Babiogórskie ścieżki...

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Babiogórskie ścieżki...

Post autor: Anonymous » 19 września 2007, 17:52

gotowe

chciałbym by w tym temacie umieszczać relacje i fotki z przejść którymkolwiek z babiogórskich szlaków...
Dla ułatwienia podaję je wszystkie ...z prawidłowymi nazwami.. :)
http://www.bgpn.pl/bgpn.php?szlaki
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 września 2007, 18:49

Moje skromne zdanie, to że chyba by można przenieść ten temat Antka do "Wyprawy, zdjęcia, relacje". Będzie łatwiej, gdy ktoś będzie chciał temat znaleźć. Takie moje zdanie, osobiste, jest.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 września 2007, 19:40

Mosorczyk fajny wodospad ;) :spoko: :)
No i zdjęcia rewelka, szczególnie te z kiełbaskami... w sam raz w porę kolacji :twisted:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 września 2007, 20:09

Mosorczyk pisze:Nie mógłbym również ominąć najpiękniejszego stawu Babiej Góry - Mokrego Stawu
Czy chodzi o Mokry Stawek na szlaku niebieskim z Krowiarek na Markowe, zaraz na początku szlaku :?: Jeśli tak to to Mokry Stawek nie Staw :twisted:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 września 2007, 20:12

Mosorczyk pisze:A teraz Babia Góra zimą
A raki były :?:
A co z tabliczką "Szlak Zamknięty" :?:
Czy to czasem niezamierzone łamanie niepisanych górskich praw :?:

Kurde, chyba musze już skończyć, bo faktycznie przybędzie mi ostrzeżenie... :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 września 2007, 20:13

Ale ten korzeń jest super!!! Gdzie on jest?
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 września 2007, 20:14

Mosorczyk pisze:A co do szlaku to nie jest zaraz na początku tylko jest odległy o 19min marszu moim krokiem od Przełęczy Krowiarki
No przyjmijmy krakowskim targiem, że w 1/4 szlaku ;)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 września 2007, 20:21

Dziękuję za wyjaśnienie. Nigdy bym nie pomyślał nawet żeby Admin mógł złamać prawo w górach. Zapytałem z czystej troski, bo lawiny rzecz niebezpieczna bardzo. Ale jak tak byli GOPR-owcy to chwała im za to. No i gratulacje za wyprawę. Ja chcę na Babią tej zimy. Może się uda.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 września 2007, 21:01

Mosorczyk pisze:O Babiej Górze mógłbym tu pisać i pisać, ale nie wszystkim to się podoba :) więc narazie na zdjęciach poprzestanę :)
A ja mogę czytać i czytać, oglądać i oglądać... :) I jakoś ciężko mi uwierzyć by byli tacy którym Babia nie odpowiada.Więc wiedz ,że mi tematy o Babiej sprawiają wielką radość i każda zamieszczona fotka jest oglądana wnikliwie :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 września 2007, 21:05

Nic dodać, nic ująć... tylko podłączyć się pod wypowiedź Antka :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2007, 20:10

No wielkie dzięki :hura: :hura:
Chociaż... martwi mnie ,że z wielkim uporem powtarzasz ten sam błąd...znowu piszesz Pdryzowane zamiast Podryzowanej ... :zly:
No chyba ,że tak się ze mną droczysz... :)
Zastanawiam się czy nie zwrócić też uwagę na to ,że właściwie Krowiarki to nazwa polany a przełęcz nazywa się Lipnicka... no ale to drobiażdżyk..
Co do opisów to jestem pod wrażeniem... miło się z Tobą wedruje i za to wielkie dzięki.. :D

A tu zapodaję jeszcze raz link , który potwierdza to na co zwracam uwagę..

http://www.bgpn.pl/bgpn.php?szlaki
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 września 2007, 14:17

No cieszę się :hura:

Ale też zwracam taką szczególną uwagę ,żeby nie stało się tak jak z miejscem na którym stoi schronisko na Hali Krupowej ... ;)

Zawojanie nazywali to miejsce Kucałową Halą ,mieszkańcy Sidziny -Sidzińskimi Pasionkami...prawdziwa Hala Krupowa znajduje się 200m dalej ale o tym już mało kto pamięta...

W ogóle daje się zauważyć ,że stare góralskie nazwy są wypierane co łatwo zauważyć na nowszych wydaniach map.. jako przykład może tu służyć: Burdylowa Góra w Beskidzie Makowskim, którą ku uciesze miejscowych przechrzczono na Burdelową Górę....
Takich perełek jest coraz więcej...a przecież nazwy nadane przez naszych przodków i często powstałe od ich nazwisk powinny być 'święte"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 października 2007, 21:28

Niestety nie pamiętam ani nie mogę znależć w dostępnych mi mapach ,którą drogę tak nazywano... :(

Co do błędu to nie bardzo wiem o który chodzi ... :) więc umówmy się ,że sam poprawisz a ja będę udawał ,że go nie widziałem... :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 października 2007, 16:37

Trasa: Zawoja Czatoża - Markowe Rówienki - Zawoja Markowa - Ryzowana - Zawoja Policzne
Czas przejścia: 3 h 30 min
Długość trasy: 7,5 km
Kolor szlaku:niebieski

Zauważyłem ,że został wytyczony nowy szlak ,ciekawi mnie kiedy ponieważ nigdy nie szedłem nim całym... może ktoś go przeszedł i ma fotki... chętnie bym je zobaczył bo atrakcji przy nim jest co niemiara...a to piwniczki i dzwonnica na Czatoży ,skansen na Markowych Rówienkach. po drodze muzeum i ogród roślin babiogórskich kilka pięknych polan, potoczków a na końcu na Policznym kultowa kapliczka..
Więc jeśli ktoś będzie w Zawoi to zachęcam ...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 października 2007, 19:01

I ja mam taką nadzieję... :D Co do tego niebieskiego szlaku to przechodziłem go odcinkami i wydaje mi się ,ze pamiętam tam wszystko co nie przeszkadza mi prosić o fotki bo jak chyba zauważyłeś lubię wracać pamięcią do bliskich mi miejsc :)

I jeszcze wracając do przał.na Krowiarkach nazwano ją Lipnicką gdyż Zubrzycka już była ... :) niżej od str. Policy... :)
ODPOWIEDZ