Picasa Web Albums

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 26 września 2013, 0:18

Grochu pisze:mówiono mi, że tylko czasem jakieś komentarze się tracą ( co akurat mam w nosie ), ale albumy nie.
I to kiedyś była prawda, bo przeszedłem taki proces. Skasowały się wtedy komentarze pod moimi zdjęciami i moje komentarze w albumach innych osób. Czy tak jest dalej nie wiem, bo google rozwija się dynamicznie i nie panuje nad własnymi skryptami, więc nie wiem co Cię czeka :P
Na pocieszenie Ci powiem, że w moim przypadku blokadę spowodowało coś innego, to że nie podałem nazwiska w danych (w sensie, że nie wpisałem nic).
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 września 2013, 5:05

Grochu pisze:Przymierzam się do powrotu z G+ do picasa, ale "na wszelki wypadek" chcę najpierw skopiować wszystkie albumy. Tylko kurde nie mam na to czasu póki co. Może długie jesienne wieczory pomogą
No ja też tak chcę zrobić.
Tomek.P pisze:Jakie są wady G+, a jakie zalety?
Dla mnie wadą, jest to, że wszelkie rzeczy jeśli chcę w albumie zmienić, to muszę to zmieniać na zwykłe picassa, bo przynajmniej ja ustawień nie mogę w plusie znaleźć.

Druga dziwna sprawa, ale mam z przeglądarką, że nie mogę wejść na moją galerie. Wyskakuję mi w nazwie jakiś baner i w FF nie pokazuje się zawartość str.
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 26 września 2013, 22:10

Znalazłem coś takiego

Kod: Zaznacz cały

Na szczęście istnieje sposób na powrót do albumów Picasy. Aby to zrobić, wystarczy odwiedzić stronę https://picasaweb.google.com/lh/myphotos?noredirect=1. Na dysku zostanie wtedy utworzony plik cookie, a przeglądarka będzie pamiętać, że nadal chcemy korzystać ze starej wersji usługi.
źródło...
http://www.swiatobrazu.pl/korzystales-z ... 29025.html
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 26 września 2013, 22:27

Nie tyle jest to "powrót do albumów Picasy" co do wyświetlania ich po staremu co z nowego stylu trzeba było zrobić dodatkowym klikiem i nie zawsze działało.
Wg tej recepty działa :spoko:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 08 października 2013, 17:21

Picassa znowu się wycfaniła - teraz jak klikasz w link do swoich osób obserwowanych które nie mają +, to wyskakuje błąd. Widać są bardzo zdesperowani, aby ludzie przechodzili na gówno plus :zly:
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 08 października 2013, 17:25

Jest lepiej... ja nie mogę wejść na swoją picasę.
:zly:
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 08 października 2013, 17:27

A może dlatego, że byłem niezalogowany. :zly:
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 08 października 2013, 17:36

Pudelek pisze:teraz jak klikasz w link do swoich osób obserwowanych które nie mają +, to wyskakuje błąd
zbig9 pisze:Jest lepiej... ja nie mogę wejść na swoją picasę.
Dzisiaj też tak miałam, ale w pewnym momencie pokazało mi się "pokaż albumy w picasaweb" albo jakoś tak. Z wielkim niepokojem kliknęłam i wszystko wróciło do normy, czyli bez "+"

zbig9 pisze:A może dlatego, że byłem niezalogowany. :zly:
Tak, po zalogowaniu cały czas widziałam swój album normalnie (tylko ten, który był związany z tym loginem) , ale to by znaczyło, że tylko ja będę widziała swój album, a to żaden interes.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 08 października 2013, 17:47

Dżola Ry pisze:Dzisiaj też tak miałam, ale w pewnym momencie pokazało mi się "pokaż albumy w picasaweb" albo jakoś tak. Z wielkim niepokojem kliknęłam i wszystko wróciło do normy, czyli bez "+"
prawdopodobnie do czasu. Bo np. o 15 wyskakuje mi błąd (np. mam w jednej galerii linki do swoich starych kont - i się nie włączają, podobnie jak ktoś mi skomentował zdjęcie, kto nie ma +, klikam na niego i błąd), potem o 16 w miarę działa (w miarę, bo nie wszystko), a o 17 znowu błąd... widać, że coś kombinują - lepiej na pewno nie będzie...
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 08 października 2013, 17:53

Po wylogowaniu znowu wyskakuje error. Ale na pozostałe dwie galerie mogę wejść bez logowania. Co tu się q.. dzieje? :zly:
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 08 października 2013, 17:58

Do tego działają linki do poszczególnych galerii... z jednej wyprawy... a do zdjęć użytkownika zbig9 już nie.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 08 października 2013, 17:59

ja na Twoją galerię z zewnątrz umiem wejść - problem widać się pojawia głównie w "chodzeniu" wewnętrzym między galeriami
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 08 października 2013, 18:01

Czyli kwestia czasu, a Picasa zniknie :(
1 listopada znika np. iGoogle - też mi szkoda, bo się przyzwyczaiłam. Ale w ramach "polepszania jakości usług" uparli się, żeby spieprzyć to co fajne.
Tylko patrzeć, jak pojawi się info, że tego i tego dnia wyłączają Picasaweb i "jeśli chcesz zachować swoje galerie przejdź na Google+ albo odejdź w pokoju" :zly:
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 08 października 2013, 18:05

Pudelek pisze:ja na Twoją galerię z zewnątrz umiem wejść - problem widać się pojawia głównie w "chodzeniu" wewnętrzym między galeriami
Teraz już wchodzę. Ciekawe, że wcześniej nawet obejrzałem jedną ze swoich wypraw w google+. Oswajają mnie?
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 16 października 2013, 21:06

Robert J pisze: W zakładce "Narzędzia" wybieramy "Opcje". Następnie przechodzimy do zakładki "Albumy usługi Web Albums" i zaznaczmy pole :Jakość JPEG: -- "Zachowaj oryginalną jakość zdjęć(zajmuje więcej miejsca)

Po tym zabiegu zdjęcie wygląda tak jak powinno, ale zajmuje 311 KB zamiast 49 KB.

Obrazek

Sprawdźcie, może to i u was pomoże ?
Robert, zrobiłam dokładnie tak, jak napisałeś, ale nie działa! :zly: :cry:

Poniżej zdjęcie, które widzę w albumie picasa i oryginał: Masakra!! :zly:

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł, jak sobie z tym poradzić?? :/ Pomóżcie... :roll: Nie chcę "+"
Załączniki
2.jpg
(146.82 KiB) Pobrany 1167 razy
1.jpg
(117.78 KiB) Pobrany 1167 razy
Ostatnio zmieniony 16 października 2013, 22:44 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