Beskid Śląski - propozycje szlaków

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

tymuś

Post autor: tymuś » 03 stycznia 2010, 20:32

moja propozycja: z Ustronia Polany ruszasz na Czantorię(możesz wyjechać na górę kanapą - 12 złoty), dalej przez przełęcz Beskidek na Soszów skąd dostaniesz się na Stożek. Ze Stożka schodzisz do Wisły Głębce(możesz iść przez Kiczory lub kawałek wrócić się na zielony szlak). Z Wisły Głębce ruszasz na Czupel, następnie na Trzy Kopce a później na Równicę. Trasa niekrótka ale jak najbardziej do zrobienia w jeden dzień. Czołówka obowiązkowo schowana w plecaku.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 stycznia 2010, 0:39

dzięki wszystkim za rady, zrealizuję chyba propozycję przedstawioną przez Mosorczyka, pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Beskid Śląski - propozycje tras

Post autor: Rafal » 04 stycznia 2010, 16:59

Na przełomie kwietnia i maja wybieram się w Beskid Śląski. Jestem początkującym "górołazem".Nie znam w ogóle tych gór dlatego chce przedstawić kilka tras. Proszę oceńcie czy się nadają, które z nich są ciekawsze i warte przejścia. Może macie jakieś swoje własne propozycje.... Podaje czasy przejścia według mojej mapy (wyd. Compass) bez odpoczynków, proszę też o zweryfikowanie w miarę możliwości.

Pasmo Czantorii - Stożka

wariant 1 - ok. 5,5 h

PKP Ustroń Zdrój - Czantoria Wielka - Przeł. Beskidek - Stożek Wielki - Dolina Łabajów - PKP Wisła Głębce.

wariant 2 - czas przejścia od górnej stacji kolejki - 5,5 h

PKP Ustroń Polana - wjazd kolejką na Czantorię - Czantoria - Przeł. Beskidek - Stożek Wielki - Kiczory - Beskid - Przeł. Kubalonka - PKP Wisła Głębce

Barania Góra - ok. 5h

Wisła Czarne Fojtula - Kaskady Rodła - Barania Góra - Przysłop - Wisła Czarne Fojtula

Inne trasy

* PKP Ustroń Zdrój - Równica - PKP Ustroń Polana - ok. 2,5 h
* PKP Ustroń Polana - Orłowa - Świniawka - Trzy Kopce - PKP Wisła Uzdrowisko - ok. 4,5h
* PKP Ustroń Polana - Dobka - Trzy Kopce - Świniawka - Orłowa - PKP Ustroń Polana - ok. 3,5 h

Czy szlaki w Beskidach są dobrze oznakowane, tzn. czy jest możliwość pobłądzenia??

Jak najlepiej dostać się do Wisły Czarne?? Czy podjeżdżają tam busy czy autobusy z Ustronia??

Z góry dzięki za rady....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 stycznia 2010, 18:12

Jak zaczynasz dopiero chodzić po górach to unikaj jeżdżenia wyciągami. Po co pozbawiać się przyjemności wchodzenia na własnych nogach? I staraj się unikać zatłoczonych miejsc na początku bo to od razu zniechęca i masz wyobrażenie że tak jest wszędzie. Ale na szczęście tak nie jest.

Życzę wielu udanych wycieczek w Nowym Roku!
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 04 stycznia 2010, 18:16

radek83 pisze:Jak zaczynasz dopiero chodzić po górach to unikaj jeżdżenia wyciągami. Po co pozbawiać się przyjemności wchodzenia na własnych nogach? I staraj się unikać zatłoczonych miejsc na początku bo to od razu zniechęca i masz wyobrażenie że tak jest wszędzie. Ale na szczęście tak nie jest.

Życzę wielu udanych wycieczek w Nowym Roku!
Tak wiem, ale ten wyciąg w wariancie drugim skraca dotarcie na szczyt Czantorii dzięki temu wydłużyłem trasę dalszej wyprawy....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 stycznia 2010, 18:38

Rafal pisze:Tak wiem, ale ten wyciąg w wariancie drugim skraca dotarcie na szczyt Czantorii dzięki temu wydłużyłem trasę dalszej wyprawy....
Rób jak chcesz :D Ale zdobycie Mount Czantoria na tym forum też ma swoją rangę. Pamiętaj o tym :lol:
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 04 stycznia 2010, 19:42

radek83 pisze:
Rafal pisze:Tak wiem, ale ten wyciąg w wariancie drugim skraca dotarcie na szczyt Czantorii dzięki temu wydłużyłem trasę dalszej wyprawy....
Rób jak chcesz :D Ale zdobycie Mount Czantoria na tym forum też ma swoją rangę. Pamiętaj o tym :lol:
oj ogromna, sa tacy co byli na Czantori po kilka razy w roku, ale niestety nie zdobywali tego szczytu o wlasnych silach ;)
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 04 stycznia 2010, 19:47

radek83 pisze:
Rafal pisze:Tak wiem, ale ten wyciąg w wariancie drugim skraca dotarcie na szczyt Czantorii dzięki temu wydłużyłem trasę dalszej wyprawy....
Rób jak chcesz :D Ale zdobycie Mount Czantoria na tym forum też ma swoją rangę. Pamiętaj o tym :lol:
No to ter mi wjechałeś na ambicję... :D muszę więc sam wyjść na tą górę :twisted:
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 04 stycznia 2010, 19:58

No to ter mi wjechałeś na ambicję... muszę więc sam wyjść na tą górę
tak zrob, a bedziesz zdrowszy i mial swiadomosc, ze na tym szczycie znalazles sie inaczej niz wiekszosc, satysfakcja gwarantowana za reszte zaplacisz MasterCard
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 04 stycznia 2010, 21:23

też w tych dniach,się tam wybieram....oczywiście,w żadnym wypadku wyciągiem ale może być ,że w odwrotnym kierunku.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 04 stycznia 2010, 21:49

w tą sobotę zrobiliśmy sobie taką wycieczkę :: Bielsko -B. wystartowaliśmy z Cygańskiego Lasu ( Błonie) przez Kozią Górę , dalej Szyndzielnia i Klimczok przez Magurę ( ich miejscową ) i przez Bystrą wróciliśmy do samochodu który czekał przy hotelu na Błoniach start o 8,15 powrót 15.15 wyszło 16 km po drodze wstąpiliśmy tylko do dwóch schronisk na ............ i bez żadnych problemów wróciliśmy cali i szczęśliwi ( wycieczka miała miejsce 2 go stycznia 2010r.
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 07 stycznia 2010, 9:16

tknp jakies fotki sie pojawia, jestem ciekaw :kukacz:
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 07 stycznia 2010, 21:26

heathcliff pisze:knp jakies fotki sie pojawia, jestem ciekaw
kilka fotek zrobił Bikmen , pytaj autora czy można publikować jego pracę.
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 08 stycznia 2010, 20:06

a czy na przełomie kwietnia/maja może jeszcze leżeć śnieg w Beskidzie?? Tzn. chodzi mi głównie o pasmo Czantorii i Baraniej Góry.... :?:
Mirek

Post autor: Mirek » 08 stycznia 2010, 20:11

Na Czantorii to raczej nie,na Baraniej może śnieg leżeć płatami w ocienionych miejscach. :zoboc:
ODPOWIEDZ