Konkursy - dyskusje, propozycje itp.

Tu zakładamy tematy wszelkiego rodzaju KONKURSÓW DOTYCZĄCYCH GÓR WSZELAKICH I SPRAW Z GÓRAMI ZWIĄZANYCH

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 11 stycznia 2012, 19:55

schodząc, żółtym szlakiem,z Małej Czantorii Mosorczyk zauważył i sfotografował,ze wszystkich stron,smardza!
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 stycznia 2012, 21:41

mirek pisze:Na stokach Romanki.A raczej na szlaku z z Żabnicy Małej do Abrahamowa.Jestem chyba pierwszym który na forum ogłosił to znalezisko.
Autentycznie, jestem pełen podziwu, bardzo rzadki okaz i jest się czym chwalić (Lechu nie ma takiego w galerii :twisted:) :brawo: :brawo: :brawo:

Ps. my tu gadu gadu o grzybkach, a Lechu rozwiązał zagadkę i minął nas na sudeckim szlaku, jak terminator, nawet nie spojrzał, z taką parą prze do przodu... asta la vista baby :D
16 pkt. - Lech
15,5 pkt. - KRK, mirek, Pudelek
Dla upamiętnienia tego wydarzenia ;)
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2012, 22:39 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirek

Post autor: Mirek » 11 stycznia 2012, 21:51

Nie dziwota,przeca jest sudeckim przewodnikiem. :twisted:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 01 kwietnia 2012, 17:05

Mili Państwo! :D

Ogłoszenie w sprawie konkursów tematycznych.

Konkursy zyskały wielu zwolenników, sprawnie działają, ożywiają forum i są fajną zabawą :spoko:

Jednak tematy konkursów rozrosły się w większości tematów do ponad setki stron, na których jest mnóstwo zdjęć, zajmujących bardzo dużo miejsca.
Postanowiliśmy usuwać zagadki sprzed mniej więcej dwóch miesięcy.
Ta akcja związana jest z próbą poprawy działania forum, bo ostatnio jest z tym kiepsko. Mamy nadzieję, że to pomoże.

Sprawa nie dotyczy konkursu foto i galerii zdjęć z tego konkursu, ponieważ tam zamieszczane są zdjęcia w postaci linków do zewnętrznych galerii.

Proszę więc zainteresowanych o skopiowanie sobie tych treści, które chcielibyście sobie zarchiwizować. "Czystkę" przeprowadzę w środę 4 kwietnia wieczorem (po 18.00)
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 01 kwietnia 2012, 18:13

Dżola Ry pisze: na których jest mnóstwo zdjęć, zajmujących bardzo dużo miejsca.
Jolu, to może zablokować możliwość wrzucania zdjęć bezpośrednio na serwer forumowy? Wiem, że to prostsze i wygodniejsze, ale przecież wrzucania zdjęć przez zewnętrzne linki (fotosiki, imageshacki, picassy i inne takie) też każdy jest w stanie się nauczyć. Dla dobra forum :)
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 01 kwietnia 2012, 18:23

Zrzęda pisze:Jolu, to może zablokować możliwość wrzucania zdjęć bezpośrednio na serwer forumowy?
Lucynko, na razie podjęliśmy taką próbę, o jakiej wyżej, zobaczymy jak zadziała. W razie czego będziemy dalej szukać rozwiązania :)

(ps. przyczepiło się g..no do okrętu i mówi - płyniemy :lol: - że niby ja umiem znaleźć rozwiązanie, a nie tylko zamieścić ogłoszenie :lol: )
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 01 kwietnia 2012, 18:55

Żarty jakieś czy co? mój licznik pomniejszy się o jakieś 10 postów :kukacz:
;)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 01 kwietnia 2012, 20:19

janek.n.p.m pisze:Żarty jakieś czy co?
No nie, jak mogłam zapomnieć ???! Mój żart Was w tym roku ominął :roll:

Dla niedowiarków jutro potwierdzę ten komunikat :)
janek.n.p.m pisze:mój licznik pomniejszy się o jakieś 10 postów :kukacz:
Ciekawe o ile mój? Chyba z setkę stracę ;)
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 01 kwietnia 2012, 20:36

Jeśli jest taka konieczność to lepiej usuwać stare pytania w całości ( po określonym czasie) niż wprowadzić wymóg wrzucania zdjęć z zewnętrznego serwera. Bardzo często, po dłuższym czasie, zdjęcie znika i w temacie pozostaje tylko ikonka. Chciałem przeczytać najstarsze relacje z wypraw i tam ten problem jest widoczny. Czytam tekst nie widząc zdjęć, przez co relacja jest niepełna.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 01 kwietnia 2012, 22:03

Dżola Ry pisze:Jednak tematy konkursów rozrosły się w większości tematów do ponad setki stron, na których jest mnóstwo zdjęć, zajmujących bardzo dużo miejsca.
Wszędzie cięcia :) proponuję odchudzić jeszcze inne tematy m.in. humor, co nam w duszy gra(~6tys postów) urodzinki itd
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 02 kwietnia 2012, 6:54

janek.n.p.m pisze:Wszędzie cięcia proponuję odchudzić jeszcze inne tematy m.in. humor, co nam w duszy gra(~6tys postów) urodzinki itd
:spoko:
Mike

Post autor: Mike » 02 kwietnia 2012, 7:11

janek.n.p.m pisze:proponuję odchudzić jeszcze inne tematy m.in. humor, co nam w duszy gra(~6tys postów) urodzinki itd
Forum musi zacząć działać płynnie
Ostatnio zmieniony 02 kwietnia 2012, 8:01 przez Mike, łącznie zmieniany 1 raz.
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 02 kwietnia 2012, 7:30

Dział relacje z wypraw mógłby jednak pozostać maksymalnie obszerny. Stanomi przecież doskonałe źródło informacji o ciekawych miejscach. Można go ewentualnie odchudzić wycinając (np. po 3, 6 czy 12 miesiącach od zamieszczenia relacji ) dodane komentarze typu super, graty, brawo itp. Dział konkursy ma w zasadzie również walory informacyjne i trochę szkoda, że musi być wycięty.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 02 kwietnia 2012, 8:43

Według mnie nie ruszać Relacji i "Klub Góry-Szlaki". To nasza historia i powinna zostać.
Pozostałych wpisów szkoda :( ale jak trzeba to trzeba. Ale usuwać takie półroczne i starsze, w zagadkach można by nawet młodsze.
Dżola Ry pisze:Ciekawe o ile mój? Chyba z setkę stracę
niektórzy to nawet kilka setek :D
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 kwietnia 2012, 10:12

Mnie też się wydaje, że z tematów pozagórskich sporo możnaby usunąć,

Konkursy są edukacyjne, owszem, ale czy naprawdę Ktoś zagląda na te pierwsze strony?
ODPOWIEDZ