Góry Stołowe

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 12 czerwca 2008, 12:39

Elik fajno zapomniałem Ci napisać którędy można wejść, za darmo do Skalnego Miasta :lol:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 czerwca 2008, 14:21

Elik, no i ślicznie! :) Patrząc na Twoje zdjęcia odzywają się miłe wspomnienia :) Mieliście fajną pogodę, gratuluję! :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 czerwca 2008, 20:26

w gory sokole sie mozna wybrac sa piekne:)
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 31 maja 2009, 23:35

Elik pozwolisz, że podczepię się pod Twój temat...? :) Znalazłam tu dużo fajnych wskazówek. Planujemy pod koniec czerwca tygodniowy urlopik w Sudetach - mam nadzieję, że zdążymy przed lipcowymi tłumami. Po raz pierwszy zabieramy moich Rodziców, którzy na dalekie trasy się nie nadają. Dlatego wybrałam Duszniki, gdzie mogą sobie sami zorganizować czas, gdybyśmy poszli na cały dzień w góry. Myślę, że na wycieczkę w Góry Stołowe i na Jagodną mogą też spróbować. Chciałam zapytać, czy może ktoś nocował w "Modrzewiówce" i może podzielić się opinią, albo ma jakąś inną sprawdzoną kwaterę w Dusznikach po rozsądnej cenie. Jeśli nie wolno robić tu reklamy, to proszę na priv. Mam nadzieję, że wytrawni schroniskowi Forumowicze wybaczą mi moje pytanie ;)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Alf

Post autor: Alf » 01 czerwca 2009, 8:19

W niewielkiej odległości od Dusznik znajduje się Jamrozowa Polana
http://www.jamrozowapolana.hg.pl/ , tylko nie wiem czy Ci będzie odpowiadał cenowo
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 01 czerwca 2009, 9:33

Dzięki Alf, obejrzałam sobie hotelik, ale to nie nasz standard :( - trzeba by ceny podzielić przez 2.
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 01 czerwca 2009, 16:39

malgosiadg pisze:trzeba by ceny podzielić przez 2
zmień moze miejsce zakwaterowania na choćby Radków to coś Ci podpowiem :) i trasy spokojne tez najdziemy
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Mirek

Post autor: Mirek » 01 czerwca 2009, 19:10

pw181 Paweł pisze:
malgosiadg pisze:trzeba by ceny podzielić przez 2
zmień moze miejsce zakwaterowania na choćby Radków to coś Ci podpowiem :) i trasy spokojne tez najdziemy
Może tam gdzie mi poleciłeś w Radkowie? niedrogo i fajnie. :hura:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2009, 19:36

Byłam na Szczelińcu ze znajomymi. Był z nami ich syn, pierwszoklasista. Trochę się bałam, że nie będzie chciał chodzić po górach. Jednak rodzice znaleźli na niego "sposób". Obiecali mu, że jak przejdzie całość szlaku to pójdzie oglądać figury dinozaurów, które znajdują się kawałeczek przed wejściem na Szczliniec, blisko parkingu. Dziecko dosłownie śmigało jak kozica po górach bo tak bardzo chciało te dinozaury zobaczyć.
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 01 czerwca 2009, 23:38

pw181 Paweł w Dusznikach byliśmy w styczniu, więc mniej więcej się orientujemy na miejscu. Nawet jak będzie lało, to pozostaną im spacerki po parku zdrojowym - niech się poczują jak kuracjusze u wód (w życiu nie byli na kuracji). Ale fajny i niedrogi nocleg w Radkowie, też się może przydać :) . Może zahaczymy o Wambierzyce - Mamie pewnie by się spodobało.

SabinaW. mam pewne wątpliwości, czy obietnica oglądania tych dinozaurów podobnie podziała na moich 60-latków :ha: - może za parę lat, jak troszkę zdziecinnieją. Ojcu zrobiliśmy w kwietniu chrzest bojowy - jako że jest Rysiek, to wyciągnęliśmy go na... Rysiankę. Trochę nas przeklinał za tą 20-kilometrową trasę, ale - dał radę :oki:
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2013, 6:45

Planuję 4 dniowy wyjazd w góry stołowe na przełomie czerwca i lipca,
W związku z tym mam kilka pytań. Liczę na pomoc forumowiczów
Po górach będę poruszał się z 1.5 rocznym dzieckiem w nosidle, towarzyszyć nam będzie także moja mama, 62 latka. Noclegi planuję w Radkowie. Będę zmotoryzowany

1: Zastanawiam się na dojściem na Szczeliniec z Radkowa szlakiem niebieskim, podejście rozpoczynając od parkingu przy ulicy Jagileońskiej w miejscu gdzie szlak niebieski wchodzi na drogę polną. Czy nie będzie to zbyt forsowne podejście.

