Lustrzanka

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

ihas

Post autor: ihas » 19 czerwca 2012, 10:07

właśnie odnośnie tego szkiełka, w sklepie dowiedziałem się, że niezbyt nada się do robienia zdjęć z bliższej odległości np. w domu ?

brzydko to napisałem, ma wąski kąt widzenia z bliższych odległości :oops:
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 19 czerwca 2012, 10:47

ihas pisze:niezbyt nada się do robienia zdjęć z bliższej odległości np. w domu
Bez względu na to, o który obiektyw pytasz (oba mają 18mm na początku skali) to ocena zbyt ogólna i subiektywna.
Moim zdaniem się nada.
Opinii co do obiektywów będzie tyle ilu uczestników dyskusji.
Każdy obiektyw użyty do jakiegoś szczególnego przypadku nie będzie się nadawał. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie zestawu obiektywów: innego do krajobrazu, innego do portretu, do makro, lufki na zwierzątka itp... Najpierw trzeba to wszystko kupić(!), a potem nosić(!) i przekładać.
Dlatego zanim kupisz obiektywy do specjalnych zastosowań, jeszcze raz polecam na początek uniwersalny spacerzoom 18-200 (lub chociaż 18-135). Ja sobie chwalę.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
ihas

Post autor: ihas » 19 czerwca 2012, 11:08

jak najbardziej biorę wszystkie wskazówki pod uwagę, nie upieram się : )
zdaję sobie sprawę z tego, że do lustra co obiektyw to inne zastosowanie, ale o to właśnie chodzi w tym sporcie : )
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2012, 13:32

Ihas jeśli już decydujesz się na system Nikona polecam Ci obiektyw Nikkor 18-105. Jest to bardzo dobry obiektyw, szybki, cichy, celny, bardzo ostry i posiada stabilizację obrazu. Wg mnie jest to najlepszy obiektyw na początek. Mimo tego że jest to jeden z kitowych obiektywów Nikona ma bardzo dobrą optykę.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 19 czerwca 2012, 17:34

Dokładnie, mam taki obiektyw i spisuje się bardzo dobrze.
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 27 czerwca 2012, 13:04

Ja nie tak dawno ( rok temu) kupiłem w foto jokerze sony alfa 390 za 2,2 tys. z dwoma obiektywami w komplecie 18-55 i 55-200. Jak dla mnie zupełnie wystarczają. A jak będę miał trochę kasy odłożonej to dokupię sobie jakiś obiektyw szerokokątny. :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 czerwca 2012, 13:21

"Przerobiłem" kilka obiektywów pod Nikona i najlepiej pracowało mi się z Sigmą 18-50/2.8 oraz Tamronem 17-50/2.8. Używki nie są drogie a biją na głowę kitowe obiektywy 8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lipca 2012, 9:27

ihas pisze:w sklepie dowiedziałem się, że niezbyt nada się do robienia zdjęć z bliższej odległości np. w domu ?
Co w takim razie zaproponował Ci ten sklepikarz, coby dobre było, do zdjęć w domu?.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lipca 2012, 21:04

Co do aparatów to nie polecam na pewno Nikona Coolpixa (tego co teraz reklamują), jeden głupi upadek i aparat przestał działac. Osobiście stawiam na Canony, są najlepsze!
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 23 lipca 2012, 23:49

Osobiście stawiam na Canony, są najlepsze!
Bratnia dusza :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lipca 2012, 11:34

E tam. Pentaxy :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 sierpnia 2012, 10:21

grzes87 pisze:Ihas jeśli już decydujesz się na system Nikona polecam Ci obiektyw Nikkor 18-105. Jest to bardzo dobry obiektyw, szybki, cichy, celny, bardzo ostry i posiada stabilizację obrazu. Wg mnie jest to najlepszy obiektyw na początek. Mimo tego że jest to jeden z kitowych obiektywów Nikona ma bardzo dobrą optykę.
potwierdzam, bardzo dobry obiektyw, skuteczna stablizacja z celnym AF co do szybkości to nie powiem - bo nie mam porównania - ale dla mnie ok.
Obiektyw mam podpięty do d3100 i na razie nie myśle o zmianie sprzętu dla takiego amatora jak ja to i tak za dobry zestaw :)
ihas

Post autor: ihas » 02 sierpnia 2012, 14:12

ja teraz mam zagadkę...
jak patrzę przez wizjer, widzę koło jednego z punktów od autofocusa jakiś paproszek. Na wizjerze go nie ma, obiektyw i jego osłona tez są czyste.
Kolega stwierdził, że może być coś na lustrze... zdjąłem obiektyw i nie widzę tam tego paprocha, prewencyjnie przetarłem lustro ale nic się nie zmieniło. Na zdjęciach nie widać tego punkciku, więc gdzie on może siedzieć ??
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 sierpnia 2012, 14:20

pewnie jakiś poproch dostał się do wnętrza obiektywu
ihas

Post autor: ihas » 02 sierpnia 2012, 14:26

nie eeeee jak zdejmę obiektyw i spojrze przez wizjer to on nadal tam tkwi gdzieś.... : D

ok, poczytałem z nudów i może to być na matówce lub gdzieś głebiej. Podobno nie warto go ruszać żeby nie spadł na matrycę, podobno lepiej się do niego przyzwyczaić skoro nie przeszkadza.
ODPOWIEDZ