Kolej linowa na Kasprowy Wierch

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 17 grudnia 2007, 12:24

Kolejka nie jest taka zła tylko ludzie z niej korzystający, oczywiście nie wszyscy.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 grudnia 2007, 12:28

janek pisze:Kolejka nie jest taka zła tylko ludzie z niej korzystający, oczywiście nie wszyscy.
Mnie to z jednej strony ucieszylo, wreszcie wezme moja mame w te miejsca gdzie ona juz nigdy nie pojdzie, moze zrozumie czemu tak to lubie....
Pete

Post autor: Pete » 17 grudnia 2007, 14:35

Tak jak Szpiek napisała myślę, że kolejka ma swoje plusy i minusy. W końcu większość ludzi która tam wjedzie nie pójdzie dalej w góry, a Kasprowy i tak był zaśmiecony nawet jak ta mniejsza przepustowość była. A poza tym nie wszyscy mają dobrą kondycję, a chcieliby podziwiać widoki z góry. Taka kolejka zawsze przyciągnie turystów z kraju i zagranicy na narty. Jest się wreszcie czymś poszczycić
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 grudnia 2007, 19:23

Trudno się odnieść do tego tematu, ja sam mam mieszane odczucia. Ale zastanawiam się, dlaczego ktoś jest przeciwko kolejce, skoro sama z siebie nie jest zła. Jako "produkt" ludzi tylko od nich zależy jak zostanie wykorzystana. Czepiałbym się bardziej ludzi, którzy śmiecą na szlakach i to nie tylko w rejonie Kasprowego Wierchu.
Zdecydowanie stawiałbym na edukację i takie działania, jak opisane tutaj -> http://www.pkl.pl/?strona,doc,pol,glown ... 0,ant.html . Mocno wierzę, że to co tu piszą jest prawdą. I sam się chętnie do tego dorzucę :D .
Kolejka jest obiektem historycznym, tak samo jak Orla Perć, więc jej likwidacja może wzbudzać takie same odczucia i kontrowersje.
Zgadzam się ze Szpiekiem co do osób starszych, sam mam ciocię, której chciałbym pokazać Tatry.
Zdecydowanie jestem przeciwny całkowitej likwidacji kolejki. Z tego powodu powodu podpisałem ten Apel http://www.pracownia.org.pl/akcja/index.php?akcja=1 .

A tak już na marginesie przyznam szczerze, że wkurzają mnie tłumy ludzi na szlakach, ale (na szczęście) nikomu nie mogę zabronić wychodzenie w góry.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 grudnia 2007, 20:09

Mosorczyk pisze:Trzeba zawsze sobie umilić wędrówkę, bo po to jedziemy w góry.
Dokładnie. Dlatego dałem ten nawias: (na szczęście), co by nikt nie myślał, co jakiś samolub jestem jak to piszę :lol: :twisted: .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 grudnia 2007, 20:34

zgadzam sie z mosorczykiem tłumy sa i trzeba umilic sobie ten stres,tylko atmosfera by mogła byc lepsza i szanowanie przyrody tez...ale to sa moje zyczenia,musimy to jakos akceptowac...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 grudnia 2007, 23:33

Mosorczyk pisze:miło wspominam przejście niebieskim szlakiem z Małołączniaka z 40 letnią panią, na Hali Krupowej spotkanie z księgowymi
Nie no, teraz to pojechałeś Mosor!!! :D:D:D w życiu nie pojechałabym z księgowymi w góry...bez urazy, jeżeli ktoś tutaj jest księgowym... ja mam straszny uraz do mojej księgowości, że wrzuciłabym tam bombkę i PUF!
a co do ludzi na szlaku, to mimo wszystko wolę, jak ich jest mniej, niż więcej.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 18 grudnia 2007, 1:02

Mooliczek pisze:ja mam straszny uraz do mojej księgowości, że wrzuciłabym tam bombkę i PUF!
Ale to drastyczne.

A co do kolejki powinna byc modernizowana.Edukacja w tym rowniez kary za zasmiecanie tak.Ale zgadzam sie,ze lepiej mniej ludzi na szlaku niz wiecej,ale jest na to rada,wyjscie w gory rano i wtedy zwykle jest jednak pusto,a i widoki zwykle lepsze.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Anonymous

kolejka na Kasprowy

Post autor: Anonymous » 31 stycznia 2009, 16:16

Korzystając z ferii chciałbym, wyskoczyć z synem, na jeden dzień do Zakopanego, a konkretnie wyjechać kolejką na Kasprowy.
Jeśli ktoś z Was był ostatnio w Zakopanym to, o której najwcześniej, trzeba stanąć w kolejce i ile się stoi żeby "zaliczyć" Kasprowego kolejką?
ODPOWIEDZ