Orla Perć

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2010, 19:01

ogólnie nieciekawie wygląda przejście Orlej Perci w obuwiu sportowym za 2 tygodnie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2010, 22:29

ogólnie nieciekawie wygląda przejście Orlej Perci w obuwiu sportowym za 2 tygodnie
Lepiej iść w trekach, sądzę że typowo sportowe buty będą za śliskie i nawet później, zeszłego roku na koniec lipca jak przechodziłem za Granatami było ślisko i mokro, w stronę Krzyżnego jest sporo miejsc, gdzie skała jest mocno wyślizgana. Na taki szlak ja odradzam sportowe obuwie.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 14 czerwca 2010, 21:19

Pierwsze pytanie: czy ktoś spędził nockę na Orlej?

Drugie: wydaje mi się, że był gdzieś na forum wątek o nockach w górach, ale nie mogę znaleźć.
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 19 czerwca 2010, 9:35

zbig9 pisze:Pierwsze pytanie: czy ktoś spędził nockę na Orlej?
w moim szalonym planie jest nocą wejsc na zawrat tam poczekac na wschód słońca i wtedy ruszyć dalej coby sie przed zmrokiem wyrobić
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 czerwca 2010, 10:55

O której najlepiej wyjść z centrum zakopca na orlą aby przejść ją w całości od kuźnic do kuźnic??? i jak wygląda żółty szlak z przełęczy krzyżne do murowańca?? Chodzi mi o to czy będąc tam pierwszy raz i gdyby zapadła noc ,czy łatwo iść tylko o czołówce nie znając szlaku ???
Oscar

Post autor: Oscar » 23 czerwca 2010, 13:33

pon3ek pisze:O której najlepiej wyjść z centrum zakopca
3-4 rano
pon3ek pisze:gdyby zapadła noc ,czy łatwo iść tylko o czołówce nie znając szlaku ???
W sumie z dobrą czołówką nie powinno byc problemów, tyle że po przejściu całej Orlej to ten szlak dłuży się niemiłosiernie i dodatkowo po zejściu z przełęczy czeka cie jeszcze podejscie i sporo drogi przez las, a w tamtej okolicy często lubi się pojawiac miodolubny osobnik.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 czerwca 2010, 22:29

a w tamtej okolicy często lubi się pojawiac miodolubny osobnik.
oj z tym to nie dobrze
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 czerwca 2010, 1:14

Oscar pisze:
pon3ek pisze:O której najlepiej wyjść z centrum zakopca
3-4 rano
Czasy przejść wg mapy, czyli z duuużym zapasem:

4h - z Kuźnic na Zawrat;
6,5h - Orla Perć;
3,5h - Krzyżne - Kuźnice.

Znacie Swoje możliwości. Dodatkowo ustalcie o której dzień wcześniej zaszło słońce, o której zapadł zmrok i dłużej się wyśpicie, aby były siły do wędrówki. Przy pełni księżyca i czystym niebie bez problemu wrócicie nocą.
(...) miodolubny osobnik
Strach ma wielkie oczy i siłą sugestii po zmroku każdy szelest kojarzy się minimum z głodnym grizzly. :zoboc:
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2010, 12:27 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 czerwca 2010, 7:47

3,5h - Krzyżne - Kuźnice.
Niby można w tyle to przejść, ale trzeba być robocopem. Bo to już po mocnym zmęczeniu się jest.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 czerwca 2010, 14:25

Wie ktoś jak warunki śnieżne na Orlej?? Czy bez raków da się przejść?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 czerwca 2010, 11:03

Znalazlem to na stronie TPN-u

http://www.tpn.pl/zwiedzaj/komunikat-turystyczny

- NA SZLAKU ORLEJ PERCI NA ODCINKU: PRZEŁĘCZ KRZYŻNE - SKRAJNY GRANAT, MIAŁ MIEJSCE DUŻY OBRYW SKALNY, W ZWIĄZKU Z CZYM NA TRAWERSIE PO POŁUDNIOWEJ STRONIE WIELKIEJ BUCZYNOWEJ TURNI USZKODZONE SA ŁAŃCUCHY!!! Uszkodzenie zostanie naprawione w pierwszym możliwym, ze względów pogodowych, terminie.
Oscar

Post autor: Oscar » 29 czerwca 2010, 14:03

Może poprowadzą jak za dawnych lat, przez szczyt WBT.

Wiem, wiem takie rzeczy tylko w erze
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 czerwca 2010, 19:42

folcrum pisze:NA SZLAKU ORLEJ PERCI NA ODCINKU: PRZEŁĘCZ KRZYŻNE - SKRAJNY GRANAT, MIAŁ MIEJSCE DUŻY OBRYW SKALNY, W ZWIĄZKU Z CZYM NA TRAWERSIE PO POŁUDNIOWEJ STRONIE WIELKIEJ BUCZYNOWEJ TURNI USZKODZONE SA ŁAŃCUCHY!!!
Już rok temu w tamtych okolicach była oberwana skała w ten sposób, że musiałem przeciskać się z plecakiem. Nie napisali tego, ale wygląda na to, że nikogo w tym momencie tam nie było.
Rzadko zaglądam w te rejony strony www TPN-u, więc dzięki za zwrócenie uwagi.

gruby pisze:Wie ktoś jak warunki śnieżne na Orlej?? Czy bez raków da się przejść?
Jak dobrze pójdzie, czytaj: będzie ładna pogoda, to w najbliższą sobotę (3 lipiec) wybieram się w Tatry. Głównym punktem będzie Kozia Przełęcz lub najdalej jak się da dojść w przypadku śniegu i sprawdzenie pod kątem zalegającego śniegu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 czerwca 2010, 21:44

Waldek pisze: ...
Jak dobrze pójdzie, czytaj: będzie ładna pogoda, to w najbliższą sobotę (3 lipiec) wybieram się w Tatry. Głównym punktem będzie Kozia Przełęcz lub najdalej jak się da dojść w przypadku śniegu i sprawdzenie pod kątem zalegającego śniegu.
I z niecierpliwoscia czekamy na relacje i opis warunkow, ja wybieram sie po 12 lipca i fajnie byloby wiedziec co mnie czeka.
Montano

Post autor: Montano » 30 czerwca 2010, 8:16

Waldek pisze:
folcrum pisze:
Jak dobrze pójdzie, czytaj: będzie ładna pogoda, to w najbliższą sobotę (3 lipiec) wybieram się w Tatry. Głównym punktem będzie Kozia Przełęcz lub najdalej jak się da dojść w przypadku śniegu i sprawdzenie pod kątem zalegającego śniegu.
No ja też z moją przyszłą żonką wybieramy się na Orlą w sobotę. Ale do Zakopanego jedziemy w piątek po południu, bo chcemy ruszyć koło 4. Także po powrocie też podzielimy się wrażeniami o ile dane nam będzie przejść ją całą:)
ODPOWIEDZ