Konkursy - dyskusje, propozycje itp.

Tu zakładamy tematy wszelkiego rodzaju KONKURSÓW DOTYCZĄCYCH GÓR WSZELAKICH I SPRAW Z GÓRAMI ZWIĄZANYCH

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 02 kwietnia 2012, 10:37

Ja mam 99% postów w konkursach :roll: , ale nie mam nic przeciwko temu :lol: .
Prawdziwą wartością konkursów jest ich edukacyjność, nie to czy zajmują 20 czy 200 stron.
Z tym, że wycięcie starych stron może spowoduje powtarzanie się pewnych pytań, ale to nie jest jakiś wielki problem.
bluejeans

Post autor: bluejeans » 02 kwietnia 2012, 11:23

skasować co bardziej aktywnych forowiczów i problem rozwiąże się sam :8)

[tu emot, kładący głowę na pieńku, gotów na ścięcie] ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 02 kwietnia 2012, 15:35

jeśli to nie był prima aprilis, to wtrące swoje cztery grosze...
Zrzęda pisze:ale przecież wrzucania zdjęć przez zewnętrzne linki (fotosiki, imageshacki, picassy i inne takie)
wrzucając zdjęcie bezpośrednio na forum, a nie dając link, unikamy oglądania różnych reklam i innych długo ładujących się elementów na fotosikach czy imageshackach. Co to picassy to raczej nie podejrzewam, aby ktoś chciał wrzucać link do zdjęcia, pod którym najczęściej jest odpowiedź na dane pytanie albo chociaż sama galeria jest odpowiedzią. A i relacje bez zdjęć, tylko sam tekst, też są jakieś takie suche (choć czasem rzeczywiście nie idzie oglądać relacji, gdzie na dzień dobry wyświetla się 50 fotek...)

Natomiast pomysł, aby usuwać starsze relacje to już takie typowe podcinanie gałęzi na jakiej się siedzi - z przyjemnością często wracam na stare historie, zwłaszcza, jeśli gdzieś zamiar mam się udać, a ktoś już tam był...

włodarz pisze:Można go ewentualnie odchudzić wycinając (np. po 3, 6 czy 12 miesiącach od zamieszczenia relacji ) dodane komentarze typu super, graty, brawo itp.
przecież niektórzy, po usunięciu takich komentarzy, straciliby 80% postów :twisted:

a tak na poważnie - byłem już na kilku forach, gdzie ktoś w pewnym momencie podjął decyzję, aby wątki ciąć, sklejać, skracać, wycinać te "mało wartościowe" (oczywiście o tym co jest mało wartościowe decydowała określona grupa) - i dość szybko je opuściłem, bo stwierdziłem, że nie chcę, aby admini i moderatorzy tak głęboko ingerowali w założony przeze mnie temat/relację lub sklejali, wycinali posty według własnego widzimisię.

Usuwanie starych stron konkursów - zgoda (będzie można zadawać pytania, które już padły :D), ale jakaś rzeź w innych działach merytorycznych albo relacyjnych to pomysł, według mnie, zaprzecza idei istnienia forum dyskusyjnego...
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 02 kwietnia 2012, 15:46

Ja bym zaczął od hekko(!), bo co to jest te 120k postów? Zwłaszcza, że ładuje się ich stała ilość na stronę, bez względu na zawartość. A może ocieramy się o limity transferów? My tu gadu-gadu, a Admin milczy... Admin - wie wszystko! :)
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
bluejeans

Post autor: bluejeans » 02 kwietnia 2012, 16:21

tidżej pisze:A może ocieramy się o limity transferów?
o właśnie, wiedziałam, że to się jakoś nazywa ;)
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 02 kwietnia 2012, 16:29

tidżej pisze:A może ocieramy się o limity transferów?
Może wystarczy wykupić droższy pakiet dający większe możliwości? Chętnych do zrzuty pewnie nie braknie ;)
Pudelek pisze:wrzucając zdjęcie bezpośrednio na forum, a nie dając link, unikamy oglądania różnych reklam i innych długo ładujących się elementów na fotosikach czy imageshackach.
Nie, bo wrzucając zewnętzry link w kod od razu wyświetla się zdjęcie :) Zwykle tak robię, wklejając bezpośredni adres do swojej galerii na picassa. Z każdym zdjęciem w sieci da się tak robić, wystarczy kliknąć prawym klawiszem na dowolnym obrazku na dowolnej stornie wybrać "kopiuj adres obrazka" i wkleić go w kod . Jest obrazek, nie ma obciążania serwera. No chyba, że ktoś usunie obrazek ze strony, wtedy oczywiście nam też zniknie, ale coś za coś...
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 02 kwietnia 2012, 16:41

