Jak się bronić przed manipulacją w pracy przewodnickiej?

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 422
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

Jak się bronić przed manipulacją w pracy przewodnickiej?

Post autor: Lech » 13 listopada 2016, 19:03

Na stronie http://naszesudety.pl/o-jakosci-pracy-p ... ckiej.html pojawił się plakat wraz z komunikatem:

Obrazek
Zapraszamy do udziału w I Konferencji Naukowo-Turystycznej z cyklu "Produkty turystyczne podwyższające jakość usług turystycznych", zatytułowaną "Czynniki determinujące jakość pracy przewodnickiej". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 21 listopada 2016 roku, w sali 27 Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (budynek Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Kamienna 43).
W komentarzu pod tym komunikatem czytamy:
Piotr M.2016-11-12 17:33 Jak się bronić przed manipulacją w pracy przewodnickiej? Przede wszystkim, nie czytać strony SKPS'u.
Odnośnie stwierdzenia o wiodącej roli SKPS w manipulacji środowiskiem przewodników sudeckich potwierdzam, że od dawna zauważyłem to dosyć niezwykłe zjawisko. Ciekawi mnie jednak, czy prezenterzy zwrócą też uwagę, że najlepszą obroną przed manipulacją w przewodnictwie sudeckim, by było uzyskanie wiedzy i doświadczenia przewodnickiego inną drogą, niż obowiązkowe uczestnictwo w kursie organizowanym przez podmioty posiadające państwowe zezwolenie na organizowania takich kursów i realizujące ścisły państwowy program indoktrynacji kandydatów na przewodników?
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
Mirek
Turysta
Turysta
Posty: 610
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 17:24

Post autor: Mirek » 14 listopada 2016, 7:51

Zaiste ciekawy temat. :)
..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 listopada 2016, 9:25

Tematy prezentacji chyba wzięte z "głowy" czyli z niczego. Jak tylko będę we Wrocławiu to postaram się posłuchać jak rozwiną tematy zajmujących prezentacji. Mam nieodparte wrażenie, że próbują naśladować wykłady z mniemanologi stosowanej prof. Stanisławskiego, ale to już było i trudno skopiować tak doskonały kabaret.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
kos

Post autor: kos » 14 listopada 2016, 10:13

Interesujący wydaje mi się tylko temat: Turystyka piwna Dolnego Śląska.
Bardzo interesujaca konferencja. Kto za to płaci?
Mam nadzieję, że nawiedzeni prelegenci zapłacą za wynajęcie sali z własnej kieszeni. Czy na sali będzie chociaż 25 osób? Na początku tak, bo tylu będzie "pozerów" chcących zabrać głos i niejako zmuszonych do wysłuchania przedmówców.
Szkoda mi jedynie osoby nr 26, która musi wytrwać do końca i posprzątać salę.
Awatar użytkownika
Mirek
Turysta
Turysta
Posty: 610
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 17:24

Post autor: Mirek » 14 listopada 2016, 16:47

Turystyka Piwna? Wchodzę w to. :zoboc:
..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 14 listopada 2016, 20:55

Mirek pisze:Turystyka Piwna? Wchodzę w to.
Mirku, ja już wszedłem :spoko:
Załączniki
IMG_20161114_202441_HDR-400x600.jpg
(170.48 KiB) Pobrany 1672 razy
Awatar użytkownika
Mirek
Turysta
Turysta
Posty: 610
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 17:24

Post autor: Mirek » 15 listopada 2016, 9:37

A koleżeństwa nie laska było powiadomić? :twisted:
..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
bogddan44

Post autor: bogddan44 » 17 listopada 2016, 11:51

No widzisz co z niego za samolub :D
ODPOWIEDZ