wiaty w Beskidzie Niskim

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: Grochu, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

wiaty w Beskidzie Niskim

Post autor: buba » 22 lipca 2013, 11:11

Mam pytanko o wiaty w Beskidzie Niskim. Nie bylam tam juz 5 lat wiec moje wspomnienia moga byc juz troche nieaktualne. Moze powstaly nowe wiatki albo stare sie zawalily?
Moze komus wpadla w oko jakas fajna noclegownia i moglby polecic?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 22 lipca 2013, 15:22

Jak byliśmy w maju, to rzucały się w oczy nowe solidne wiaty na każdym większym skrzyżowaniu szlaków. Nie wiem, czy budowali je w całych górach, czy tylko w jednym powiecie. Ale gdzie my byli, to już nie pamiętam. Te zielone góry wszystkie podobne. :twisted: Zapytaj innych z odlskula.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 22 lipca 2013, 16:50

Jędral pisze:Zapytaj innych z odlskula.
czyli np. kogo? kto moze miec dobra pamiec? :)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 22 lipca 2013, 18:09

Zmusiłaś mnie do wyjęcia mapy. Byliśmy w rejonie Krempnej. Spaliśmy w Hucie Polańskiej. Wiaty były na styku granicznego z niebieskim, na przełęczy Beskid, i jeszcze w 2 miejscach ale wcieło mi nową mapę ;) Dosłownie co 10km.
Zapytaj Grocha
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 22 lipca 2013, 18:13

Na pewno jest przy ścieżce przyrodniczej na "Żydowskim" przed Krępną - przy szlaku na Wysoką. I po zejściu z Wysokiej jak szlak dochodzi do asfaltu też jest. I jeszcze gdzieś, ale nie zakodowałem :(
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 03 sierpnia 2013, 9:24

Wróciłem właśnie z Beskidu Niskiego. Na głównym czerwonym szlaku spotkałem kilka nowiutkich wiat z tym, że nie są zbyt szczelne. Duże, żeby nie powiedzieć ogromne wejścia i szczeliny między belkami. Stoją też starsze wiaty i mają się całkiem dobrze. Tylko zwróć uwagę, że to częściowo teren Magurskiego Parku Narodowego i oficjalnie nie można tam nocować o czym informują liczne tablice. Aczkolwiek ja nie spotkałem tam nikogo z "kontroli"
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 03 sierpnia 2013, 12:44

my szliśmy w sobotę,również część trasy była nielegalna ;) ale sami robotnicy leśni nas zapewnili,że możemy śmiało iść bo służby tez mają wolne.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
ODPOWIEDZ