 marca 2012, 11:39

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Nic-ram » 22 stycznia 2019, 7:30

Koronkowa bielizna nawet w kratkę nie przebije Twoich jeansowych spodek z I Oldskula Groszku. To był dopiero czad.
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Dziadek;) » 22 stycznia 2019, 8:35

Grochu pisze:
21 stycznia 2019, 20:51
Dupa w kratkę?
Tiaaa... to są spodenki z kontrolowaną strefą zgniotu ;) w spodenki wszyte są " gąbki" które mają za zadanie łagodzić skutki klapnięcia na cztery litery co szczególnie często zdarza się podczas nauki jazdy na desce :) Ania D zna ten ból :) i wie jaka jest różnica ze spodenkami i bez nich :)
Później kiedy już naumiemy się jeździć na desce spodenki nadal są przydatne np izolują pupę od zimnego siedziska wyciągu lub pozwalają usiąść na śniegu np w celu zapięcia wiązań deski a i przy szybkiej jeździe kiedy zdarzy nam się długi lot na pupie nadal spełniają swoją podstawową rolę :) Czyli są idealnym dupochronem :)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Nic-ram
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 415
Rejestracja: 30 marca 2012, 11:39

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Nic-ram » 22 stycznia 2019, 8:59

Tiaaa... a ja myślałem, że tam jest jakiś żel ujędrniający pupcię czy cóś, a tu wystarczy ją zdrowo wytłuc(ukształtować) o stok i ma się takie piękne kształty - jak widać na załączonych wyżej filmikach.
Łukasz
Turysta
Turysta
Posty: 31
Rejestracja: 20 października 2017, 15:56

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Łukasz » 22 stycznia 2019, 9:41

Udane szusowanie i dobre towarzystwo pozdrowienia dla wszystkich
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Pudelek » 22 stycznia 2019, 17:35

PiotrekP pisze:
18 stycznia 2019, 19:09
Niech żyje "boazeria", precz z "parapetem" :)
Ja jednak wolę narty i to zdecydowanie.
mam to samo. Jednak inne są możliwości panowania nad jazdą jak się ma dwie nogi wolne niż jedną. No i dla mnie zawsze ten snowboard wygląda nieco śmiesznie z tym osuwaniem się w dół stoku i wiecznym siedzeniem na tyłku na śniegu :P
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Dziadek;) » 22 stycznia 2019, 21:04

Nie będę twierdził że Snowboard jest najwspanialszą formą spędzania czasy na stoku :) Ale ... pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą :)
Co do panowania nad dwiema wolnymi nogami...no właśnie akurat tutaj deska ma zdecydowaną przewagę :) na stoku można zrobić sobie krzywdę na wiele sposobów ale akurat narty powodują największą ilość urazów związaną z nogami
kilka linków na poparcie moich słów
http://www.zdrowemiasto.pl/i/7/ortopedi ... EdzfFVKixU

https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/Ort ... mi-chronic
URAZ STAWU KOLANOWEGO: Urazy kolan należą do najczęściej występujących kontuzji u narciarzy. Kolano narażone jest na duże siły skrętne, co potęguje dodatkowo unieruchomienie stopy w bucie. Kontuzje obejmują przeważnie uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego, więzadła pobocznego przyśrodkowego i łąkotki przyśrodkowej. Uszkodzeniu mogą ulec wszystkie trzy struktury lub jedna z nich. Urazy mogą dotyczyć także: łąkotki bocznej, więzadła krzyżowego tylnego, więzadła pobocznego strzałkowego, ścięgna mięśni zginających kolano, mięśnia czworogłowego.

Urazy i kontuzje snowboardzistów
Snowboardziści częściej ulegają urazom rąk i nadgarstków. Przyczepienie obu nóg do jednej deski skutecznie eliminuje urazy kolan, tak powszechne wśród narciarzy. Uważa się również, że amatorzy deski snowboardowej częściej się wywracają i są bardziej narażeni na kontuzje, ale ich urazy są mniej poważne.

Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/Ort ... mi-chronic

Urazy Kości ogonowej minimalizujemy używajac spodenek których zdjęcie zamieściłem wyżej
Kask to podstawa na desce z przerażeniem patrzę na młodzież na stoku która jeździ bez kasków
Co się zaś tyczy nadgarstków .. tu także można pomóc naturze :) poniżej zdjęcie moich starych rękawic z tzw protektorem czyli dwoma wzmocnieniami nadgarstka które są w rękawicach jak widać na zdjęciu jedno jest pęknięte... pękło zamiast nadgarstka :) :) :)

Obrazek

Powiem więcej snowboard to idealny sport dla byłych narciarzy którzy ulegli poważnej kontuzji kolana, kontuzja ta niejednokrotnie uniemożliwia im czerpanie radości z bycia na stoku, właśnie ze względu na brak znaczących przeciążeń kolan podczas jazdy i nieomalże zerowe ryzyko powtórzenia się tego typu kontuzji deska to jakaś alternatywa...no chyba że sanki lub jabłuszko :) no ale i te dwa rozwiązania nie są do końca takie bezpieczne
PATRZ LINK
https://www.wprost.pl/kraj/10179464/zje ... ranne.html

Co się zaś tyczy zjeżdżania na tzw liścia u narciarzy odpowiednikiem jest zjazd pługiem :) też pełno tego na stoku :)
No cóż każdy orze jak może :)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Re: Narty, Snowboard, Sanki

Post autor: Grochu » 23 stycznia 2019, 5:32

Nic-ram pisze:
22 stycznia 2019, 7:30
Koronkowa bielizna nawet w kratkę nie przebije Twoich jeansowych spodek z I Oldskula Groszku. To był dopiero czad.
:spoko:
Darek Z pisze:
22 stycznia 2019, 8:35
Czyli są idealnym dupochronem
Czyli w pracy też się przydadzą. Jak mi szef chce nakopać do tyłka :lol:
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
ODPOWIEDZ