Najwięcej pytań pojawia się z Czeskimi górami, mało na ten temat informacji w Internecie.

2: Kolejny dzień chciałem przeznaczyć na Ostas. Jak wygląda sprawa miejsc parkingowych w tym miejscu, czy są opłaty za wejście i jaka trudność jest tego miejsca

3: Kolejny dzień przeznaczam na Borumowskie skały i tutaj podobne pytania: Jak wygląda sprawa miejsc parkingowych w tym miejscu, czy są opłaty za wejście i jaka trudność jest tego miejsca i jakie szlaki wybrać żeby się dużo nie zmęczyć a jak najwięcej zobaczyć. Skąd zacząć zwiedzanie tego miejsca.

4 Chciałem także zakupić na ALLEGRO papierowy przewodnik do wyboru mam dwa
- Marek Jacek Rumiski (2005) GÓRY STOŁOWE Broumovske Steny Wyd: TD
- Praca zbiorowa (2011) Góry Stołowe oraz Adršpašsko-Teplické skály. Wyd Galileos
Przewodnik chcę kupić dla informacji o Czeskich górach.
w którym przewodniku znajdę bardziej wyczerpujące informacje na ten temat ?
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 12 maja 2013, 9:55

nosferatu pisze: 4 Chciałem także zakupić na ALLEGRO papierowy przewodnik do wyboru mam dwa
- Marek Jacek Rumiski (2005) GÓRY STOŁOWE Broumovske Steny Wyd: TD
- Praca zbiorowa (2011) Góry Stołowe oraz Adršpašsko-Teplické skály. Wyd Galileos
Przewodnik chcę kupić dla informacji o Czeskich górach.
w którym przewodniku znajdę bardziej wyczerpujące informacje na ten temat ?
Ja polecę ci wydanie TD napisane przez Rumińskiego - dużo więcej informacji niż w wydaniu Galileos
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2378
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 12 maja 2013, 10:09

Ostasz - parking jest bezpłatny, zwiedzanie również. Dojechać z Radkowa najlepiej chyba przez Tłumaczów, Broumov. Prze Policami nad Metują trzeba skręcić w prawo do parkingu.
Zwiedzałem te skały z czteroletnią wnuczką - bez problemów.
Parę zdjęć - viewtopic.php?t=7073

Broumovskie ściany są trochę większe niż Ostasz. Można zacząć od strony Radkowa idąc obok zalewu do Bożanova. Wejście na Korunę żółtym szlakiem. Można do Bożanova podjechać przez Tłumaczów. Pod Koruną jest malutki parking. W Broumovskich również nie ma opłat.
Trochę zdjęć - viewtopic.php?t=7054

Ciekawe miejsce to również Hvezda ( bardzo blisko Ostasza). Z Hlavnova można wejść Kovarovą rokle albo wjechać tuż pod chatę Hvezda na mały parking (bezpłatny). Tu jednak może nie być miejsca - zależy od dnia. Ogólnie na szlakach Ostasza i Broumovskich ścian ludzi jest mało. Trasy łatwe i bardzo atrakcyjne.

Polecam mapę
http://www.mapy.cz/s/79gv

Przewodników nie znam niestety.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2013, 10:51

Ja polecę ci wydanie TD napisane przez Rumińskiego - dużo więcej informacji niż w wydaniu Galileos
Przewodnik Rumińskiego już trochę latek ma, wydany w 2005 roku, obawiam się o jego aktualność
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 13 maja 2013, 16:42

No to najnowsze wydanie rewasza góy stołowe http://www.rewasz.com.pl/php/strony/dan ... kosza=stol
mam ale wg mnie td leszy
ODPOWIEDZ