Ptak/Urna/Pomnik na szczycie Rys. Co to?

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Rumci
Turysta
Turysta
Posty: 2
Rejestracja: 10 września 2022, 17:36

Ptak/Urna/Pomnik na szczycie Rys. Co to?

Post autor: Rumci » 10 września 2022, 17:43

Witam,

Byłem ostatnio (03.09.2022) na szczycie Rys i znalazłem na samym czubku gdzieś po jego bokach taki oto pomniczek/Urnę/coś i nie wiem dokładnie, dlaczego to się tutaj znajduje i co oznacza. Szukałem po stronach opisujących szczegółowo, co możemy znaleźć wspinając się na Rysy, ale o tym nie było wzmianki. Czy ktoś może podzielić się wiedzą lub umiejętnością lepszego szukania niż moja?
Obrazek
anna496
Turysta
Turysta
Posty: 12
Rejestracja: 16 września 2022, 13:33

Re: Ptak/Urna/Pomnik na szczycie Rys. Co to?

Post autor: anna496 » 29 września 2022, 15:29

Ciekawe. A próbowałeś bliżej się z tym zapoznać? Jakoś dotknąć podnieść, żeby ocenić co jest w środku?
Gdy myślę o kilku ostatnich wypadach, mam przed oczami wyłącznie
Rumci
Turysta
Turysta
Posty: 2
Rejestracja: 10 września 2022, 17:36

Re: Ptak/Urna/Pomnik na szczycie Rys. Co to?

Post autor: Rumci » 01 października 2022, 20:40

Nie ruszałem, wolałem zostawić jak jest, aby nie psuć czyjejś dekoracji. Zrobiłem jedynie zdjęcie, ponieważ sam wystrój wyglądał jak jakaś atrakcja. Biorę też pod uwagę to, że ktoś po prostu mógł to zostawić jako znak, że tu był i są to zwykłe 2 ( + pestka śliwki) rzeczy pozostawione prez turystów. Jednak wolałem tutaj podpytać.
Może ktoś jest w stanie podpytać w innych forach lub grupach górskich? Niestety jestem nowicjuszem w tym i jedynie podpytałem na tym forum i znajomych.
anna496
Turysta
Turysta
Posty: 12
Rejestracja: 16 września 2022, 13:33

Re: Ptak/Urna/Pomnik na szczycie Rys. Co to?

Post autor: anna496 » 22 listopada 2022, 20:24

Możliwe że tylko ktoś kto to zostawił wie o co chodzi i dla niego/dla nich to coś znaczy. Zagadka. Ogólnie nie spotkałam się nigdy z podobnymi zwyczajami. Chętnie jednak posłucham bardziej doświadczonych turystów.
Gdy myślę o kilku ostatnich wypadach, mam przed oczami wyłącznie
ODPOWIEDZ