Wypadki w Tatrach

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 23 sierpnia 2007, 22:43

Królik pisze:bo tak super trzeźwym trza być...
... z tym się zgodze w 102% :D
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 23 sierpnia 2007, 22:44

Ano powinni, ale do tego trza ustawy, a widzisz co się dzieje w naszym sejmie i rządzie. Ale proszę nie poruszajmy tu na forum tego tematu, bo góry są wolne od polityki.
Tak tylko nadmieniłem.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 24 sierpnia 2007, 8:11

Właśnie, polityki na forum nie poruszajmy, ale ustaw pare nowych lub zmienionych w górach by się sprzydało...
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 24 sierpnia 2007, 9:32

Grzegorz pisze:Właśnie, polityki na forum nie poruszajmy, ale ustaw pare nowych lub zmienionych w górach by się sprzydało...
I to jak najszybciej, bo życie idzie z postępem, a ustawy nie.
MałaBee

Znaleziono ciało 16 latka

Post autor: MałaBee » 31 października 2007, 7:30

Na szlaku z Doliny Pięciu Stawów na Krzyżne znaleziono wczoraj ciało 16 latka z Krakowa który zaginął 2 dni temu. Był bardzo dobrze przygotowany do wyprawy: posiadał raki, kurtkę typowo górską, termos, i inne przydatne rzeczy. TOPR-owcy tłumaczą że przyczyną tego nieszczęśliwego wypadku było to że zastał go zmrok na szlaku po czym zgubił trasę powrotną i niestety zszedł ze szlaku nieszczęśliwie.

Źródło RMF FM
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 października 2007, 9:32

Nie chce być bez serca w takiej sytuacji , albo raczej nie chce żebyście to tak odebrali i na prawde bardzo przykra sprawa jak ginie 16-sto letni chłopak [*].

Po prostu to jest to o czym dyskutowaliśmy wcześniej ... doświadczenie nie sprzęt czyni z nas turystów , nie wątpie że umiał tego używać , ale zostawienie wiadomości o drodze docelowej , godzinie powrotu jest bardzo ważne szczególnie zimą. Mam nadzieje ze nikogo nie uraziłem jak cos to do mnie prv. PEace
Pete

Post autor: Pete » 31 października 2007, 14:28

Wydawało mi się, że zimą zamykają ten szlak na Krzyżne. [*]
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 31 października 2007, 16:46

a mnie majbardziej szkoda tych co czekali na niego w domu i do nich nigdy już nie wróci.on idąc w góry wiedzał że odrobina ryzyka jest, myślę że każdy dojrzały człowiek zdaje sobie sprawę że ponosi ryzyko w górach
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Alf

Post autor: Alf » 31 października 2007, 18:26

Ten tragiczny wypadek jeszcze bardziej mnie umocnił w przekonaniu że w Tatry nie należy iść samemu, nawet jak mamy raki, kurtki i sprzęt.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 31 października 2007, 19:22

maga pisze:a mnie majbardziej szkoda tych co czekali na niego w domu
Przecież rodzice najpierw szli z nim i to oni pozwolili mu żeby się odłączył... tak w każdym razie mówili w mediach.
http://wiadomosci.onet.pl/1632328,11,ta ... ,item.html
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 31 października 2007, 19:32

Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 października 2007, 21:53

to juz chyba drugi taki wypadek w ostatnich latah w Tatrach,kiedy rodzice sie rozdzielaja z dziecmi i ida innymi szlakami i doszło do kolejnej takiej samej tragedii ze sie juz wiecej nie spotkali....
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 01 listopada 2007, 0:27

kips pisze:to juz chyba drugi taki wypadek w ostatnich latah w Tatrach,kiedy rodzice sie rozdzielaja z dziecmi i ida innymi szlakami i doszło do kolejnej takiej samej tragedii ze sie juz wiecej nie spotkali....
No i miej tu zaufanie do rodziców... nie mówię żeby nie mieć, ale sami oceńcie co to za rodzice...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 listopada 2007, 15:14

Szkoda chłopaka i szkoda rodziców. Typowy sprzęt alpinistyczny to fajnie że miał ale są rzeczy niezbędne na wyprawy - choćby namiot czy race- lub kuchenka- ogrzewacze- sprzęt telekomunikacyjny-kompas. szkoda że tak się stało bo każdego mi szkoda. Słowacy wprowadzili zakaz ruchu ponad schroniska i sądzę że słusznie bo takich wypadków mgło by być więcej bo warunki zmieniają się co roku w TW i co ważne zmieniają się na Gorsze.
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 01 listopada 2007, 20:21

króliku to miała być przenośnia z tym czekaniem w domu, tak uogólniłam
ODPOWIEDZ