Konkursy - dyskusje, propozycje itp.

Tu zakładamy tematy wszelkiego rodzaju KONKURSÓW DOTYCZĄCYCH GÓR WSZELAKICH I SPRAW Z GÓRAMI ZWIĄZANYCH

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 02 kwietnia 2012, 22:59

Grzegorz pisze:Admin czasem jeszcze pracuje ;)
No ba! :D
http://video.google.com/videoplay?docid ... 685393800#
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Mike

aaaa

Post autor: Mike » 18 kwietnia 2012, 21:27

sokół pisze:Dobra jest, zagadkę dałem lekko "na odczepnego", chyba na dobre wycofam się ze zgadywania, skoro raptem na palcach jednej ręki mozna policzyć uczestników....

Moze warto się zastanowić co zrobic, zeby więcej osób się bawiło (jakaś inna forma udzielania odpowiedzi albo coś...)
Bo takie to powoli nudnawe jest...
Fakt, staje się to nudnawe :)
wykasować listę, to może dołączą się inni :?:
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 18 kwietnia 2012, 21:36

Mike pisze:wykasować listę, to może dołączą się inni
to nic nie da
zagadki za trudne :(
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 18 kwietnia 2012, 21:37

Za szybko odpowiedzi padają, nie mogę się wstrzelić w odpowiedni czas ;)
--->>>flickr<<<---
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 kwietnia 2012, 21:44

Zwycięzca niech daje szerszy kadr, z kilkoma punktami do odgadnięcia. Odpowiedzi via PW (np przez 48h)- i każdy dostanie punkta za poprawną odpowiedź.

Nastepna zagadke zadaje ten kto pierwszy odgadl wszystkie punkty.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 kwietnia 2012, 21:48

Z szerszego kadru to bez problemu wszystko odgadniesz.
najszybszy jest poszkodowany, bo traci szansę na kolejny punkt ( bo zadaje)


To może tak - zagadki takie jakie były
24 godziny - odpowiedzi na pw

ostatnia poprawna odpowiedź - czyli najwolniejsza osoba - zadaje.

A licznik wyzerowany
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2119
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 18 kwietnia 2012, 22:30

a może tak że na dopieo po godzinie od umieszczenia zagadki najwcześniej można odpowiadać?
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 19 kwietnia 2012, 8:04

Albo się umówić koło której zagadka się pojawia
--->>>flickr<<<---
Mike

Post autor: Mike » 19 kwietnia 2012, 8:11

adamek pisze:zagadki za trudne
Bo czasami w górach trzeba się zatrzymać i popatrzeć dookoła :D
A nie nabijać kolejne kilometry :zoboc:

Do czasu nowych ustaleń wstrzymuję się z zadaniem nowej zagadki
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 19 kwietnia 2012, 8:36

może nie za trudne tylko właśnie brak czasu na zastanowienie się i poszukanie
Mike pisze:Bo czasami w górach trzeba się zatrzymać i popatrzeć dookoła
patrzę i nie jest tak źle, coś tam zapamiętuję - na innych tematach zagadek nie jest tak źle :P
Mike pisze:Do czasu nowych ustaleń wstrzymuję się z zadaniem nowej zagadki
większość "trzęsących" tym tematem ma być na zjeździe, łatwiej ustala się reguły przy stole :zoboc:

Mike pisze:A nie nabijać kolejne kilometry
:P
coś słabo w tym roku (100 mniej niż rok temu)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 19 kwietnia 2012, 11:14

Popieram propozycje zmian podanych wyżej.
W tym momencie i w Tatrach i w Beskidach czy Bieszczadach bawi się w sumie kilka osób, które odbijają piłeczkę między sobą.
Częściowo jest to z pewnością spowodowane dużym kalibrem pytań (tu na pewno prym wiodą pytania tatrzańskie), ale i w innych coraz bardziej podkręcamy trudność pytań, by czymś zaskoczyć zgadujących. Wiadomo, proste pytania idą na pniu w kilka minut, a większość już w sumie była.
Druga sprawa, to żeby sobie zgadywać, trzeba by siedzieć po 10 h na forum, bo w tym czasie wszystko już zostanie odgadnięte i osoby rzadziej zaglądające nie mają nawet okazji udzielić odpowiedzi.
Reasumując - jak najbardziej warto spróbować wersję z PW, 24 godz czasu na odpowiedź (plus / minus), a kwestia wybrania kolejnej osoby - albo ten kto pierwszy / albo ostatni / albo prawo wyboru przypada zadającemu ostatnią zagadkę.

aha, no i liczniki można wyzerować.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 kwietnia 2012, 12:15

Wersji z PW nie rozumiem. Jaka to różnica, czy ktoś pierwszy odgadnie publicznie czy tajnie? Z kolei wyróżnienie osoby, która zgadnie jako ostatnia wydaje mi się być dość dziwne... W tym momencie całość traci sens konkursu.
Moim zdaniem najlepiej byłoby wyzerować licznik (choć nie wiem, czy coś to da, bo za miesiąc-dwa najprawdopodobniej lider będzie ten sam, i mniej więcej podobna kolejność zgadujących). Można w ogóle zrezygnować z punktów, jak przy rebusach. Wówczas pozostanie to w formie edukacyjnej zabawy.
A można ustalić też, że kolejna zagadka pojawia się zawsze o stałej, konkretnej godzinie (19:00 czy 20:00, gdy większość ma możliwość zajrzeć na forum), jak przy konkursie z motywem. Znając dokładny czas pojawienia się kolejnego pytania, więcej niż 1-2 osoby mogą próbować swoich sił. No, z tym że tu już na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.
Mike

Post autor: Mike » 19 kwietnia 2012, 12:18

vatteri pisze:Można w ogóle zrezygnować z punktów, jak przy rebusach. Wówczas pozostanie to w formie edukacyjnej zabawy.
Jestem jak najbardziej za :spoko:
vatteri pisze:bo za miesiąc-dwa najprawdopodobniej lider będzie ten sam
może jednak nie byłby ten sam :), ale i tak jestem za rezygnacją z punktacji
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 19 kwietnia 2012, 12:32

Mike pisze:ale i tak jestem za rezygnacją z punktacji
ale to w żaden sposób nie zmieni sytuacji, że większa ilość osób będzie odgadywała zagadki

dla 98% osób te fotki niczego nie mówią i nawet nie próbują zgadywać (te 2% to ok 10 formułowiczów)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 19 kwietnia 2012, 12:34

Vatteri,
myślę, że wersja z PW jaką proponuje Sokół ma służyć temu, by odpowiedź nie ukazała się publicznie po 1 minucie, ale każdy miał czas i szansę udzielić odpowiedzi w dłuższym terminie. By to miało sens, musi być zachowana tajność.

Reszta jest dyskusyjna, ja myślę, że zagadkę powinien zadawać lider pod względem punktacji wśród odgadujących, tak, żeby peleton mógł go gonić :8)

Na pewno nie ustalajcie sztywnej godziny zadawania pytań, przecież ludzie mają różną pracę, obowiązki, nikt nie będzie leciał do komputera o 19 żeby spełnić ten obowiązek.

A poza tym, może rzeczywiście nie punktować? To już zależy czy punktacja ma znaczenie mobilizujące do uczestnictwa, czy raczej deprymujące - a tego nie wiem.
ODPOWIEDZ