Zrzęda pisze:Nie, bo wrzucając zewnętzry link w kod od razu wyświetla się zdjęcie
no tak też robię, więc nie bardzo rozumiem... jest inna opcja, żeby zamieścić wyświetlone zdjęcie?
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 02 kwietnia 2012, 17:07

Pudelek pisze:jest inna opcja, żeby zamieścić wyświetlone zdjęcie?
Jest i właśnie w tym problem. Można wrzucać zdjęcia od razu na serwer forum, a to go obciąża.
Mój pierwszy wpis sugerował właśnie wyłączenie tej opcji:
Załączniki
obraz.jpg
(28.46 KiB) Pobrany 799 razy
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 02 kwietnia 2012, 17:40

no proszę, to nawet nie wiedziałem! faktycznie, to może obciążać, tylko wydaje mi się, że raczej mało osób korzysta z tej opcji
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 02 kwietnia 2012, 17:52

Zrzęda pisze:Można wrzucać zdjęcia od razu na serwer forum, a to go obciąża.
właśnie o te pliki chodzi - najczęściej są to zagadki
zdjęcia wstawione w ten sposób w relacjach nie zostaną usunięte, podobnie jak i relacje nie zostaną naruszone

Maciej pisze:mam 99% postów w konkursach
Pudelek pisze:przecież niektórzy, po usunięciu takich komentarzy, straciliby 80% postów
ale przecież żaden konkurs na ilość postów nie obowiązuje :P
Awatar użytkownika
xVRoBVx
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 20:47

Post autor: xVRoBVx » 02 kwietnia 2012, 18:29

Jeśli chodzi o Hosting bez reklam i w prosty sposób zapraszam tutaj:

http://sgimg.sky-games.pl/
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 02 kwietnia 2012, 19:46

Nie było mnie od wczoraj, a tu widzę dyskusja się toczy.

Podsumowując to, co napisaliście odpowiadam:

1. To nie był żart primaaprilisowy :D

2. W środę odchudzę konkursy (wyłącznie) w taki sposób, jak pisałam wczoraj.

3. Nie ma mowy, abyśmy kiedykolwiek z własnej i nieprzymuszonej woli dokonali jakiegokolwiek zamachu na nasze RELACJE!

4. W KONKURSACH jest najwięcej zdjęć zamieszczanych na serwerze. Dużo jest ich też w relacjach, ale tam są nietykalne.

5. W dziale muzycznym zdjęć chyba w ogóle (albo prawie w ogóle) nie ma. Ale odchudzenie tego działu rozważymy.

6. Dział HUMOR też weźmiemy pod lupę pod kątem ilości zdjęć. Dobry pomysł.

7. Tematy urodzin od początku forum są sukcesywnie usuwane po 1-2 miesiącach.

8. W kwestiach technicznych nie mam pojęcia, o czym piszecie, bo język informatyków to obcy język dla mnie jest. :8p:
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 02 kwietnia 2012, 22:13

tidżej pisze:A może ocieramy się o limity transferów?
Transfer na razie mamy OK. Wyrabiamy tak między 80-90% więc maleńki zapasik mamy.
Zręsztą tą opcję możemy za dopłatą powiększyć więc z tym problemu nie ma.

tidżej pisze:Admin milczy
Admin czasem jeszcze pracuje ;)
zdobyć świata szczyt...
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 02 kwietnia 2012, 22:17

Pudelek pisze:Usuwanie starych stron konkursów - zgoda (będzie można zadawać pytania, które już padły ),
To może usuńmy też cały dział humor i załóżmy od nowa - będzie można jeszcze raz te same kawały pisać :D?
zdobyć świata szczyt...
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 02 kwietnia 2012, 22:50

Grzegorz pisze:będzie można jeszcze raz te same kawały pisać
niektórzy słyną z odgrzewania starych kotletów... znaczy kawałów :8)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
ODPOWIEDZ