Barania Góra pytania

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Barania Góra pytania

Post autor: Anonymous » 05 kwietnia 2009, 22:49

Witajcie!!

Mam takie pytanie, z racji takiej, że jeżeli chodzi o góry to jestem raczej laikiem i kompletnie się nie znam w kwesti ubioru.

Przejdę do szczegółów za tydzień to jest 14.IV.09 zamierzam sie z dziewczyną wybrać na Baranią Górę. Mam takie pytanko, czego mogę się spodziewać i jak się ubrać na kwietniową wyprawę??
z góry dziękuje za pomoc :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 06 kwietnia 2009, 0:02

Nie wiadomo jak będzie za tydzień ale raczej przygotuj sobie zimowy zestaw do ubrania
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Re: Barania Góra pytania

Post autor: Anonymous » 06 kwietnia 2009, 0:42

Staruch pisze:Witajcie!!

Mam takie pytanie, z racji takiej, że jeżeli chodzi o góry to jestem raczej laikiem i kompletnie się nie znam w kwesti ubioru.

Przejdę do szczegółów za tydzień to jest 14.IV.09 zamierzam sie z dziewczyną wybrać na Baranią Górę. Mam takie pytanko, czego mogę się spodziewać i jak się ubrać na kwietniową wyprawę??
z góry dziękuje za pomoc :)

Pozdrawiam :)
Którędy wchodzicie?
Jak będzie jeszcze niewytopiony śnieg, to będzie bardzo mokro w butach. To okres przejściowy: weź zarówno termos z gorącą herbatą, jak i krem z filtrem UV. Trochę zimy, trochę lata :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 kwietnia 2009, 11:39

zamierzamy wejść szlakiem podanym na stronie. Dokładnie opisany więc wydaje nam się najbardziej odpowiedni :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 września 2009, 16:58

Witam,wybieram się na początku pażdziernika(jak pogoda dopisze)na weekend do Wisły,chciałbym uzyskac informacje jakim szlakiem najlepiej wchodzić na Baranią Górę(skąd wyjście,czas przejścia itp.),i czy w ogóle szlak będzie otwarty?Poza tym co jeszcze ciekawego można w okolicy zobaczyć(poza skocznią:)bo moja wiedza nt.Wisły jest znikoma.Z góry dzięki za informacje.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 21 września 2009, 18:38

Dobrze prawisz Mosor :):):) sami sie o tym przekonaliśmy :):)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 września 2009, 19:13

Dzięki za informacje.Pozdro.
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 21 września 2009, 19:51

Michał_N ja też polecam taką opcję,a drogę powrotną przez Stecówkę na Kubalonkę(czerwony szlak)lub (najpierw ten sam czerwony szlak a następnie czarny) śladem Czarnej Wisełki.pozdrawiam.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 września 2009, 14:34

Jeszce jedna sprawa,ma ktoś może namiary na jakąś kwaterkę w Wiśle, w miare niedaleko od wyżej wspomnianego szlaku na Baranią Górę i najlepiej również niedaleko stacji PKP bo wybieram się pociągiem.Ewentualnie interesowały by mnie jakiekolwiek namiary na kwaterę w dobrym miejscu.Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 22 września 2009, 21:22

Michał_N pisze:Jeszce jedna sprawa,ma ktoś może namiary na jakąś kwaterkę w Wiśle, w miare niedaleko od wyżej wspomnianego szlaku na Baranią Górę i najlepiej również niedaleko stacji PKP bo wybieram się pociągiem.Ewentualnie interesowały by mnie jakiekolwiek namiary na kwaterę w dobrym miejscu.Z góry dzięki.
http://noclegi.urlopia.pl/nad-zapora/ blisko szlaku ale do PKP nie za bardzo :)
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 grudnia 2009, 22:14

hej powiem tak na Baraniej Górze byłem wczoraj i wybralem sie czerwonym szlakiem z Wisły Czarne przez Stecówke i Przysłop i było fajnie akurat od rana zaczoł padać śnieg ale milo sie szło a schodzilismy własnie niebieskim szlakiem do Wisły Fojtula. Szkoda że musielismy sie spieszyc bo już sie bardzo ciemniło
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 stycznia 2010, 17:01

Mam pytanie. Czy jest może ktoś chętny do pochodzenia zimą w okolicach Baraniej Góry? :jupi:
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 02 stycznia 2010, 17:04

Sara pisze:Mam pytanie. Czy jest może ktoś chętny do pochodzenia zimą w okolicach Baraniej Góry? :jupi:
jak ładnie nasypie, to z pewnością w jakąś sobotę się wybiorę :)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 02 stycznia 2010, 18:06

może dołączę!
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 stycznia 2010, 21:27

Witam!Mam pytanie,czy był ktoś ostatnio na Baraniej Górze,interesują mnie tam warunki pogodowe.Z góry dziękuję. :jupi:
ODPOWIEDZ